2021 Grand Prix Dudushkin Fitness Family - začiatočníci, alebo novički

2021 Grand Prix Dudushkin Fitness Family - začiatočníci, alebo novički

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2021 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Asociácia Elite PRO.13. marca 2021 v Rusku odštartovala súťažná bodybuilding a fitness sezóna vo veľkom štýle vďaka dvojici, ktorá je pojmom nielen v kulturistike a fitness Ruska, ale aj IFBB svetovej scény.. Reč je o Svetovej šampiónke vo fitness Anna DUDUŠKINE a Majstrovi Európy a Elite PRO kulturistovi Romanovi DUDUŠKINOVI, ktorí okrem toho, že tvoria manželský pár, pôsobia aj ako IFBB rozhodcovia a a na domácej scéne aj ako organizátori súťaži. Práve ich súťaž 2021 Grand Prix Dudushkin Fitness Family sa stala dôstojným vstupom do aktuálnej súťažnej sezóny.

"Anku si pamätám ešte ako úspešnú juniorskú reprezentantku Ruska vo fitness a s Romanom sme sa osobne stretli po prvýkrát v roku 2006, na IFBB Majstrovstvách Európy v Ostrave, kde ako neznámy bodybuilder dokázal hneď pri svojom premiérovom štarte na medzinárodnej scéne získať striebro.", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Obaja sa angažujú v Rusku aj ako tréneri a posledné roky organizujú súťaže v Podmoskovskej oblasti, ktorých partnerom je v Rusku dobre známa spoločnosť GEONLAB, vyrábajúca doplnky výživy. Koronapandémia zasiahla aj Rusko, ale Rusi sa naučili s touto pliagou žiť tak, aby v rámci pravidiel dokázali fungovať a nie iba prežívať. Dôkazom je aj súťaž 2021 Grand Prix Dudushkin Fitness Family, ktorej sa zúčastnilo 356 súťažiaich nielen z Moskvy a okolia, ale aj ďalších blízky i vzdialených regiónov."

"Vďaka spoločnosti GETBIG.TV (za ktorou je Roman DZHABELOV) a elitnému fotografovi Aleksandrovi CHEPURNIAKOVI majú fanúšikovia bodybuildingu a fitness k dispozícii online vysielanie z každej veľkej súťaže zrealizovanej v Rusku a samozrejme aj fotografie.  Nie inak tomu bolo aj na súťaži 2021 Grand Prix Dudushkin Fitness Family.", pokračoval Igor KOPČEK. "Manželia Dudushkinovci napokon pre súťažiacich otvorili 20 kategórií, medzi ktorými nechýbalo ani detské fitness. Novinkou na súťažnej scéne Ruska bola kategória ZAČIATOČNÍCI (v ruskom jazyku sú to novički) - tá bola otvorená pre nomináciu Bikinifitness.
Predstava organizátorov bola taká, že začiatočníčky - bikinifitnessky budú súťažiť v jednej OPEN kategórii, ale do súťaže sa ich prihlásilo napokon takmer 80! Ukázalo sa, že kategória ZAČIATOČNÍK je aj pre Rusko rovnako veľkou motiváciou k súťaženiu, akou bola v roku 2019 pre Slovensko - vtedy sme túto kategóriu presadili aj v rámci SAFKST a "otvorili" ju na 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend-e, kde zvíťazila Katarína KLIMASOVÁ a o pár týždňov neskôr dokonca získala titul IFBB Svetovej šampiónky. Organizátori v Rusku napokon začiatočníčky rozdelili do dvoch výškových kategórií a TOP6 z každej kategórie sa napokon stretlo na súťažnom pódiu v boji o cenné kovy v tzv. superfinále."

Bikinifitness začiatočníčky
V kategórii bikinifitness - začiatočníčky do 166cm napokon na súťažné pódium nastúpilo 43 súťažiacich, v kategórii nad 166cm 31. Na 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend-e každá začiatočníčka získala možnosť sa predviesť v individuálnej prezentácii, ale na súťaži 2021 Grand Prix Dudushkin Fitness Family prebehla najprv eliminácia, ktorá rozhodla o TOP10 súťažiacich. Pre mnohé začiatočníčky tak súťaž skončila iba porovnávaním vo štvrťobratoch. Priebeh súťaže ukázal, že možnosť bojovať o 6 postupových miest do záverečného boja o cenné kovy napokon získalo po 12 bikinifitnessiek z každej výškovej kategórie - v prípade rovnosti bodov rozhodcovský zbor dal možnosť súťažiť aj vyššiemu počtu dievčat, ako bolo avízované. Víťazstvo napokon jednoznačne a zaslúžene získala rodiaca sa hviezda ruského bikinifitness, reprezentantka Podmoskovskej oblasti Alina FROLOVA.

Alina TOPOROVA

2021 Grand Prix Dudushkin Fitness Family - NOVICE Bikinifitness 166cm
2021 Grand Prix Dudushkin Fitness Family - NOVICE Bikinifitness 166cm plus
"Frolova zvíťazila, ale keď som sledoval kategórie začiatočníčiek, ktoré súťažili v Podoľsku, videl som tam ďalšie potencionálne úspešné súťažiace. Viaceré z nich uspeli aj medzi seniorkami a masters súťažiacimi. Otázkou je, ktoré z nich napokon budú súťažiť aj na ďalších súťažiach, medzi ktorými by som vypichol 2021 Siberian Grand Prix a 2021 Ruský šampionát.
Čo ma prekvapilo? Hlavným rozhodcom súťaže bol skúsený medzinárodný rozhodca Arťom GVOZDENKO, ktorý bez ohľadu na to, že pre dievčatá to bola reálne prvá skúsenosť so súťažením, tvrdo trval na dodržiavaní pravidiel platných pre pózing v nominácii bikinifitness. Niekoľkokrát dievčatá dokonca upozornil aj na zmenu pravidiel, o ktorých hovoril aj Pawel FILLEBORN v podcaste so Soňou KOLCUNOVOU.",
uzavrel Igor KOPČEK.

Resources Getbig.TV - Aleksander CHEPURNYAK
Getbig.TV - video

Discussion at the article:

AMIX diskusia