Prečo Rusi netrpezlivo čakajú návrat Denisa BAŽANOVA?

Prečo Rusi netrpezlivo čakajú návrat Denisa BAŽANOVA?

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2021 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Asociácia Elite PRO.

Siberian Power Show

Návrat Denisa BAŽANOVA (Bazhanova) na súťažné pódiá v tomto roku mnohí fanúšikovia a bodybuilding odborníci očakávajú s netrpezlivosťou. Základnou otázkou je, či aktuálne 33 ročný BAŽANOV bude koncurencieschopný po takmer 4 rokoch "nesúťaženia".

Denis BAZHANOV

"Denisa BAŽANOVA som začal registrovať v roku 2016, kedy som ho mal možnosť vidieť na súťaži 2016 Olympia Amateur SHowdown Moscow", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Súťažil v kategórii nad 100kg, ale v konkurencii vtedajších TOP bodybuilderov Ruska akými boli Alexej TRONOV, Ramzes TLIAKODOGOV, alebo mladík z Malty Luke DEBONO nemal šancu na postup do TOP6. Áno, bola to historicky najťažšia súťaž Olympia Amateur - tá Olympia Amateur, kde Hadi CHOOPAN (kategória do 100kg) porazil v absolútke ďalšieho TOP bodybuildera z Ruska Ashota KAGRAMANIANA (kategória do 90kg) a odštartoval svoje súťaženie v PRO kategórii. BAŽANOV však nezaháľál, po 2016 Olympia Amateur sa vrhol do objemového tréningu, výsledkom ktorého prírastok na hmotnosti, ktorý aj na pomery Ruska bol výnimočný - pri výške 178cm v mimosúťažnom období vtedy 30 ročný ťažkotonážnik navážil viac ako 140kg. Hmotu dokázal spracovať do finálnej podoby a o necelý rok neskôr, v septembri na 2017 Majstrovstvách Sankt Petrohradu a Leningradskej oblasti zvíťazil v kategórii nad 100kg (kde dokázal poraziť aj aktuálneho Elite PRO súťažiaceho Iliu LUKOVECA) a získal aj titul absolútneho šampióna."

"Denis bol hlavným kandidátom na zisk titulu šampióna na 2017 Majstrovstvách Ruska, ale vnútorné krvácanie, ktoré mu diagnostikovali, v kombinácii s masívnou stratou krvi urobili radikálny škrt cez jeho plány. Podstúpil dve mimoriadne náročné operácie, bojoval o svoj život a viac ako 2 mesiace strávil v nemocnici. Mimoriadna zdravotná starostlivosť ho napokon vrátila nielen do bežného života, ale ako sa aktuálne ukazuje aj do toho športového.
Na súťaži 2021 Siberian Power Show sa meno Denis BAŽANOV spomína jedných dychom s menami ďalších 2-3 ťažkotonážnikov domácej scény ako kandidátov na zisk Elite PRO karty, čím by získal možnosť nastúpiť na súťažné pódium a zmerať si svoju výkonnosť s Elite PRO Majstrom sveta Michalom GIGANTOM Križánkom, už spomínaným Ilyom LUKOVECOM a aj Aleksejom KUZNECOVOM. Otázkou ale je - dokáže BŽANOV poraziť borcov, akým je trojica Danilov, Bandurov, Nazareko. Verím, že to uvidím na vlastné oči, už začiatkom apríla v Krasnojarsku ",
uzavrel Igor KOPČEK, svoje spomínanie na roky 2016 a 2017.

Denis BAŽANOV - 21 dní do Siberian Power Show
Denis BAZHANOV

Denis BAŽANOV - 2016 Olympia Amateur Moscow
Denis BAZHANOV
Denis BAZHANOVDenis BAZHANOVDenis BAZHANOV

Discussion at the article:

AMIX diskusia