SAFKST - čítal som, čo napísali tvz. nespokojní členovia na ministerstvo

SAFKST - čítal som, čo napísali tvz. nespokojní členovia na ministerstvo


3. decembra 2017 uplynie rok od momentu, kedy volebná konferencia rozhodla, že novým prezidentom asociácie SAFKST sa stal Boris MLSNA. Vo Výkonnom výbore "zdedil" po predchádzajúcom prezidentovi Milanovi ČÍŽEKOVI štyroch (dvoch starých a dvoch nových - takmer všetci figurovali v návrhu na zvolenie, ktorý podporil vtedajší VV) z piatich členov (pravdou ale je, že jedného z nich, konkrétne Ľuba HEČKA, na kandidátku Čížekovho vedenia "natlačil" ten, ktorému údajne máme byť vďační za veľa - tzn. Michal ČAPLA ... a Čížek nátlaku ustúpil).
Mlsnovi ostal po Čížekovi aj generálny sekretár (vlastne "po nich", pretože Meško bol na tejto pozícii krátko aj za Čaplu) a reorganizácia sa dotkla v novom vedení výraznejšie iba Komisie pre kulturistiku a fitness. A príslušných repre trénerov/asistentov (tzn. Mlsna si tam dosadil ľudí, ktorí ho presvedčovali nielen o lojálnosti, ale aj o údajnej čistote svojich úmyslov, dokonca o schopnostiach viesť a riadiť našu asociáciu demokratickým tzn. čistným, čestným a základňou akceptovateľným spôsobom) - tu priestor dostal (napriek deklarovanej nezištnej podpore) aj Korpáš a ďalší. Či sa osvedčili? Čo si myslíte vy?

Asociácia si v období po decembrovej Volebnej konferencii žila svojim životom. Lepším, horším - posúďte sami. Nebol to život pokojný (sám som to pocítil opakovane na vlastnej koži a niektorým krokom som, mierne povedané - nerozumel), ale po "odídení" jedného "výtečníka" z pozície funkcionára počas letného obdobia, sa všetko akosi utriaslo k lepšiemu. Aj vďaka angažovaniu sa zodpovedných ľudí. Odchodom "nespratníka" však začalo pre asociáciu reálne turbulentné obdobie. A čo sa deje aktuálne, nad tým nechápavo krútia hlavou aj tí, ktorí o kulturistike vedeli máločo. Začalo to videoklipmi a stanoviskami na FB, pokračovalo akýmsi rozhovorom pre internetové rádio a vrcholí listom, ktorým sa zaoberá už aj ministerstvo a komerčná televízia v samostatnej reportáži (tú nájdete na tomto odkaze).

Dnes som mal možnosť nahliadnuť do toho, o čom sa hovorí, ale nikto to nevidel/nečítal. Alebo iba málokto. List, ktorý bol doručený na ministerstvo sa mi vďaka autorke reportáže na TV JOJ dostal po mojej výzve "kto ho má, nech mi ho pošle" k nahliadnutiu. Obsahuje 16 bodov a 5 podbodov, ktoré v chronologickej postupnosti zaznamenávajú reálne (napríklad januárové vymenovanie repre trénerov bez výberového konania), ale aj predpokladané pochybenia aktuálneho vedenia - 90% podnetov, vrátane tzv. údajných "ekonomických deliktov" a dopingových problémov súvisí s obdobím od januára po august/september (takže s obdobím, v ktorom nikto z tých, ktorí aktuálne doširoka otvárajú ústa a volajú po novej revolúcii, ani nepípol). Z noviniek sa tam spomína napríklad správa z revízie, ktorú v asociácii zrealizoval kontrolór a ktorá (podľa listu) nebude zverejnená.
V kontexte hore uvedeného je pre mňa paradoxné čítať už úvod ANONYMNÉHO listu, ktorý adresovali na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu tzv. NESPOKOJNÍ ČLENOVIA ASOCIÁCIE - tomu kraľuje nadpis "Dôvody, prečo chceme odvolať Mlsnu z pozície prezidenta SAFKST".
Poznámka: nemám súhlas na zverejnenie listu, takže iba popisujem, čo som čítal - zverejňujem iba záver a úvod listu (aby bolo autorom jasné, že neblafujem)

Otázkou je, kde boli títo tzv. nespokojní členovia do konca augusta? Prečo vyčkávali? Navyše, prečo priamo neurobili kroky, ktoré by všetko to, čo údajne videli a pozorne sledovali, riešili iným spôsobom, ako formou anonymného listu - na ministerstvo? Listu, v ktorom ťažko hľadám snahu pomôcť asociácii, keď tam čítam "predpokladáme, že ministerstvo neplánuje ďalej podporovať SAFKST v takej miere ... ako v roku 2017". Ozvali sa vôbec? A prečo taká úporná snaha z ich strany o odvolanie Mlsnu? Len a len Mlsnu! Prečo takýto atak iba na neho?  Je to niečo osobné? Pomsta za to, že urobil (ako som hovoril niekoľkokrát) rázne kroky? A za čo ešte? Za to, že niekto prestal byť členom elitnej skupiny funkcionárov? Že sa s ním už "nepočíta"? Alebo Msna je prekážkou nejakému mne neznámemu biznis plánu? Prípadne sú tu ambície o ktorých ani netušíme - chce niekto z jeho okolia "nastúpiť" po jeho odvolaní na post prezidenta asociácie a chytiť sa príležitosti? Možností je veľa. Ale nebudem ďaleko od pravdy ak poviem, že za všetkým treba hľadať klasické tri dôvody - peniaze, peneži, peníze. A sem-tam aj ješitnosť skombinovanú s vierou vo vlastnú neomylnosť a výnimočnosť.

Kto ma pozná ten vie, že aj ja vidím roky na činnosti asociácie nedostatky (hm ... stále som ich videl; aj preto som si dal námahu, a napísal som sériu článkov, moju víziu čo by som robil, ak by som mal moc - aby som prezentoval svoj uhol pohľadu, ktorý by asociácii mohol pomôcť). Dokonca viem z rukáva vychŕliť tri-štyri mená tých, ktorí by pre neschopnosť (prípadne pre potencionálne riziko poškodenia reputácie asociácie) okamžite mali byť "odídení", alebo rezignovať na svoju pozíciu v aktuálnom vedení SAFKST (nestane sa tak, chýba im sebareflexia). Ale odvolávať Mlsnu?

Samozrejme, počul som, že otázka jeho odvolávania z pozície prezidenta SAFKST by sa mohla "pretriasať" už na decembrovej výročnej konferencii. Či to tak bude, alebo nebude ... neviem povedať so 100% istotou. S istotou však viem, že niekto tu z pozadia chystá "kino". Konferencia 9. decembra 2017 ukáže, či to bude komédia, dráma, alebo akčný film. Pred rokom som na tej volebnej chýbal (počul som, že to bola akčná dráma plná zvratov, zrád a prekvapujúcich zvratov). Teraz si to nenechám ujsť. Budem tam. Len aby som nezabudol na tie pukance :-)


Diskusia k článku:

Tento článok nie je možné komentovať.