TRAJTEĽOVÁ vs SZABADOVÁ vs FIDLEROVÁ na 2018 Európskom šampionáte

TRAJTEĽOVÁ vs SZABADOVÁ vs FIDLEROVÁ na 2018 Európskom šampionáte

HardBODY Nutrition

Prax ukazuje, že ak na Európskom, alebo Svetovom šampionáte (tie sú pre každú federáciu jasne najprestížnejšími súťažami) v jednej kategórii nastúpia súťažiaci/súťažiace z jednej krajiny, niekto na toto rozhodnutie musí doplatiť. Ako sme už uviedli v tomto článku, čím viac bikinifitnessiek z jednej krajiny súťaží v kategórii, tým vyššia je šanca, že niektorá na to doplatí.

Slovensko v kategórii junior Bikinifitness do 166cm napokon malo až 3 súťažiace, z ktorých všetky prešli elimináciou, čo pri počet súťažiacich (21) je potešujúce. Pravdou ale je, že v kategórii, kde súťažila iba jedna ruská a jedna ukrajinská bikinifitnesska, napokon iba jedna, jediná Slovenka postúpila do finále - dôvod by sme mohli hľadať vo forme, v prezentácii atď. Pravdou ale je, že o úspechu/neúspechu rozhoduje aj to, s akými súperkami sú bikinifitnessky porovnávané. Ak sú v jedenej skupine s dievčatami, ktoré majú čo-to odsúťažené, šanca, že si ich rozhodcovia všimnú sa znižuje. Príklad?

Skúsená Timea TRAJTEĽOVÁ (členka prestížneho AMIX Team-u) v úvodných porovnávaniach stála hneď vedľa nováčika v našom výbere, ktorou bola Vanesa SZABADOVÁ. Timea bez problémov postúpila do prvého porovnávania, Vanese tesne, ale predsa uniklo finále aj preto, lebo bola vedľa Trajteľovej prehliadnutá a porovnávaná v porovnávaní druhom. Do pozornosti vám dávam, že Vanesa získala v semifinále rovnaký počet bodov ako postupujúca Fínka Paasimaa tzn. "prehrala" iba vďaka horšiemu skóre. Kto vie, ako by to bolo vo finále.
Timea Trajtelova
Timea bojovala, 2018 Európsky šampionát ju nezastihol v optimálnej forme (to bolo vidieť už aj na IFBB Slovenskom šampionáte juniorov v Hnúšti), napriek tomu dokázala zo semifinálového 4. miesta vo finále (opäť s rovnakým počtom bodov ako mala jej konkurentka) "poskočiť" na bronzovú priečku. Ako hovorí Igor KOPČEK -  každý cenný kov sa počíta! Víťazkou sa stala iba 17 ročná Ukrajinka Buhaieva, ktorá sa po minuloročnom víťazstve Zuzky KARDOŠOVEJ stala ďalšou mladučkou Svetovou šampiónkou v juniorskom bikinifitness, kde sa súťažia dievčatá do 23 rokov.

Treťou Slovenskou v tejto kategórii bola Veronika FIDLEROVÁ - tá, napriek jasnému pokroku oproti minulému roku, napokon aj kvôli drobnostiam v prezentácii a nepochopiteľnej nervozite, skončila na 14. mieste.

TRAJTEĽOVÁ vs SZABADOVÁ vs FIDLEROVÁ na 2018 Európskom šampionáte

Videoklipy reprezentantov Slovenska z 2018 Európskeho šampionátu:

Radka SZOMBATHOVÁ ... absolútna Majsterka Európy, masters bikinifitness
Anička HEPNEROVÁ ... absolútna Masjterka Európy, fitness junioriek
Olívia ČAMBALOVÁ ... 2. miesto z Majstrovstiev Európy, bikinifitness
Miroslav ŠKADRA ... 2. miesto z Majstrovstiev Európy, klasická kulturistika
Michaela KANUŠČÁKOVÁ vs Lucia KODADOVÁ ... 3. a 5. miesto z Majstrovstiev Európy, bikinifitness
Július Gyulai GAAL ... 2. miesto z Majstrovstiev Európy, kulturistika juniorov
René BERO ... 2. miesto z Majstrovstiev Európy, klasická kulturistika juniorov
Jakub VILÍMEK ... 13. miesto z Majstrovstiev Európy, kulturistika
Matej NOCIAR ... 3. miesto z Majstrovstiev Európy, klasická kulturistika

Discussion at the article:

AMIX diskusia