Záujem o 2017 AMIX Patriot Cup prekonal naše očakávania - ďakujeme!

Záujem o 2017 AMIX Patriot Cup prekonal naše očakávania - ďakujeme!"Ukazuje sa, že dobrú myšlienku dokážu ľudia podporiť bez ohľadu na to, čo je pri koryte!" - to bolo prvé, čo ma napadlo v momente, keď som si do poznámok zapísal meno posledného súťažiaceho, prihláška ktorého prišla včera tesne pred polnocou na súťaž 2017 AMIX Patriot Cup Vranov. Číslo, ktoré mi pri konečnom súčte ukázala kalkulačka, bolo šokujúce - 168 súťažiacich prejavilo záujem nastúpiť na pódium súťaže, o ktorej som už v roku 2015 (kedy sme prišli s nápadom v cca 25.000 Vranove zorganizovať "niečo", čím by sme si pripomenuli 10. výročie existencie portálu EastLabs a 35. výročie organizovanej kulturistiky v regióne), v roku 2016 a samozrejme aj v roku 2017 počul, že je to "zbytočná súťaž".

Áno, ak primárnym cieľom súťaže má byť postup/kvalifikácia na akúkoľvek medzinárodnú súťaž, ak na súťaž musíte nastúpiť "lebo musíte", súťaž AMIX Patriot Cup sa aj cez optiku "EastLabs robí všetko zle, určite sa s nimi nekamaráťte!" môže zdať zbytočnou.
No spoločne s riaditeľom súťaže Jarom HORVÁTHOM a hlavným organizačným partnerom Vladom TABAKOM som rád, že súťažiaci pochopili jej význam a aj výnimočnosť. Som rád, že sa naplnili slová, ktorými som v novembrovej predvolebnej debate s Korpášom (môžete si ju pripomenúť v tomto článku) oponoval jeho kritike na adresu organizačného úsilia Andreja Mozolániho: "Súťažiaci vždy majú možnosť výberu - ak sa súťaž "nevydarí", jednoducho na ňu už v budúcnosti neprídu!" A to, že záujem športovcov o AMIX Patriot Cup je väčší ako pred rokom,je pre nás dobrým signálom - zrejme to, čo robíme, nerobíme až tak zle a amatérsky :-) A iba dodám, že v pláne máme aj väčší formát súťaže, ktorý by sa mohol uskutočniť už v apríli 2018 (keď už sa naše plány o organizovaní série súťaží na východe Slovenska opäť nenaplnia)

V čom je výnimočnosť súťaže AMIX Patriot Cup Vranov?

 • AMIX Patriot Cup je súťaž organizovaná tými, ktorí súťažili (resp. pripravovali a pripravujú súťažiacich) pre tých, ktorí chcú súťažiť - predovšetkým pre "druhú, tretiu aj štvrtú vlnu"; nie je to primárne súťaž, na ktorej uvidíte najväčšie hviezdy reprezentácie, takže dopredu nie je jasné, že kto získa aké miesto ... a to sa mi páči!
 • AMIX Patriot Cup je súťažou, na ktorej získate skúsenosti a tie ďalej zúročíte vo svojej športovej kariére - čím viac budete súťažiť, tým menej "zlozvykov" budete ukazovať na súťažnom pódiu ... a to sa mi páči!
 • AMIX Patriot Cup je súťažou, ktorou dávame rešpekt súťažiacim - každý z účastníkov získa už pred prezentáciou darčekový balíček, v zákulisí každému zaželám veľa šťastia (ak bude príležitosť, potrasiem mu pred nástupom rukou ... alebo do neho priateľsky ťuknem dlaňou) a všetkým bez výnimky budeme držať palce ... a nepochybujem, že to sa bude páčiť vám!
 • AMIX Patriot Cup je súťažou, kde nielen súťažiaci svojou účasťou (už teraz nespím kvôli otázke - ako vás všetkých "potlačíme" do zákulisia, ktoré v naozaj skvelom Dome kultúry Vranov je zúfalo malé), ale aj partneri vecne a finančne podporili našu myšlienku - vďaka nim vám môžeme dať to čo vám dáme, aj vďaka nim je vstupné také aké je ... nepochybujem, že aj to sa vám bude páčiť!
 • AMIX Patriot Cup je súťažou, ktorú podporujú naši priatelia z IFBB - je to jediná súťaž na Slovensku, kde máte možnosť získať cenné kovy "v rovnakej kvalite", ako sú udeľované na Majstrovstvách Európy, Majstrovstvách sveta, alebo prestížnych súťažiach Arnold Classic Amateur, alebo Olympia Amateur ... nepochybujem, že aj to sa vám bude páčiť!
 • AMIX Patriot Cup je súťažou, kde rešpekt a úctu dáme nielen športovcom, ale aj tým, ktorí našu myšlienku podporili - v minulom roku sme na Slovensko "priviezli" zo sveta IFBB zvyk oceňovať partnerov a ani v tomto roku sa nič na tomto zvyku meniť nebude; oceníme partnerov, ktorí prispeli do spoločného finančného balíka, ale aj tých, čo myšlienku súťaže dlhodobo podporovali ... nepochybujem, že aj to sa vám bude páčiť a odmeníte ich dlhým potleskom!
 • AMIX Patriot Cup je súťažou, na ktorej čakáme férové rozhodovanie - sedem rozhodcov bude dohliadať na férový priebeh súťaže (Hlinka, Matejíčka, Mihalčin, Rolinec, Brosman, Lenártová, Machalová, na pódiu vás bude dirigovať Korpáš, hlavným rozhodcom je Hečko) a počnúc prezentáciou, až po záver súťaže práve oni budú mať všetko pod kontrolou ... ak bude rozhodovanie férové, pochybujem, že proti tomu budete protestovať!
 • aj spoľahnite sa, z AMIX Patriot Cup-u bude report, ktorý napíše osoba najpovolanejšia (aj keď aktuálne nie príliš obľúbená)

Nie som naivný, skúsenosti, ktoré mám v súvislosti s kulturistikou od roku 1978 (upsss ... takmer 40 rokov sa venujem tomu istému!) mi hovoria, že nie všetci zo 168 súťažiacich napokon na súťaž do Vranova prídu. Mnohí z vás poslali prihlášku "pre každý prípad" a po výsledkoch, aké dosiahnete na SAFKST Majstrovstvách Slovenska upadnete do depresie, následne príde porušenie diéty, strata formy - ak sa tak stane, napíšte nám, aby sme s vami nepočítali. Alebo zavolajte mi na tel. číslo 0905-358415. Je to férové k nám, organizátorom. Dohodnuté?

Aké darčeky a ceny sme pripravili pre súťažiacich?

 • každý súťažiaci ... unikátny diplom za účasť na súťaži, darčekový balíček ktorý bude obsahovať tričko s logom súťaže (kombinácia loga Horvis Gym a 2017 AMIX Patriot Cup Vranov), pár sladkostí od spoločnosti DEVA Trebišov, balík skvelých piškôt, sušené mäsové dobroty od spoločnosti STM Energia, pitný režim od MAXX Energy Drink, prívesok od EastLabs Teamu a Obchod.Ronnie.SK (ak vyplníte anketový lístok), 20% zľava na nákup športového tovaru v e-shope www.damons.sk; možnosť zviditeľniť sa prostredníctvom projektov EastLabs.SK a BikiniFitness.SK
 • všetky súťažiace z kategórií bikinifitness a wellness fitness ... plus 10% zľava od BikiniFitness.SK a spoločnosti FitnessŠkola s.r.o. na účasť v bikinifitness camp-e organizovanom Saskiou CAKOCI
 • TOP3 súťažiaci z každej kategórie ... plus vedierko proteínu od spoločnosti AMIX Nutrition, unikátne medaily, ktoré získavajú aj víťazi prestížnych súťaží IFBB Majstrovstvá sveta, IFBB Majstrovstvá Európy, Arnold Classic Amateur a Olympia Amateur, funkčné tričko s logom súťaže od spoločnosti Damons Slovakia, 15% zľava na nákup tovaru od Lux Body (Freddy Jeans a Trec wear)
 • víťazky z kategórií bikinifitness a wellness fitness ... plus 100€ zľavu na nákup tovaru (plavky, topánky atď.) od spoločnosti SALLUT Design
 • absolútni víťazi z nominácií bikinifitness a mens physique ... plus 500€ v hotovosti, unikátnu veľkú medailu pre absolútneho víťaza,  trofej od internetových projektov EastLabs.SK, FitnessTreneri.SK a BikiniFitness.SK, zľavu 150€ na nákup tovaru od Lux Body (Freddy Jeans a Trec wear), darčekový kôš plný sušených mäsových dobrôt od spoločnosti STM Energia, ročné predplatné mesačníka Muscle&Fitness

