Ocenenie Tréner šampióna na 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend-e

Ocenenie Tréner šampióna na 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend-e

19. a 20. októbra 2019 súťažou 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend odštartuje jesenná súťažná sezóna vo vetve kulturistika/fitness v organizácii SAFKST. Oddiel Fitness Akadémia Vranov O.Z. spracoval s výrazným predstihom pred dvojdňovou akciou propozície k súťaži, v ktorých ma zaujali dve skutočnosti:

  • trojica organizátorov Jaroslav HORVÁTH, Vladimír TABAKA a Igor KOPČEK priestor na súťaženie chcú dať súťažiacim v novej kategórii NOVICE - ZAČIATOČNÍK
  • po prvý krát v histórii bodybuildingu a fitness na Slovensku oceňovať budú aj osobných trénerov - udeľovať sa  bude trofej Tréner šampióna

AMIX Patriot Cup

"Súťaž spojenú s menom AMIX Patriot sme zorganizovali vo Vranove nad Topľou v roku 2016 aj 2017 a myslím, že súťaže mali slušnú organizačnú aj športovú úroveň.", povedal pre náš portál organizačný pracovník súťaže Igor KOPČEK. "V spolupráci s partnermi v Poľsku sme v pláne mali zorganizovať "šnúru" súťaží v dvoch termínoch jeseň 2017/jar 2018 (Slovensko/Poľsko), kde pre absolútnych víťazov sponzor z Poľska pripravil automobily značky BMW, ale náš zámer nevyšiel. A už vtedy v mojich poznámkach figurovalo ocenenie pre TOP osobného trénera. Rok 2019 je rokom zmien, niekto odišiel, niekto bol odídený, následne vedenie SAFKST podporilo náš projekt dvojdňového fitness weekend-u a dalo nám v podstate voľnú ruku na realizáciu našich nápadov v rámci 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend-u.

Bodybuilding sledujem resp. venujem sa mu 40 rokov, počas ktorých som dávno pochopil, že pre súťažiacich nie je podstatné, kto je prezidentom asociácie, šéfom komisie, alebo reprezentačným trénerom/trénerkou, ale kto je ich OSOBNÝM TRÉNEROM. Práve ten má denno denný dohľad nad progresom svojho zverenca, práve on má rozhodujúcu zodpovednosť, práve on musí kreatívne využívať svoje znalosti, ktoré si musí navyše neustále rozširovať. Repre tréner/trénerka je z môjho pohľadu v pozícii manažéra, ktorý má poskytovať osobným trénerom relevantné informácie súvisiace s prípravou na TOP medzinárodné súťaže tak, aby dopingovo nezlyhali, mali reprezentačný výjazd zabezpečený bez akýchkoľvek stresov (stres je hlavným "zabijakom" životnej formy súťažiacich), slúži ako "rýchla spojka" medzi reprezentantmi a vedením asociácie. Samozrejmosťou je neustály prehľad o potencionálnych talentoch, kandidátoch na repre tričko.

Schopný OSOBNÝ TRÉNER (alebo tréneri - lebo v dvojici či trojici sa súťažiaci pripravujú podstatne jednoduchšie a nikto nemá patent na rozum) je podľa mňa práve ten, ktorý si zaslúži pozornosť rovnako veľkú, ako jeho zverenec/zverenci. Aj preto sa mi páči nápad, ktorý som "odpozeral" od organizátorov súťaží v Rusku, kde ocenenie (zlatú medailu) získavajú okrem víťazov kategórií aj ich osobní tréneri - iba tí (a nie funkcionári či sponzori) navyše športovcov oceňujú, čím získavajú verejnú úctu a objavia sa na oficiálnych fotografiách zo súťaže. Pekný nápad, čo myslíte? My sme tento nápad "modifikovali" - na rozdiel od Ruska, cenné kovy máme pripravené pre všetkých finalistov (tzn. od 1. po 6. miesto - rozdiel je samozrejme vo farebnosti) a ocenenie Tréner šampióna získa tréner absolútnej víťazky resp. absolútneho víťaza. Koľko ocenení pre trénerov pripravujeme? Toľko, koľko budeme mať absolútnych víťazov!

  • juniori ... men´s physique Overall
  • juniorky ... bikinifitness Overall
  • muži ... bodybuilding Overal
  • muži ... classic physique Overall
  • muži ... men´s physique Overall
  • ženy ... bikinifitness Overall

Či to bude už spomínaná zlatá medaila a diplom, alebo aj nejaká unikátna trofej, ukáže sa v najbližších dňoch. Musím vysvetľovať dôvod, prečo chceme prácu osobných trénerov oceniť aj takýmto spôsobom? Asi nie.

Navyše, páčilo by sa mi, ak by k rovnakému kroku pristúpili aj organizátori ďalších súťaží a vznikla z toho tradícia. Rovnaká, akú sme v roku 2016 zaviedli na AMIX Patriot Cup, keď sme začali oceňovať našich partnerov a sponzorov. Pripomeniem, že samotná asociácia má v rukách zo Zákona o športe nástroj na oceňovanie športovcov, funkcionárov a trénerov, ocenenie Tréner šampióna môže na Slovenských šampionátoch získavať tréner každého víťaza kategórie (z nepochopiteľných dôvodov práve tu nevyhlasujeme víťazov absolútnych)." 


AMIX BikiniFitness Camp - pre súťažiacich, aj pre trénerky/trénerov

11. pokračovanie projektu BikiniFitness Camp sa uskutoční od 30. augusta do 1. septembra 2019, v Činkárni Čambal Petržalka. Informácie o tomto projekte získate priamo od organizátorky projektu, ktorou je IFBB Majsterka Európy a IFBB Majsterka sveta, profesionálna bikinifitnesska Saskia CAKOCI.
Píšte na: saskia.cakoci@gmail.com
BikiniFitness Camp Cinkaren Cambal

Discussion at the article:

AMIX diskusia