Július Gyulai GAAL - 2018 IFBB/EBFF Európsky šampionát

Július Gyulai GAAL - 2018 IFBB/EBFF Európsky šampionát

AMIX Vit & Mineral Pack


Jasne najväčšou súťažou jarnej sezóny pre členské krajiny federácie IFBB sú IFBB/EBFF Majstrovstvá Európy, ktoré sa už tradične konajú v Španielsku, v letovisku Santa Susanna. Tie, ktoré sa uskutočnili začiatkom mája 2018, boli v poradí druhými, ktoré absolvoval team koncom roka 2016 zvoleného prezidenta Mlsnu. Rovnako ako pred rokom, aj tentokrát bol mimoriadne početný, no objektívne treba povedať, že rok 2018 (v porovnaní s rokom 2017) dopadol pre Mlsnu a spol. výrazne lepšie. V čom? Pomôžem si slovami, ktoré som zachytil od Milana ČÍŽEKA z reportu, ktorý bol venovaný 2018 IFBB/EBFF Európskemu šampionátu (Čížek je bývalý repre tréner asociácie, aktuálne spoločne s Alexandrom HLOBIKOM jedna z osobností združenia Elite PRO Slovakia a hlavný lektor edukačných projektov spoločnosti FitnessŠkola s.r.o.):

"Bolo by chybou prehliadať, že 2018 Európsky šampionát priniesol asociácii skvelé výsledky. V porovnaní s predchádzajúcim rokom sa opäť chytili bikinifitnessky - k čomu prispelo v prvom rade odstránenie z pozície štátneho trénera kontroverzného Pavla Korpáša. Ako lektor projektov FitnessŠkola s.r.o som rád, že absolventky projektu Saskie CAKOCI BikinifitnessCamp Radka SZOMBATHOVÁ (pozn. tá na posledných dvoch turnusoch pôsobila aj ako lektorka) a Anita KUCZMAN patrili k najlepším.
Vysoko pozitívne hodnotím vystúpenie Olívie ČAMBALOVEJ, ktorá po niekoľkých neúspešných rokoch trafila optimálne vyladenie formy. Z kulturistov si absolutórium zaslúžia Miroslav ŠKADRA za precízne načasovanie formy, v Santa Susanna videl som aj vývojaschopných juniorov. Pochvalou určite netreba šetriť aj na adresu mladých fitnessiek, bikinifitnessiek, prekvapili bodyfitnessky.
Na druhej strane treba ale zdôrazniť, že niektorí pretekári si nezaslúžili byť reprezentantmi Slovenka na tak významnom podujatí."

Posledné tvdenie Milana ČÍŽEKA určite neplatí o bodybuilderovi, ktorý v kategórii juniorov pre Slovensko získal strieborný kov - jeho meno je Július Gyulai GAAL.


"Gaal je ďalším bodybuilderom v asociácii, ktorý má naturálnu minulosť - málokto si však na to spomenie, pretože tam súťažil ešte ako dorastenec, v roku 2014. Netajil som, že počas súťaže v Hnúšti bol pre mňa v záplave nedostatočne pripravených juniorov, prípadne súťažiacich s neprehliadnuteľnými defektami, príjemným prekvapením. Na súťažnom pódiu pôsobí hranatejším dojmom (koncepciou postavy mi pripomína Rada FILIPA), čo v jeho prípade mi absolútne nevadí", začal svoj subjektívny názor Igor KOPČEK. "Dôvod? Všetko dokonale vyvážila jeho aktuálna pripravenosť - tú si udržal aj počas Európskeho šampionátu. Príklad? Jeho boky nie sú v porovnaní aj so súpermi vyššími útle, ale v zadných postojoch ich "zakrýva" naprúžkovaný zadok, takže rozhodca ich masívnosti (poznámka - rovnako je to aj v prípade Mateja Nociara) absolútne neprikladá dôraz.
Navyše, v postoji čelnom (pozor na nepochopiteľný "motorkársky" postoj rúk - s dlaňami vytočenými do vnútra to vyzerá výrazne lepšie, navyše je tam možnosť opticky riešiť dĺžku predlaktia, šírku chrbta a získať ďalšie výhody oproti súperom) dokáže prezentovať výrazný pomer medzi plecia-chrbtom-pásom. A tento pomer je umocnený do detailov rozseparovanými stehnami.
Samozrejme, čo stačí na juniorov (Július v tejto kategórii ostáva aj budúci rok), nemusí postačovať na úspešné súťaženie medzi mužmi - má ale čas, má kostru, na ktorú sa dajú nalepiť ďalšie a ďalšie kilogramy hmoty. Sústrediť sa musí predovšetkým na paže, vzhľadom na dlhé ramenné kosti to môže byť pre neho výzva, či sa už jedná o objem bicepsov, alebo tricepsov. Správne zvolený tréningový postup, výber techník a hlavne vytrvalosť môžu priniesť očakávaný výsledok. Držím mu palce, nech sa mu podarí nabrať ďalšiu hmotu - to je hlavný faktor jeho pokračujúceho úspešného súťaženia."


Július Gyulai GAAL - 2018 IFBB/EBFF Európsky šampionát 

Discussion at the article:

AMIX diskusia