Aký bol Slovenský šampionát vo fitness detí v Trenčíne?

Aký bol Slovenský šampionát vo fitness detí v Trenčíne?

Sobota, 28. jún 2016, patrila Majstrovstvám Slovenska vo fitness detí, ktoré sa pod záštitou predsedu TSK Jaroslava Bašku a z poverenia SAKFST konali v Posádkovom dome ODA v Trenčíne. Organizátori ŠK REHAFIT Trenčín a Fitness Gabrhel Trenčín sa tejto úlohy zhostili naozaj bravúrne. Nie je tajomstvom, že Slovensko patrí v detskom fitness dlhodobo medzi svetovú elitu, v tomto zmysle sa o ňom vyjadril aj prezident SAKFST MvDr. Milan Čížek, keď vo svojom slávnostnom príhovore označil detský fitness za diamant našej asociácie.

Na súťaži v Trenčíne bojovalo o titul majstra/majsterky Slovenska celkovo 59 pretekárov, z toho 5 chlapcov a 54 dievčat (v 2 chlapčenských a 5 dievčenských kategóriách). Keďže v chlapčenskej kategórii nad 12 rokov súťažili len dvaja pretekári, víťaz nemohol získať titul majstra Slovenska. V nasledujúcom reporte Vám prinesiem krátke hodnotenie jednotlivých kategórii mojimi očami.

Ako už býva zvykom, vo všetkých kategóriách bolo naozaj na čo pozerať. Drvivá väčšina pretekárov bola kvalitne pripravená v oboch disciplínach. V detskom fitness je zostava a postava hodnotená pomerom 2:1. Zostavy sú práve u detí naozaj excelentné, čo znamená, že naberajú aj na náročnosti. Práve preto by som chcela oceniť prácu trénerov v detskom fitness, ktorí neustále prinášajú nové nápady do zostáv a usilovnosť mladých pretekárov, ktorí stále  pracujú na nových náročných prvkoch, čím zvyšujú úroveň fitnessu ako takého. Takto technicky náročné zostavy predvádzajú s takou ľahkosťou, že bežný divák si ani neuvedomí, aké náročné je zvládnuť zostavu kondične aj silovo a pritom sa usmievať a neustále komunikovať s publikom či porotou.

Kategória chlapci do 12 rokov

V tejto kategórii sa predstavili 3 pretekári. Víťazom sa stal Damián Korečko z TŠK Fresh Zvolen, vo výbornom svetle sa však predviedol aj Tomáš Trizuliak z AGaF Žilina.

Kategória chlapci nad 12 rokov
Ako už som spomínala tu súťažili len dvaja pretekári, kde zvíťazil Denis Ambruš z GymGol klub Nitra pred Ľubomírom Kútnikom z TŠK Fresh Zvolen. Denis nesklamal a opäť predviedol svoju silnú stránku, ktorou je showmanship a svojim dokonalým prejavom na pódiu si získal priazeň všetkých divákov.

Kategória dievčatá do 7  rokov
Jednoznačnou víťazkou v tejto kategórii sa stala Katarína Kuzmová z TŠK Fresh Zvolen, ktorá dominovala v oboch disciplínach. Aj keď je v tejto kategórii ešte ťažké hodnotiť postavu, Katka nenechala nikoho na pochybách, že prvenstvo patrí jej. Svojim vystúpením nastavila latku poriadne vysoko, no nenechali sa zahanbiť ani ďalšie malé pretekárky. Svojimi výkonmi ma zaujali aj Katarína Dvorská (TŠK Fresh Zvolen), Emma Červeňová (GymGol klub Nitra), Alexandra Uhrínová (B-Star Zvolen). Je neuveriteľné čo dievčatá už v tomto veku dokážu.

Kategória dievčatá 8-9 rokov

Víťazka Daniela Korečková (TŠK Fresh Zvolen) predviedla veľmi peknú voľnú zostavu, v postave dominovala jej klubová kolegyňa Linda Urdová, ktorá obsadila 2. miesto. Výborný dojem zanechala aj tretia Laura Marenčáková z GymGol klub Nitra.

Kategória dievčatá 10-11 rokov
Konečné poradie tejto kategórie zamiešal nepomer postavy a zostavy u jednotlivých pretekárok, čo je však pre fitness bežné, keďže pozostáva z dvoch disciplín. Titul majsterky Slovenska si preto zaslúžene odniesla Ema Čábyová (TŠK Fresh Zvolen) pred druhou Rebekou Némethovou (GymGol klub Nitra) a treťou Vanesou Habánkovou (Fitness Gabrhel Trenčín). Veľmi pekné výkony však predviedli aj Paulína Bajerlová a Petra Šulterová (obe GymGol klub Nitra)

Kategória dievčatá 12-13 rokov

V najsilnejšej kategórii celého šampionátu podľa očakávania zvíťazila Nelli Novodomská (B-Star Zvolen). Obdiv a uznanie si však právom zaslúžia aj  ďalšie pretekrárky - 2. Tatiana Ondrušková, 3. Nasťa Vrábelová, 4. Katarína Blašková (všetky 3 Fitness Gabrhel Trenčín) ako aj 5. Dominika Rosincová (AGaF Žilina). Všetky tieto dievčatá si zaslúžia reprezentovať našu krajinu na IFBB Majstrovtsvách sveta v detskom fitness a osobne si myslím, že túto kategóriu v rámci sveta ovládnu práve Slovenky.

