Potvrdené - KRIŽÁNEK príde na 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend!

Potvrdené - KRIŽÁNEK príde na 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend!

Amix Patriot Fitness Weekend

19. a 20. októbra 2019 súťažou 2019 AMIX Patriot Cup odštartuje jesenná súťažná sezóna vo vetve kulturistika/fitness v organizácii SAFKST. Trojica organizátorov Jaroslav HORVÁTH, Vladimír TABAKA a Igor KOPČEK po roku 2016 a 2017 opäť zorganizujú súťaž, ktorá prináša na Slovensko okrem dvojdňového konceptu fitness wekendu aj kategórie NOVICE - ZAČIATOČNÍK (pripomeniem, že pre začiatočníčky z nominácie bikinifitness je určený projekt BikiniFitness Camp Saskie CAKOCI) a ocenenie TRÉNER ŠAMPIÓNA (získa ho každý tréner absolútnej víťazky resp. absolútneho víťaza). Práve dnes organizátorov kontaktoval Jurij ŠCERBAKOV (pôsobí v Čechách, v meste Kladno, kde organizuje aj súťaž Fitness  Mania Classic) s ponukou na spoluprácu v rámci projektu Fitness Mania Liga. Do tohto projektu sa budú môcť (postupom času) zapojiť aj súťažiaci zo Slovenska. Ak bude uzavretá dohoda, Fitness Mania Športová Liga pripraví pre TRÉNEROV ŠAMPIÓNOV trofeje, ktoré doplnia cenné kovy od organizátorov.

"Nominácie a kategórie, ktoré sú súčasťou programu súťaže, sme zvolili tak, aby u ná smohli súťažiť dorastenci, juniori, seniori aj masters bodybuilderi", povedal pre náš portál Igor KOPČEK, organizačný pracovník súťaže. "Zaregistroval som otázku "kde je kategória senior classic bodybuilding" ale pravdou je, že nepovažovali sme za vhodné 3 týždne pred IFBB Svetovým šampionátom tlačiť súťažiacich do hmotnostných limitov, ktoré sú výrazne nižšie, ako v prípade nominácie classic physique. Náš návrh propozícii Výkonný výbor SAFKST akceptoval. Kto chce súťažiť v nominácii classic bodybuilding, môže využiť príležitosť na súťaženie na ďalších súťažiach.

Pravdou tiež je, že classic bodybuilding a classic physique sú na 90-95% zhodné nominácie (poznámka - rozdiely boli vysvetlené v samostatnom článku) a vyššie hmotnostné limity sú pre súťažiacich šetrnejšie aj pri realizácii záverečnej prípravy - Miroslav ŠKADRA mi niekoľkokrát potvrdil, ako ťažké je v deň súťaže "stlačiť" hmotnosť cca o 3-4kg oproti normálu. Načo to opakovať v rozpätí troch týždňov?"

"Môj názor je taký, že muži a juniori by mali mať možnosť na Slovensku súťažiť v troch základných nomináciách - bodybuilding, men´s physique a classic bodybuilding.", doplnil Kopčeka riaditeľ súťaže Jaroslav HORVÁTH. "Kto z "klasikfyzikov" dokáže splniť váhové limity pre classic bodybuilding resp. games classic bodybuilding, nech získa šancu reprezentovať na Svetovom šampionáte, alebo Európskom šampionáte. Kategória mužské fitness je na Slovensku (vzhľadom na počet súťažiacich) v podstate exhibičnou kategóriou - aj napriek tomu, že tu máme skvelého Michala BARBIERA. Dorastencom by postačovali aj nominácie dve - classic physique a men´s physique. Súťaže pri takomto prístupe sa skrátia a nebudú pre divákov otravne dlhé."

"Ďalším podstatným momentom 2019 AMIX Patriot Fitness Weekendu je skutočnosť, že súťažiaci môžu súťažiť iba v jednej nominácii - aj na Európskom šampionáte v tomto roku platilo to, že napr. muži sa môžu rozhodovať medzi classic physique a bodybuildingom.", pokračoval Igor KOPČEK. "Jednoznačný výber nominácie dáva viac príležitostí pre súťažiacich. Nestane sa tak, že jeden a ten istý súťažiaci uspeje v classic physique a v nominácii bodybuilding. Pravdou ale je, že športovci môžu súťažiť v rôznych vekových kategóriách (aby ľahšie splnili štatút AKTÍVNY ŠPORTOVEC) - vždy však v rámci danej nominácie. NOVICE - ZAČIATOČNÍCI majú na 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend-e jasne najväčšiu šancu na súťaženie a zbieranie potrebných skúseností - napr. junior classic physique súťažiť môžu v sobotu v kategórii NOVICE aj junior classic physique, v nedeľu senior classic physique. Myslím, že je to férový prístup.

"Už teraz, s výrazným predstihom pred súťažou, máme potvrdené, že 19. októbra 2019 sa divákom a súťažiacim 2019 AMIX Patriot Fitness Weekendu predstaví Elite PRO World Champion Michal KRIŽÁNEK. Práve dnes sme spolu o tejto exhibícii hovorili - Michal nastúpi na súťažné pódium v TOP forme v deň, kedy sú v pláne súťaže určené pre dorast a juniorky/juniorov. Máte sa na čo tešiť - jeho paže s obvodom 62cm sú unikátom nielen v Európskom, ale aj svetovom priestore. Verím, že nám do Vranova príde ukázať aj ďalšiu z trofejí, ktorú získa (držím mu place!) na 2019 Arnold Classic Europe priamo z rúk Arnolda SCHWARZENEGGERA", uzavrel Igor KOPČEK.

2019 AMIX Patriot Fitness Weekend ... link na predbežné propozície

2019  AMIX Patriot Fitness Weekend ... nominácie/kategórie 19. október 2019, začiatok o 13:00

 • dorast ... classic physique Open
 • juniori ... novice (začiatočník) classic physique
 • juniori ... classic physique Open
 • juniori ... men´s physique 2 kategórie (do 174, nad 174cm), Overall
 • dorastenky ... bodyfitness Open
 • juniorky ... bodyfitness Open
 • dorastenky ... bikinifitness Open
 • juniorky ... novice (začiatočník) bikinifitness
 • juniorky ... bikinifitness 2 kategórie (166cm, nad 166cm), Overall
 • UPOZORNENIE: na súťaži bude udelené trénerke/trénerovi absolútnej víťazky/absolútneho víťaza ocenenie Tréner šampióna; unikátne cenné kovy získavajú súťažiace/súťažiaci na 1. až 6. mieste

2019  AMIX Patriot Fitness Weekend ... 20. október 2019, začiatok o 13:00

 • muži ... bodybuilding 2 kategórie (do 85kg, nad 85kg), Overall
 • muži ... classic physique 2 kategórie (do 175cm, nad 175cm), Overall
 • masters ... bodybuilding, Open
 • muži ... novice (začiatočník) men´s physique
 • muži ... men´s physique 2 kategórie (do 179cm, nad 179cm), Overall
 • ženy ... wellness fitness, Open
 • ženy ... bodyfitness, Open
 • ženy ... novice (začiatočník) bikinifitness
 • ženy ... bikinifitness 2 kategórie (do 166cm, nad 166cm), Overall
 • UPOZORNENIE: na súťaži bude udelené trénerke/trénerovi absolútnej víťazky/absolútneho víťaza ocenenie Tréner šampióna; unikátne cenné kovy získavajú súťažiace/súťažiaci na 1. až 6. mieste

Discussion at the article:

AMIX diskusia