Olívia ČAMBALOVÁ - z dna takmer na absolútny vrchol

Olívia ČAMBALOVÁ - z dna takmer na absolútny vrchol

HardBODY Nutrition

Olívia ČAMBALOVÁ, zverenkyňa skúsenej trénerky Ivety Chrťanovej, je živým príkladom toho, že aj úspech v bikinifitness si vyžaduje vytrvalosť, cieľavedomosť kombinovanú so schopnosťou učiť sa, prijímať nové informácie a aplikovať ich v príprave. V akejkoľvek fáze prípravy. Prečo to tvrdím? Pretože som sa rozprával s Igorom KOPČEKOM a Milanom ČÍŽEKOM na tému - Olívia ČAMBALOVÁ a jej návrat po pôrode na súťažné pódium.

"Mám to šťastie, že Čambalovú vídavam na súťažných pódiách prakticky od jej súťažných začiatkov. Bol som svedkom jej svetlých, ale aj menej radostných (súťažných) chvíľ, počas ktorých (aspoň z jej reakcií usudzujem) bolo veľmi, veľmi blízko k tomu, aby súťaženie zavesila na klinec.", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Prišlo však tehotenstvo, narodenie syna Alexa a v krátkom čase na súťažné pódium nastupovala akoby nová Čambalová. Videl som to už začiatkom roku 2017 vo Vranove, počas výberu športovcov do YAMAMOTO Team-u, ktorého sa Olívia zúčastnila (a na výbere uspela) a ktorý sme organizačne zastrešovali."

"Čambalová po pôrode bola aj v mimosúťažnom období štíhlejšia, hutnejšia a počas súťaží dávala jasne a sebavedomo najavo - som tu opäť a musíte so mnou počítať! Samozrejme, stále som na nej videl chyby v proporčnosti, občas som krútil nechápavo hlavou, čo to stvára na pódiu, jedno je však isté - rozhodcovia ju už neprehliadali. Jednoducho nemohli a o jej výsledku už nerozhodovala kvalita súťažného poľa v jednej z najťažších bikinifitness kategórii (poznámka - Čambalová súťaží totiž v kategórii do 169cm), ale iba jej forma a schopnosť na súťažnom pódiu ponúknuť prezentáciu, dokonale zakrývajúcu nedostatky (pokoj - každá bikinifitnesska ich má, nikto nie je dokonalý)., pokračoval KOPČEK, ktorý pôsobí ako lektor v projekte Saskie CAKOCI BikiniFitness Camp preto, že sleduje nomináciu bikinifitness od roku 2009 (aktuálne pre IFBB pripravuje materiály na školenia rozhodcov, ktorí budú rozhodovať aj túto nomináciu).

Olívia to 100% dokázala začiatkom mája na 2018 EBFF/IFBB Majstrovstvách Európy, kde dokázala nemožné - z minuloročného "nulového miesta" (poznámka - neprešla elimináciou a do semifinále, tzn. do TOP 15 nepostúpila) poskočila na striebornú priečku!
Olivia CAMBALOVA
"Počul som, že Olívia odchádzala na 2018 Majstrovstvá Európy v Santa Susanna rozhodnutá, že ak neuspeje, vo veku 27 rokov skončí so súťažením", povedal pre náš portál Milan ČÍŽEK, na Slovensku aktuálne medzinárodný rozhodca s najväčším počtom "odrozhodovaných" TOP medzinárodných súťaží, akými sú Majstrovstvá Európy, alebo Majstrovstvá sveta. "Aj to bol dôvod, prečo som v nedeľu, v posledný deň Európskeho šampionátu, pozorne sledoval kategóriu, kde Čambalová súťažila. A nemala ľahkú konkurenciu! Na pódium nastúpilo 24 bikinifitnessiek, medzi nimi boli 2 bikinifitnessky z Ukrajiny, 5 bikinifitnessiek z Ruska a 2 prekvapenia - súťažiaca z Portugalska a naša Olívia. Myslím, že po prvý krát som ju mal možnosť vidieť na súťažnom pódiu pokojnú, bez zbytočných nervóznych pohybov, v základnom postoji, ktorý nebol príliš silený, ale dával vyniknúť jej prednostiam - dlhým nohám, šírke pliec, súmernosti a Olivia CAMBALOVAzakrýval jej slabinu, ktorou je oblasť pásu/bokov. A medzi semifinále a finále som si dal tú námahu, zašiel som za ňou do zákulisia a asi prvý krát som ju pochválil aj za formu."

"To, čo ukázala v Santa Susanna na pódiu sa nebojím označiť ako životná forma. Zmena využívaného postupu "ladenia formy" v poslednom týždni na nej bola jasne čitateľná. Aj touto cestou jej gratulujem k naozaj vydarenej súťažnej sezóne a som rád, že som jej úplne na počiatku (pretože najprv kontaktovala mňa) odporučil Ivetu ako osobnú trénerku - striebro z 2018 Európskeho šampionátu je dôkazom, že vytvorili úspešný tandem.", doplnil Čížek, ktorý sa aktuálne angažuje v združení Elite PRO Slovakia, kam Čambalová nezadržateľne smeruje.

Čítali ste slová Čížeka? Čítala ich aj Čambalová? Čížek len tak hocikoho nepochváli ... Úprimne? Aj ja si myslím, že táto bývalá moderná gymnastka, dokonca reprezentantka v skoku do výšky o žrdi (áno, áno - týmto športom sa Olívia venovala v detských a mládežníckych časoch), ktorá sa k bikinifitness dostala v roku 2013 cez aerobik po 7 mesačnom tréningu, si pochvalu zaslúži. Právom!
Ďalšiu za to, že sa po pôrode dokázala počas siedmich mesiacov opäť dostať do formy - vďaka tomu, že "zhodila" 24kg, ktoré sa na ňu "nalepili" počas tehotenstva. A pochvalu adresujem aj osobnej trénerke Čambalovej, ktorou roky je Iveta CHRŤANOVÁ. Ako som naznačil - čakám ďalšie skvelé výsledky a v konečnom dôsledku (snáď) aj súťaženie v organizácii Elite PRO. Uvidíme, čo prinesie jeseň!

A kým sa tak stane, ponúkam vám kompletnú fotogalérieu, v ktorej nájdete fotografie Olívie z fotografovania, ktoré sme zrealizovali koncom apríla 2018 pre českú a slovenskú edíciu časopisu Muscle&Fitness.

Aké výsledky dosiahla Olívia ČAMBALOVÁ?

 • 4. miesto ... 2013 Pohárová súťaž Trenčín
 • 2. miesto ... 2013 Cena Dubnice, juniorky
 • 3. miesto ... 2014 IFBB Slovenský šampionát, juniorky
 • 9. miesto ... 2014 IFBB Slovenský šampionát, ženy
 • 6. miesto ... 2014 Mozolani Classic
 • 3. miesto ... 2014 Cena Dubnice, juniorky
 • 3. miesto ... 2014 Pohárová súťaž Žilina
 • 4. miesto ... 2015 Arnold Classic Amateur USA
 • 4. miesto ... 2015 IFBB Slovenský šampionát, ženy
 • 11. miesto ... 2015 IFBB Majstrovstvá Európy
 • 14. miesto ... 2015 Arnold Classic Europe
 • 11. miesto ... 2015 EVL´S Prague Showdown
 • 1. miesto ... 2017 Extrifitslovakia Cup
 • 1. miesto ... 2017 IFBB Slovenský šampionát, ženy
 • 1. miesto + absolútny víťaz ... 2017 AMIX Patriot Cup
 • nepostúpila do semifinále (TOP15) ... 2017 IFBB Majstrovstvá Európy
 • 7. miesto ... 2017 Arnold Classic Europe
 • 1. miesto ... 2017 Dynamic Cup Dolný Kubín
 • 1. miesto ... 2017 Tatranský pohár - Prešov
 • 3. miesto ... 2017 Veľká cena Detvy
 • 12. miesto ... 2017 IFBB Majstrovstvá sveta
 • 1. miesto ... 2018 Liptov Cup Liptovský Mikuláš
 • 1. miesto ... 2018 IFBB Slovenský šampionát, ženy
 • 2. miesto ... 2018 IFBB Majstrovstvá Európy
 • 1. miesto ... 2018 IFBB Diamond Cup Ostrava
 • Ivo PAVLISKO
  Kto je Ivo PAVLISKO: bývalý úspešný klasický kulturista sa venuje popri fotografii aj tvorbe 3D predlôh a 3D modelovaniu (je autorom predlôh, podľa ktorých boli vyrobené inovované trofeje pre víťazov súťaže Olympia Weekend). Jeho fofografie sa objavujú na stránkach prestížnych časopisov o bodybuilding-u a fitness, aktuálne vo forme samostatných fotogalérií aj na stránkach portálu EastLabs.SK. Ako nezávislý fotograf fotografuje všetko, čo súvisí s kulturistikou a fitness, súťažiacich bez ohľadu na príslušnosť k organizácii.
  Objednávky fotografovania: ivanpavlisko@ivanpavlisko.sk

Olívia Čambalová fotoaparátom Ivana PAVLISKA

Discussion at the article:

AMIX diskusia