Súťažiť sa bude v nasledujúcich kategóriách
Bikini fitness juniorky ... kategória do 166 cm, kategória nad 166 cm
Bikini fitness ženy ... kategória do 166 cm, kategória nad 166 cm
Men ́s physique juniorov ... kategória do 178 cm, kategória nad 178 cm
Men ́s physique mužov ... otvorená kategória
Kulturistika mužov ... otvorená kategória
Welness fitnes ženy ... otvorená kategória

Kto poslal prihlášku na súťaž 2017 AMIX Patriot Cup Vranov - bikinifitness junioriek ... 38
Klaudia MIHALIČOVÁ ... ŠK D.Á. Fit Klub Leles Kapoňa
Veronika FIDLEROVÁ .. Mozolani Fitness Authority
Kristína HORKOVIČOVÁ ... IvetFit Nitra
Martina PAVLOVIČOVÁ ... IvetFit Nitra
Martina VLÁRSKA ... IvetFit Nitra
Nikola ZEMANOVIČOVÁ ... IvetFit Nitra
Veronika TURČANOVÁ ... IvetFit Nitra
Sophie FRANCLOVÁ ... ŠK Slavia Bratislava
Karin KOLESÁROVÁ ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Valéria RONDZIKOVÁ ... Hard Power team Bardejov
Vanesa SZABADOVÁ ... Roland Fitness Rimavská Sobota
Diana ZUBERIOVÁ ... Fitness Tearsy Prievidza
Barbora LABUDOVÁ ... Fortuna Trnava
Lenka GUZIOVÁ ... Rock Body Michalovce
Zuzana ŠNAJDEROVÁ ... Mozolani Fitness
Tereza PETRÍČKOVÁ ... Pepo Gym Považská Bystrica
Adriana HALASOVÁ ... Olympic Dubnica nad Váhom
Zuzana KARDOŠOVÁ ... Olympic Dubnica nad Váhom
Nikola ČERVENKOVÁ ... Olympic Dubnica nad Váhom
Lucia DORNIAKOVÁ ... VTJ Liptovský Mikuláš
Silvia BUDOVIČOVÁ ... VTJ Liptovský Mikuláš
Bianka KRÁLIKOVÁ ... VTJ Liptovský Mikuláš
Nikola IVANKOVÁ ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
Michaela GĽABOVÁ ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
Alica HEVEROVÁ ... ŠK Slávia Bratislava
Natália LAMANCOVÁ ... Samson Bardejov
Barbora BOHUNICKÁ ... Fortuna Trnava
Simona BIELIKOVÁ ... Fortuna Trnava
Michaela FABOVÁ ... Fitness Sásová Banská Bystrica
Klaudia KURICOVÁ ... Power Body Topoľčany
Aneta LACIKOVÁ ... Power Body Topoľčany
Anna FALTOVÁ ... Česká republika
Klaudia UCEKAJOVA ... Naytilus Bodybuilding klub Cestice
Vanesa LUPTÁKOVÁ ... B-Star Zvolen
Nikoleta HRICOVÁ ... B-Star Zvolen

Kto poslal prihlášku na súťaž 2017 AMIX Patriot Cup Vranov - bikinifitness ženy ... 38
Simona HOSTAČNÁ ... STARTRAC Handlová
Dana REPPOVÁ ... IvetFit Nitra
Janka MEDUNOVÁ ... IvetFit Nitra
Olívia ČAMBALOVÁ ... IvetFit Nitra
Diana VARGOVÁ ... IvetFit Nitra
Veronika KUBOVÁ ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Lea HUŠEKOVÁ ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Viktória KIJOVSKÁ ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Martina ONDIČOVÁ ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Beáta DEMBICKÁ ... Lechan silový trojboj Michalovce
Nina ČILIAKOVÁ ... Lechan silový trojboj Michalovce
Nikol PAVELKOVÁ ... X-Fitness Bratislava
Barbora JANEČKOVÁ ... ŠK Slávia Bratislava
Lívia VYSOCKÁ ... Natural Nutrition Bodybuilding klub Trebišov
Katarína PLETZOVÁ ... Elite Bodybuilding Club Košice
Deana ŠUHAJDOVÁ ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Virgínia TÓTHOVÁ ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Jana DUTKOVA ... Beauty Gym
Magdaléna CICEKOVÁ ... EnergyFit Prievidza
Mariana SYNOVCOVÁ ... VTJ Liptovský Mikuláš
Martina TOMÁNKOVÁ ... VTJ Liptovský Mikuláš
Dominika ROTHOVÁ ... VTJ Liptovský Mikuláš
Tina DANKOVÁ ... VTJ Liptovský Mikuláš
Veronika TRÚCHLIKOVÁ ... Fitnesscentrum Vital Považská Bystrica
Zuzana ŠIMONČIČOVÁ ... X-Fitness Bratislava
Veronika FIDLEROVÁ .. Mozolani Fitness Authority
Martina DANKOVÁ ... VTJ Liptovský Mikuláš
Jana KARNIŠOVÁ ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
Zuzana ŠNAJDEROVÁ ... Mozolani Fitness
Viera GEDROVÁ - KRAJČOVÁ ... A-Team
Daniela FRANKOVÁ ... Česká republika
Zuzana HABARKOVÁ ... Galaxy Poprad
Katarína HRAŇOVÁ ... North Gym Previdza
Anita KUCZMAN ... AllStars Šurany
Anna FALTOVÁ ... Česká republika
Martina NAGYOVÁ ... Bodyform Fitness Rimavská Sobota
Radka SZOMBATHOVÁ ... Star Fit Nitra
Paula MELIŠKOVÁ ... Eurosport Team Považská Bystrica

Kto poslal prihlášku na súťaž 2017 AMIX Patriot Cup Vranov - men´s physique juniorov ... 31
Lukáš SÝKORA ... STARTRAC Handlová
Andrej TIRPÁK Roland GAŽÚR ... IvetFit Nitra
Štefan CAP ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Matúš MATEJ ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Štefan MACKO ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Jakub KOVÁCS ... ŠK ALL STARS Šurany
Jakub BAČA ... Fortuna Trnava
Radomír ŠULEK ... VTJ Technika Liptovský Mikuláš
Filip FILKORN
Radovan ĎUROVIČ ... A-Team Bratislava
Tomáš DROBOT ... ATU-PSC Košice
Patrik KMEŤ ... ŠK Kalokagatia Liptovský Hrádok
Sebastián HOSPODÁR ... Klub Pohoda Bratislava
Radovan ŠULEK ... VTJ Liptovský Mikuláš
Richard FRIČ ... VTJ Liptovský Mikuláš
David KOLEDA ... VTJ Liptovský Mikuláš
Branislav DLHOVIČ ... VTJ Liptovský Mikuláš
Marko AĽUŠIK ... VTJ Liptovský Mikuláš
Andrej HARTINIK ... VTJ Liptovský Mikuláš
Jozef RAJČAN ... VTJ Liptovský Mikuláš
Martin REZNIČÁK ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
David Michal BULKO ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
Henrik MRUZ ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
Jakub FABIŠÍK ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
Jan BÁŤA ... Česká republika
Dávid JUHÁS ... BeeGym
Tibor ŠTEFANIŠIN ... BeeGym
Dominik PRELOVSKÝ ... Fortuna Trnava
Jakub BAČA ... Fortuna Trnava
Mohamed ATAMNE ... Naytilus Bodybuilding klub Cestice

Kto poslal prihlášku na súťaž 2017 AMIX Patriot Cup Vranov - men´s physique mužov ... 24
Ivan HUDÁK ... ŠK D.Á. Fit Klub Leles Kapoňa
Tomáš VELEBÍR ... Spider Gym Giraltovce
Tomáš HRICKO ... Spider Gym Giraltovce
Dominik ANTOŠ ... Spider Gym Giraltovce
Róbert KOHÚT ... FI.AT Bratislava
Ján ĎURIŠ ... Fitness klub Iskra Hnúšťa
Tibor HELMECZI ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Jakub BARTOŇ ... ŠK Kalogatia Liptovský Mikuláš
Lukáš TLSTÝ
Ján PRIADKA ... Fuel Fitness Piešťany
Peter KOŠARKO ... Naytilus Bodybuilding klub Cestice
Pavol CHODELKA ... VTJ Liptovský Mikuláš
Norbert ADAMEC ... VTJ Liptovský Mikuláš
Patrik SPODNIAK ... VTJ Liptovský Mikuláš
Martin VONS ... VTJ Liptovský Mikuláš
Peter PROKŠEJ ... KO Magnezit Revúca
Pavol NAMEŠPETRA ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
Peter GLADIŠ ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
Peter JASTRÁB ... ŠK Slávia Bratislava
Adam TRNKA ...LK Kulturistika & Fitness Banská Bystrica
Lukáš KRÁSA ... Česká republika
Petr NOVOTNÝ ... Česká republika
Maroš CZERUS ... Galaxy Poprad
Viktor VINCE ... Power Body Topoľčany

Kto poslal prihlášku na súťaž 2017 AMIX Patriot Cup Vranov - kulturistika mužov ... 31
Kristian BÁLINT ... ŠK D.Á. Fit Klub Leles Kapoňa
Tomáš HEGLI ... STARTRAC Handlová
Dávid CAP ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Matúš TÓTH ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Milan MAJERNÍK ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Marko KRAJNÍK ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Matúš STEBILA ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Tibor KARADY ... PEPO Gym Považská Bystrica
Erik PUTERA ... Kalokagatia Liptovský Hrádok
Jozef BORČÍK ... Natural Nutrition Bodybuilding klub Trebišov
Jakub DEBNÁR ... ŠK ŠUPO Žarnovica
Adam SENTINEK ... ŠK ŠUPO Žarnovica
Denis LONGA ... Šaštín
Mário JANOVEC ... Pepo Gym Považská Bystrica
Milan MAJERNÍK ... Veterinary Bodybuilding Club Košice
Andrej BRUNČIAK ... VTJ Liptovský Mikuláš
Martin HUĎAN ... VTJ Liptovský Mikuláš
Tomáš GRIB ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
Marek LEDER ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
Richard POMIETLO ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
Martin FABIAN ... 7Days Fitness Košice
Dávid PACKO ... Panda Humenné
Marek RADOŠOVSKÝ ... Fortuna Trnava
Ján LANČARIČ ... Fortuna Trnava
Oliver SPIŠÁK ... Fortuna Trnava
Richard CIENKY ... Galaxy Poprad
Michal KRIŽANEK ... Power Body Topoľčany
Richard ANDREJOVSKÝ ... Naytilus Bodybuilding klub Cestice
Kristián FARKAS ... Naytulus Bodybuilding klub Cestice
Erik MALATÍN ... VTJ Liptovský Mikuláš
Mário KOZÍK ... Eurosport Team Považská Bystrica

Kto poslal prihlášku na súťaž 2017 AMIX Patriot Cup Vranov - wellness žien ... 9
Hana REHORČÍKOVÁ ... ALL STARS Šurany
Petra SIVÁ ... Bodyline fitness centrum Topoľčany
Bibiana BUDJAČOVÁ ... VTJ Liptovský Mikuláš
Simona ZÁMOČNÍKOVÁ ... VTJ Liptovský Mikuláš
Jenifer NEHÉZOVÁ ... VTJ Liptovský Mikuláš
Jana KOVAĽOVÁ ... KŠK mesta Stará Ľubovňa
Anna SLAVÍČKOVÁ ... Česká republika
Markéta BOHÁČOVÁ ... Írsko
Štěpánka WEISOVÁ ... Česká reublika

Diskusia k článku:

AMIX diskusia