2017 World Police and Fire Games - kto bude súťažiť zo Slovenska?

2017 World Police and Fire Games - kto bude súťažiť zo Slovenska?


To, že príslušníci vojenských, špeciálnych záchranárskych, policajných a hasičských jednotiek na zvyšovanie svojej výkonnosti využívajú silový tréning určite nie je pre nikoho novinkou. Pre mnohých určite novinkou bude ale skutočnosť, že práve policajti a hasiči sa pravidelne stretávajú, aby si zmerali sily na celosvetovom podujatí, ktoré je známe ako World Police and Fire Games (WPFG) a ich súčasťou sú aj súťaže v kulturistike a silovom trojboji. Pripomeniem, že tieto Svetové hry sa konajú každé dva roky, v roku 2013 sa konali v Írsku, v roku 2015 v USA a zúčastnili sa ich aj súťažiaci zo Slovenska.

World Police and Fire Games sa mali konať v tomto roku v Kanade, ale v apríli 2016 organizátori z Montrealu z organizácie prestížneho šampionátu odstúpili a tak sa hľadalo náhradné riešenie. A našlo sa!

Podľa dostupných informácií, 2017 WPFG sa uskutočnia opäť v USA, v meste Los Angeles a v programe nechýba aj kategória kulturistika (kulturisti majú naplánované súťaže na 13. a 14. augusta 2017 v LA Convention Centre). A ako naznačia nasledujúce videoklipy, v USA je silová príprava policajtov na vysokej úrovni, neznamená to však, že Slováci (policajti a hasiči - kulturisti), ktorí sa rozhodnú do USA odcestovať a nastúpiť na súťažné pódiá 2017 World Police and Fire Games, Los Angeles, že sú bez šance na dobrý výsledok!

2017 World Police and Fire Games, Los Angeles - základné informácie

  • hry sa uskutočnia od 7. do 16. augusta 2017 v Los Angeles, USA
  • súťaží sa môžu zúčastniť príslušníci policajných a hasičských jednotiek
  • organizátori do programu hier zaradili celkovo 67 športových disciplín - nechýbajú medzi nimi aj kategórie kulturistika (súťažia 13. a 14. augusta) a tlak v ľahu na lavičke (súťažia 12. a 13. augusta)
  • aktuálny poplatok za štart je 150,00USD
  • informácie o ubytovaní získate na oficiálnej stránke venovanej tejto problematike
  • podrobné informácie o podujatí nájdete na oficiálnej stránke hier

Diskusia k článku:

AMIX diskusia