Kategória dievčatá 14-15 rokov
V tejto kategórii vynikala postavou i zostavou Anna Hepnerová (Fitness Free Prievidza), ktorá si zaslúžene odniesla titul majsterky Slovenska pre rok 2016. Na 2. mieste skončila jej oddielová kolegyňa Mária Polerecká a tretie miesto poputovalo do AGaF Žilina pre Karin Suchomelovú. Pevne verím, že niektoré z dievčat v tejto kategórii to nevzdajú a budú pokračovať aj v kategórii junioriek.

Po vyhodnotení som požiadala všetkých víťazov jednotlivých kategórií, aby mi v krátkosti opísali svoje pocity a odpovedali na moje 3 otázky, tu Vám prinášam ich odpovede:

Damián Korečko

Ako sa cítiš po víťazstve na MSR 2016?
No, šťastne.
Ako si sa pripravoval/a na túto súťaž?
Tréningami zostavy každý deň, tréningami pózovania a aj posilňovaním.
Čo ťa čaká v najbližšom období?
Budem trénovať na MS v Srbsku.

Denis Ambruš

Ako sa cítiš po víťazstve na MSR 2016?
Celkom fajn, je to super pocit.
Ako si sa pripravoval/a na túto súťaž?
Bola to týždňová hladovka a diéta, ale zvládol som to (smiech). Posilňovanie bolo zdvojnásobené, tréningy som mal viackrát do týždňa, bola to ťažká príprava.
Čo ťa čaká v najbližšom období?

Najbižšie ma čakajú MS v srbskom Novom Sade, bojím sa, že tam bude veľká konkurencia, ale v podstate sa teším.

Katarína Kuzmová

Ako sa cítiš po víťazstve na MSR 2016?
Dobre, veľmi dobre, bola som veľmi rada, keď ma vyhlásili.
Ako si sa pripravoval/a na túto súťaž?
Najviac som posilňovala, cvičili sme zostavy, aby sme to všetko vedeli.
Čo ťa čaká v najbližšom období?
Čakajú ma MS v Srbsku a veľmi sa tam teším.

Daniela Korečková

Ako sa cítiš po víťazstve na MSR 2016?
Cítila som sa veľmi dobre, keď som to vyhrala.
Ako si sa pripravoval/a na túto súťaž?
Trénovala som aj cez školu, robili sme zostavy, posilňovali sme a pózovali.
Čo ťa čaká v najbližšom období?

Ešte ma čaká súťaž v Srbsku a už sa tam veľmi teším.

Ema Čábyová

Ako sa cítiš po víťazstve na MSR 2016?
Som veľmi šťastná, že som vyhrala titul majsterky Slovenska, neviem čo iné by som povedala, no proste som strašne šťastná.
Ako si sa pripravoval/a na túto súťaž?
Tréningy som mávala aj doobeda, teda som trošku vymeškala školu. Trénovala som aj poobede a samozrejme som trošku pritvrdila na jedlo, že som sa zdravšie stravovala, žiadne sladkosti.
Čo ťa čaká v najbližšom období?
Ďalej ma čakajú MS v srbskom Novom Sade.

Nelli Novodomská

Ako sa cítiš po víťazstve na MSR 2016 ?
Veľmi sa teším tak ako všetci víťazi, som z toho nadšená.
Ako si sa pripravoval/a na túto súťaž ?
4-krát do týždňa som chodila do fitnesscentra posilňovať a tréningy na zostavu som mala samozrejme každý deň.
Čo ťa čaká v najbližšom období ?

Príprava na blížiace sa MS v Srbsku, na ktoré sa veľmi teším aj keď mám samozrejme trochu trému, ale viac sa teším ako bojím (úsmev).

Anna Hepnerová

Ako sa cítiš po víťazstve na MSR 2016?
Cítim sa veľmi dobre, už druhýkrát som získala titul majsterky Slovenska, som naozaj šťastná.
Ako si sa pripravoval/a na túto súťaž?
Tréningami vo fitnesscentre, takisto tréningami v hale, ale určite aj psychicky (smiech).
Čo ťa čaká v najbližšom období?
Ďalej sa sústredim na prípravu a nadchádzajúce MS v Srbsku.

O zhodnotenie celého podujatia som požiadala riaditeľku súťaže Mariannu Holbovú a reprezentačnú trénerku fitness detí Anku Mozoláni.
  • vyjadrenie Marianny Holbovej ... s organizáciou som bola veľmi spokojná, nakoľko mám vynikajúci tím okolo seba, rodičia detí, ktoré trénujú v našom klube sú fantastickí, neuveriteľne mi pomohli. Pochopiteľne nemôžem zabudnúť na  SAKFST a Trenčiansky samosprávny kraj, na pána Gabrhela a Pavla Gugu, ktorí to všetko pripravili spolu so mnou, bez nich by toto podujatie nebolo uskutočnené. Úroveň bola vynikajúca, myslím, že deti odpretekali fantasticky, všetko išlo ako po masle, ja som veľmi spokojná, ako to dnes dopadlo.
  • vyjadrenie Anky Mozoláni ... súťaž bola celkovo veľmi dobre zorganizovaná, na najvyššej úrovni, myslím si, že to bolo veľmi pekné podujatie. Pretekárky boli maximálne pripravené. Vonku ide 21 detí, myslím si, že v nominácii nie je ani jedno dieťa, ktoré by tam nepatrilo. Nominácia je oprávnená a všetci pretekári, ktorí budú reprezentovať Slovensko budú veľmi dobre pripravení.

Ja osobne, ako i celý EastLabs Team, držíme všetkým nominovaným pretekárom palce a pripomínam, že MS sa budú konať 18.-20.6. 2016 v Srbsku v Novom Sade. Osobne nepochybujem, že Slovensko potvrdí svoju pozíciu v rámci svetového detského fitness a naši pretekári opäť dokážu, že patria medzi tých najlepších.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia