KANUŠČÁKOVÁ vs KODADOVÁ na 2018 IFBB/EBFF Európskom šampionáte

KANUŠČÁKOVÁ vs KODADOVÁ na 2018 IFBB/EBFF Európskom šampionáte

HardBODY Nutrition

Prax ukazuje, že ak na Európskom, alebo Svetovom šampionáte (tie sú pre každú federáciu jasne najprestížnejšími súťažami) v jednej kategórii nastúpia súťažiaci/súťažiace z jednej krajiny, niekto na toto rozhodnutie musí doplatiť.
Príkladom boli aj 2018 EBFF/IFBB Majstrovstvá Európy, kde ambiciózne trénerky bikinifitnessiek z Ruska "natlačili" do jednotlivých seniorských kategórií aj po 5-6 bikinifitnessiek napriek tomu, že mnohé z nich boli ešte iba v juniorskom veku. Keď som sa pýtal na dôvod, odpoveď bola rovnaká - chceme uspieť medzi ženami, cenný kov z juniorskej kategórie pre nás nie je výzvou v súčasnej situácii. Akej?
Vedenie IFBB International totiž počnúc rokom 2018 schválilo pravidlo, podľa ktorého na IFBB Majstrovstvách Európy nebude prípustný tzv. duplicitný štart - v predchádzajúcom období totiž bikinifitnessky v juniorskom veku mohli súťažiť na spomínaných súťažiach medzi juniorkami aj seniorkami, masters súťažiace medzi seniorkami, aj vekovo staršími. V súčasnosti sa musia rozhodnúť, ktorej vekovej kategórii dajú prednosť.

Vysoké ambície tréneriek z Ruska boli napokon kontraproduktívne - Rusko na 2018 EBFF/IFBB Majstrovstvách Európy v Santa Susanna výrazne stratilo z postavenia, ktoré si právom vybojovalo na minuloročnom Svetovom šampionáte, kde v kategórii bikinifitness žien získalo 7 z 8 prvých miest a ako bonus titul absolútnej víťazky. Tohtoročná Európa v Španielsku bola podstatne chudobnejšia a aj vďaka "prehusteniu" bikinifitness kategórií Ruskami rozhodcovia dali prednosť bikiniiftnesskám z iných krajín - ako jasný signál, že bikinifitnessky z Ruska môžu byť porážané na TOP súťažiach (v Santa Susanna titul absolútnej víťazky v bikinifitness putoval na Ukrajinu, Rusko z 8. výškových kategórií prvenstvo získalo v 3., 11 ruských bikinifitnessiek sa neprebojovalo do finále).

Kodadova vs Kanuscakova
Kodadova vs Kanuščakova

Za Slovensko v kategóriách bikinifitness žien nastúpilo 7 bikinifitnessiek a iba v jednej sme mali duplicitné zastúpenie - vo výškovej kategórii do 160cm proti sebe nastúpili Michaela KANUŠČÁKOVÁ a Lucia KODADOVÁ. Ako súboj týchto Sloveniek prebiehal? Ukáže vám nasledujúci videoklip.

KANUŠČÁKOVÁ vs KODADOVÁ na 2018 IFBB/EBFF Európskom šampionáte
Discussion at the article:

AMIX diskusia