2019 Nordic Fitness Expo v Lahti - ako po prezentácii?

2019 Nordic Fitness Expo v Lahti - ako po prezentácii?

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

V Lahti včerajšou prezentáciou odštartovalo 2019 Nordic Fitness Expo, v rámci ktorého sa uskutočnia hneď 3 súťaže - pre domácich súťažiacich sú určené 2019 Majstrovstvá Fínska, súťažiaci zo zahraničia (a samozrejme, aj z domáceho Fínska) o Elite PRO karty a body do projektu IFBB World Ranking môžu súťažiť na 2019 IFBB Jan Tana Classi, Elite PRO súťažicich čaká 2019 IFBB Nocco Nordic PRO. Organizátori nám oznámili, že počas dvoch dní na dvoch súťažných pódiách sa vystrieda 350 súťažiacich z Fínska, 50 Elite PRO súťažiacich a takmer 200 súťažiacich zo zahraničia, čím sa 2019 Nordic Fitness Expo stane jasne najväčšou bodybuilding/fitness akciou sezóny na severe Európy.

KP

Prezident Fínskej IFBB organizácie Reimo Kari Peak Ourama a jeho team každoročne prichádzajú s novými nápadmi, ktoré prispievajú k popularizácii súťažného fitness v tejto krajine (o tradičnú kulturistiku aj tu je čoraz menší záujem - Fíni rovnako ako Slováci musia dodržiavať prísne antidopingové pravidlá) a už niekoľkokrát sme sa rozprávali o príprave spoločného projektu medzi jeho skupinou a našim občianskym združením Fitness Akadémia Vranov. Aktuálne hľadáme možnosti financovanie aktivít (aj z európskych zdrojov), ktoré sme si naplánovali na roky 2020/2021 - spolupráca s Fínskou národnou bodybuilding/fitness organizáciou, ale aj partnermi z Maďarska, Poľska a Česka patrí medzi kľúčové body týchto projektov. Pri nich nám aktívne pomáha "pravá ruka Kejpího", v severských karjinách dobre známa publicistka Anne Pietillä.

V Lahti už dnes na súťažnom pódiu budeme sledovať niekoľko súťažiacich zo Slovenska. Oproti predbežným štartovým listinám aj tu nastali zmeny. Kto napokon vo Fínsku nastúpi na súťažné pódium?

Zuzana KARDOSOVA

  • Zuzana KARDOŠOVÁ ... v bikinifitness do 160cm po súťažnej prestávke opäť nastúpi naša juniorská vicemajsterka Európy, pre ktorú Lahti sa stane testovacou súťažou jesennej súťažnej sezóny. Zuzana mi potvrdila, že na rozdiel od minulosti, tentokrát sa pripravuje sama, jej cieľom je postupne prichádzať na súťažné pódium v stále lepšej forme - cieľom je, aby si vybojovala postup na IFBB Majstrovstvá sveta vo vekovej kategórii junioriek aj žien,

Barbora VOSATKOVA

  • Barbora VOSÁTKOVÁ ... z roka na rok sa lepšiaca juniorská bikinifitnesska súťažiť bude v rovnakej výškovej kategórii ako Kardošová tzn. do 160cm, v konkurencii ďalších 15 bikinifitnessiek. Vzhľadom na to, že je iba o rok staršia ako Zuzana (má 20 rokov), jej ciele sú prakticky rovnaké, ako v prípade Kardošovej.

Marián GROLMUS

  • Marián GROLMUS ... pre Mariána súťažná jesenná sezóna odštartovala víťazstvom na 2019 IFBB Grand Prix Malta v kategórii (ktorú mám mimoriadne rád) Classic Physique. V Lahti bude súťažiť v konkurencii ďalších piatich borcov, v jeho prípade čakám (napriek tomu, že je najstarším súťažiacim nominácie - má 40 rokov) boj o niektorú z TOP3 priečok.

Roman VAVREČAN

  • Roman VAVREČAN ... návrat Elite PRO súťažiaceho na súťažné pódium (pre ktorého je Nordic premiérovou súťažou v organizácii Elite PRO) pre fanúšikov bodybuildingu na Slovensku sa môže stať udalosťou jesennej súťažnej sezóny. Zopakujem to, čo som na jeho adresu zverejnil už včera, krátko po prezentácii kategórie Elite PRO Bodybuilding OPEN:  "Čo na neho hovorím? Urobil pokrok ... a zachoval si proporčnosť, ktorou bol povestný minimálne od roku 2014. Je jedno, koľko váži (odhadujem ... medzi 103/105kg) pre tak (postavou) pekného BODYBUILDERA to nie je podstatné. Verím/dúfam, že cez noc sa mu forma udrží a v sobotu podvečer zažijeme boj VAVREČAN vs Mika Sihvonen. BUDE TO BOJ, chlapci, nech zvíťazí lepší!"

Fotogaléria - prezentácia Elite PRO súťažiacich

Fotogaléria - prezentácia amatérskych súťažiacich

Discussion at the article:

AMIX diskusia