Slováci úspešní na Svetových hrách policajtov a záchranných zložiek

Slováci úspešní na Svetových hrách policajtov a záchranných zložiek

To, že príslušníci vojenských, špeciálnych záchranárskych, policajných a hasičských jednotiek na zvyšovanie svojej výkonnosti využívajú silový tréning určite nie je pre nikoho novinkou. Pre mnohých určite novinkou bude ale skutočnosť, že práve policajti a hasiči sa pravidelne stretávajú, aby si zmerali sily na celosvetovom podujatí, ktoré je známe ako World Police and Fire Games (WPFG) a ich súčasťou sú aj súťaže v kulturistike a silovom trojboji. Pripomeniem, že tieto Svetové hry sa konajú každé dva roky, v roku 2013 sa konali v Írsku, v roku 2015 v USA a zúčastnili sa ich aj súťažiaci zo Slovenska.

World Police and Fire Games sa mali konať v tomto roku v Kanade, ale v apríli 2016 organizátori z Montrealu z organizácie prestížneho šampionátu odstúpili a tak sa hľadalo náhradné riešenie. A našlo sa! Miestom konanie hier sa stalo atraktívne centrum Kalifornie (USA) Los Angeles a tak ako pred rokmi, aj tentokrát v "našich" športoch sa do bojov o cenné kovy zapojili aj súťažiaci zo Slovenska. Ktorí?

  • kulturistika ... Miloš DOLANSKÝ
  • silový trojboj resp. disciplíny silového trojboja ... Pavol VARCHOLA, Marcel VASILENKO, Laco NOSKOVIČ, Erik NOSKOVIČ

A to, že neboli iba do počtu dokazujú nasledujúce výsledky, ktoré neunikli pozornosti kompetentným na Ministerstve vnútra - aktuálne sa tam objavil nasledujúci článok ...

Od 7. do 16. augusta 2017 sa v kalifornskom Los Angeles konali Svetové hry policajtov a hasičov (World Police and Fire Games) a zastúpenie na nich mali aj členovia výpravy zo Slovenskej republiky - 3 policajti, 4 hasiči a 1 príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže. Otvárací ceremoniál prebehol na štadióne Los Angeles Memorial Coliseum, kde sa v roku 1984 konali aj XXIII. letné olympijské hry. V rámci otváracieho programu hier vystúpili s príhovormi primátor mesta Los Angeles Eric Garcetti, čelní predstavitelia ozbrojených a bezpečnostných zborov, ako veliteľ polície Los Angeles Charlie Beck či šerif Los Angeles County Jim McDonnel a zástupcovia hasičských zborov LA a LA County. Slovenskí športovci si výborne počínali na športoviskách, kde patrili k špičke uniformovaných športovcov.

Por. Ing. Marcel Vasilenko z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove v disciplíne tlak na lavičke získal 3. miesto vo váhovej kategórii do 93 kg a v disciplíne dvojboj vo váhovej kategórii do 93 kg, ktorý pozostával z tlaku na lavičke a mŕtvom ťahu zasa 2. miesto.

Pprap. Pavol Varchola z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bardejove v disciplíne tlak na lavičke vo váhovej kategórii do 105 kg získal 4. miesto, ale v dvojboji vo váhovej kategórii do 105 kg (tlak na lavičke a mŕtvy ťah) získal 1. miesto vo vekovej kategórii M 35+.

Kpt. Ing. Miloš Dolanský z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach získal 3. miesto v kulturistike vo výškovej kategórii od 172 do 179 cm vo vekovej kategórii M 30+

Kpt. Erik Noskovič z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch v tlaku na lavičke v kategórii do 83 kg obsadil 4. miesto.

Npor. Bc. Gabriel Gaško z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach získal 5. miesto v zápasení voľným štýlom vo váhovej kategórii do 86 kg a v grapplingu vo váhovej kategórii do 86 kg vo vekovej kategórii M 30+.“

Najúspešnejším športovcom zo Slovenska sa stal kpt. Ing. Ladislav Noskovič z OR Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch, ktorý si z Los Angeles doviezol všetky tri cenné kovy: zlatú medailu za 1. miesto v behu na 100 m, striebornú medailu za 2. miesto v behu na 200 m v kategórii od 35 do 39 rokov a bronzovú medailu za 3. miesto v štafete 4 x 100 m.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia