Miriam VACHALÍKOVÁ na súťaži 2018 IFBB Diamond Cup Ostrava

Miriam VACHALÍKOVÁ na súťaži 2018 IFBB Diamond Cup Ostrava


Kto sleduje portál EastLabs.SK určite zaregistroval, že na medzinárodnej súťaži 2018 IFBB Diamond Cup Ostrava malo Slovensko (po 2018 IFBB/EBFF Majstrovstvách Európy) najpočetnejší výber reprezentantov - napriek tomu, že všetci do jedného si museli z vlastného vrecka zaplatiť cestovné a ubytovacie náklady, samozrejme aj štartový poplatok (ten sa na obdobných súťažiach v seniorských kategóriách pohybuje na hranici 200-250€).

"Slovensko malo v Ostrave takmer 20 reprezentantov, z ktorých až siedmi reálne bojovali o Elite PRO kartu", povedala pre portál EastLabs.SK medzinárodná rozhodkyňa a bývalá reprezentačná trénerka asociácie Natália LENÁRTOVÁ (poznámka - práve tú na tomto poste po zmene vo vedení asociácie nahradilo Mlsnovo vedenie dvojicou Korpáš - Machalová; Korpáš bol v minulom roku z asociácie vylúčený, Machalovú odvolal z postu repre trénerky Výkonný výbor asociácie tesne pred 2018 Európskym šampionátom). "V tomto roku som rozhodovala na tretej súťaži v rade v sérii Diamond Cup (poznámka - Natália si cestovné a pobytové náklady hradí z vlastného vrecka a ako jediná zo Slovenska rozhodovala na troch Diamond Cup-och; dodám, že dvojica Mlsna - Mlsnová sa zúčastnila súťaže Diamond Cup Malta) a viem, že boj o Elite PRO kartu je pre mnohých súťažiacich primárnym dôvodom na súťaženie. V Ostrave uspeli vo svojich kategóriách bikinfitnessky Graňáková, Szombáthová a Čambalová, medzi kulturistami sa darilo Tatarkovi a Tóthovi, v nominácii klasická kulturistika uspel Palovič a medzi mes fyzikmi opät uspel Antoš. Elite PRO kartu napokon získala Graňáková a Tatarka, veľmi blízko však k jej zisku bola Čambalová s Antošom, ktorých odstup na 2. miesto v absolútnom poradí bol iba jeden, jediný bod."

Mňa osobne okrem športovcov, ktorých spomínala Natália, v nominácii bikinifitness upútala nádejná Miriam VACHALÍKOVÁ (v Ostrave síce zo štyroch súťažiacich v kategórii bikinifitness do 166cm skončila na 3. mieste, naznačila však potenciál, ktorý môže využiť v nasledujúcom období; čo odporúčam - výraznejšie zapracovať na prezentácii, hlavne na čelnom postoji, kde v porovnaní so súperkami stráca). Musím sa však priznať, že pre mňa bola takmer neznámou súťažiacou.
Miriam v tomto roku registrujem zo súťaže v Nitre, kde na 2018 IFBB Slovenskom šampionáte žien získala 6. miesto a zo súťaže 2018 Liptov Cup, kde obsadila 10. miesto, v roku 2017 nemám pri jej mene poznačenú žiadnu súťaž - jednoducho má ešte málo "odsúťažené na domácej scéne", aby si získala výraznejšiu pozornosť rozhodcov, aj súperiek.
Miriam VACHALIKOVA
Ak sa nemýlim, aj Vachalíková má naturálnu (SANK) minulosť - jej meno som našiel vo svojom archíve na súťaži 2016 SANK Grand Prix Slovakia Nové Zámky, kde získala 4. miesto. V akej forme Vachalíková súťažila na súťaži 2018 IFBB Diamond Cup Ostrava? Ukáže vám nasledujúci videoklip.

Miriam VACHALÍKOVÁ na súťaži 2018 IFBB Diamond Cup OstravaDiscussion at the article:

AMIX diskusia