Bude v apríli súťaž 2017 AMIX Patriot Cup Vranov nad Topľou?

Bude v apríli súťaž 2017 AMIX Patriot Cup Vranov nad Topľou?

V minulom roku sa vo Vranove nad Topľou konala premiérová súťaž AMIX Patriot Cup, ktorá bola oslavou 35. výročia existencie organizovanej kulturistiky v regióne a 10. výročia pôsobenia portálu EastLabs.SK na scéne Slovenska. Organizačný team súťaže (ktorého som členom) avízoval, že aj v roku 2017 by chcel pokračovať v realizácii tejto súťaže vo Vranove nad Topľou, kde máme podporu Vladimíra TABAKU, majiteľa Hotelu Patriot Vranov (pripomeniem, že práve tu sa v lete konal historicky prvý Bikini Fitness Camp na Slovensku - 10. a 17. februrára 2017 nás čaká aj vďaka spoločnosti FitnessŠkola .s.r.o., stránky BikiniFitness.SK a EastLabs Teamu pokračovanie tohto mimoriadne sledovaného a pre nomináciu fitnessbikini prospešného projektu), a vynikajúce zázemie vďaka kontaktom na vedenie veľkoryso zrekonštruovaného Mestkého domu kultúry Vranov.

Žiadosť o zorganizovanie súťaže adresovanú novému vedenie SAKFST sme poslali v stanovenom termíne a v týchto dňoch sa riešia iba drobnosti tak, aby naša súťaž aj v tomto roku bola realitou. Samozrejme, musíme ešte počkať na definitívne stanovisko vednia SAKFST - podľa neoficiálnych informácií však Komisia kulturistiky a fitness tent projekt podporuje. Iba dodám, že ak bude konečné stanovsiko kladné, vďaka ústretovosti generálnych partnerov aprílová súťaž vo Vranove nad Topľou sa môže konať pod rovnakým názvom, ako v roku 2016 tzn. jej názov bude AMIX Patriot Cup Vranov

Základné informácie o plánovanej súťaži vo Vranove nad Topľou

  • názov súťaže ... 2017 AMIX Patriot Cup Vranov nad Topľou; generálnymi partnermi organizátorov súťaže je spoločnosť AMIX Nutrition a Hotel Patriot Vranov, mediálnu podporu súťaži poskytne portál EastLabs.SK a EastLabs Team, stránky BikiniFitness.SK a FitnessTreneri.SK (mená ďalších partnerov, ktorí prejavia záujem súťaž podporiť, budeme zverejňovať priebežne)
  • organizátor súťaže ... oddiel kulturistiky a fitness EastLabs Fitness s podporou členov EastLabs Teamu
  • predpokladaný termín súťaže ... 30. apríl 2017 (tzn. nedeľa)
  • miesto konania súťaže ... Mestský dom kultúry Vranov nad Topľou
  • predpokladané nominácie ... bikinifitness (juniorky a ženy - tieto nominácie by sme chceli zorganizovať podľa ruského modelu súťaží tzn. s individuálnou prezentáciou už v semifinále), men´s physique (juniori a muži), kulturistika (juniori), wellness fitness (ak bude táto nominácia schválená SAKFST)
  • ceny a finančné odmeny ... každý účastník súťaže by obdržal pri prezentácii od EastLabs Teamu a ďalších partnerov darčekový balíček; vecné ceny pre finalistov všetkých kategórií poskytne spoločnosť AMIX Nutrition; absolútní víťazi z nominácie bikinifitness a nominácie men´s physique získajú navyše finančné prémie po 500,00€
  • vstupné na súťaž ... menej ako 10€

Našim pôvodným zámerom bolo zorganizovať súťaž 16. apríla 2017 v náveznosti na Slovenský šampionát juniorov, o ktorý sa uchádzali naši partneri v Starej Ľubovni. Samozrejme, cieľom bolo opäť na východ Slovenska "pritiahnuť" niektorú z hviezd IFBB PRO scény, avšak staré vedenie SAKSFT nám (aj vzhľadom na to, že rok 2016 bol rokom volebným) nedokázalo v dostatočnom predstihu deklarovať plný súhlas na zrealizovanie plánovanej súťaže. Čo to znamená v praxi?
TOP boydbuilderi svetovej scény majú mimoriadne naplnený kalendár a dohody o exhibičnom vystúpení sa uzatvárajú minimálne 6-8 mesiacov pred aktuálnym termínom - aj preto, zatiaľ nie je jasné, či v tomto roku sa nám podarí pre fanúšikov kulturistiky a fitness na Slovensku zabezpečiť niekoho zaujímavého na exhibíciu.

Teší ma však, že sa môžu naplniť naše plány o realizácii fitness víkednu! Dnes som sa totiž spojil s pánom Andrejom HLINKOM st., ktorý mi potvrdil, že požiadal o 2017 SAKFST Majstrovstvá Slovenska junioriek a juniorov (tie by sa mali konať 29. apríla 2017 v Starej Ľubovni). Ak teda všetko dopadne podľa predpokladov, juniorskí súťažiaci tak získajú možnosť bez väčších problémov v rozmedzí dvoch dní nastúpiť na dve súťaže - vzdialenosť zo Starej Ľubovne do Vranova je cca 100km, navyše pondelok (tzn.. nasledujúci deň po súťaži 2017 AMIX Patriot Cup Vranov) je dňom pracovného pokoja.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia