SAFKST - bude sobotňajšia konferencia dráma, alebo thriller?

SAFKST - bude sobotňajšia konferencia dráma, alebo thriller?

Nebudem vám klamať - situácia je zlá. Zúfalo zlá. Vďaka ješitnosti "pána", ktorý mal byť "odídený svinským krokom" už po (slabo povedané) nevydarenom 2017 IFBB Európskom šampionáte, vďaka jeho podporovateľom (panebože - s kým sa to spájate?) máme o publicitu postarané. FB, radio, anonymný list na ministerstvo, TV, printové médiá ...

Tri dni nás delia od SAFKST konferencie a ja sa nestačím diviť. To, čo sledujem už dávno prekonalo dianie pred minuloročnou volebnou konferenciou. Laici pozerajú na nás už nielen ako na drogujúcich/dopujúcich feťákov zahľadených do svojho ega, ale aj ako na zlodejov, sexuálnych úchylákov a maniakov ... pekne, pekne. Proste krása.
Slabou, veľmi slabou náplasťou pre mňa v danej chvíli sú množiace sa ospravedlnenia tých, ktorí si o nás obtierali "zobáky" ako zablatené topánky o rohože, riešili nezmysly, robili všetkému, čoho sme sa s EastLabs Team-om čo i len dotkli, negatívne PR. A rovnakú skúsenosť má aj bývalý prezident Milan ČÍZEK. Kto z vás sa "Číža"  zastal, keď bol okopávaný "aktuálne spravodlivým" ako stena na verejnom WC?

A teraz čo? Tak povedzte - ste za Mlsnu, alebo proti Mlsnovi? Lepšie povedané za Mlsnu, Mlsnovú, Antala, Kovalčíka, Mullera, Hečka, Andreja, Liptáka, Dolanského, Brosmana a spol. - veríte, že kradli, zbíjali, klamali, podrážali nohy a podvádzali? Ste presvedčení o ich neschopnosti? Veríte, že "TEN ČO BOL S NIMI V PARTII 8 MESIACOV" udatne bojoval proti bezpráviu a zločinnosti v asociácii, bol čestný, úctivý, bez postranných úmyslov a práve za to zaplatil tak, že ho vykopli ako smradľavého prašivého psa, ktorému ostáva už iba jedno - hrýzť, hrýzť, hrýzť? A aj vy si myslíte, že to, čo aktuálne mlčky sledujete, je len a len pre dobro asociácie, nás členov, športovkýň a športovcov?

Výsledok posledných dní je badateľný aj na mne - snáď po prvý krát došli mi slová, neviem ako reagovať ... a tak ďalej iba čítajte, ja idem zvracať a pripraviť sa aj na tú na najhoršiu možnú variantu. Pukance už mám zabalené, sobota ukáže, aký "kinožáner" budem na SAFKST konferencii sledovať. Príďte aj vy - vidíme sa v Trenčíne ...

Článok bol zverejnený na stránkach sport.aktuality.sk

Reakcia, ktorú si môžeme prečítať na stránkach SAFKST

GABRIELA MLSNOVÁ: prepáčte, chcem vysloviť svoj vlastný názor: Čo je to za dobu? Ako je to možné, že pán Korpáš príde do spravodajstva a napíše fikciu "maturitnú esej" ako som úžasne pracoval v SAFKSTe a "nikto to nevidel aký som bol dobrý" a uverejní sa v TASR ?! Nikto sa nepýta, či je to pravda?!

Veď sú podané tresné oznámenia - na pána Korpáša a je ich už viac (ak sledujete jeho aktivity v roku 2017, je to pochopiteľné) - bývalého štátneho trénera, pána Meška - bývalého sekretára asociácie a pána Pavlíka - bývalého kontrolóra. Pán Korpáš už pred rokom navštevoval kanceláriu s tým, že či sa už pán Meško pobalil keď bude sedieť, aby mu nič nechýbalo?! Pán Meško prijímal fak túry, platil, vyberal a zaúčtová val platby, prijímal platb y od členov aj od účastníkov školení... prakticky ako sekretár bol zodpovedný za chod celého sekretariátu asociácie, aj za všetky prijaté a vyšlé platby a mailovú komunikáciu.
Je mi až ľúto pána Meška, bol predmetom vydierania a zastrašovania od pána Korpá ša niekoľko mesiacov a to, že sa dal na jeho stranu a začal mu pomáhať v tom, ako dať dole Mlsnu - je také logické ako sa "zachrániť" a nastúpiť na sľúbené miesto prezidenta.

Pán Korpáš pôsobil veľmi deštruktívne už v čase, ako nastúpil do funkcie štátneho trénera. Na sústredeniach pozývanie si detí fitnesiek 15 - 16 ročných do apartmánu na "osobné konzultácie", osobný výber najdrahších izieb, kde by bolo aj miesto na pozývanie si dievčat na "pohovor", objednávanie si 2 hodinových masáží bez zaplatenia a vyjedanie apartmánových barov bez zaplatenia s vetou pre personál hotela: "Viete kto ja som? Nech to Mlsna zaplatí".
Vykašlanie sa na športovcov ako štátny tréner na majstrovstvách Európy a venovať sa tam iba súkromným aktivitám je vtip?!. Rozbiť celú výpravu neslušnými vydieraniami, nadávkami a osočovaniami športovcov, ktoré sú aj zdokumentované a riešené na disciplinárnej komisii, rušiť dievčatá z reprezentačných zrazov a pozývať si ich na súkromné platené konzultácie k sebe do fitnescentra, chcieť usporiadať sústredenie dievčat vo FISe, kde boli dohodnuté všetky jeho súkromné aktivity a pustiť tam s nim najšportovkyne, ktoré mali veľké obavy zostať s ním samé?! A to vyjadrenie o odbornosti a profesionalite ani nespomínam (na tieto praktiky a porušenia nás upozornil aj pán Čížek). Vydierať Mlsnu, že keď sa čo najskôr nestane medzinárodným rozhodcom, že urobí všetko, aby zničil Mlsnovcov a SAFKST. Sme SAFKST - koho máme chrániť? Takýchto ľudí?

1/ Pána Korpáša?

Za tie nadávky a zastrašovania či dievčat, chlapcov, Meška, Matejíčku, Holbovú, Tabernausa, Kopčeka, reprezentantky asociácie (pochopiteľne nebudem menovať) ... prepáčte je ich veľa a tento príspevok by bol veľmi dlhý.

Aktivity pána Korpáša sa uberajú k dlhoročným radikálnym bojom na Ukrajine, áno prezrite si jeho facebook stránku, je v sieti predaja a distribúcie "doplnkov výživy", pokračuje vo vydieraní dievčat, zastrašovaniu, hulvátskeho a vulgárneho správania, kde športovci sú posledný odpad, ktorí musia zavrieť ústa a trénovať a keď sa mu zapáčia a zopár vecí pokúpia, pochvália ho na profilovej facebook stránke a zaplatia, tak sa bude uvažovať o tom, či sa Korpáš rozhodne ju nominovať ďalej ...a to samozrejme len vďaka nemu, ako ináč, "len Boh a on"!!!!

Ako je to s riešením jeho pozastavenia činnosti v SAFKST?
Disciplinárna komisia prerušila disciplinárne konanie, pretože bolo odporučené účastníkom konania podať trestné oznámenia na pána Korpáša. Áno, dobre čítate, viac trestných oznámení!!!! Aj boli podané a to minimálne 3!

2/ Pána Meška?

To, že si Ml sna nechal Č aplovho človeka z bývalého vedenia vo funkcii sekretára, ktorý je pre prezidenta a chod asociácie dôležitý, bola chyba. Prejav ľudskosti - nedať výpoveď pár rokov pred dôchodkom mal potlačiť a rozmýšľať triezvo a nad vecou: sekretár prijíma všet ku agendu a všetky financie, spravuje pokladňu, zaúčtuváva, vyzbieráva financie za školenia a kluby, usporiada všetky školenia, dohliada na prezenčné listiny a cestovné príkazy, uhrádza väčšinu platieb, kontrolovať správanie členov či sú v súlade so Zákonom o športe, podávať výklad nových Stanov, riešiť majstrovstvá sveta a Európy, všetko zaznamenáva do pokladničnej knihy a knihy faktúr ... no je toho veľa a preto každý prezident musí mať v tejto funkcii človeka, na ktorého sa musí spoľahnúť. Aj Mlsna - dne s už vidíme, že nemal.
Pri odovzdaní počítača, telefónu, asociačných mailov a celej agendy boli zistené veľké pochybenia, mailová komunikácia s hanobením prezidenta a s prácou pre disciplinárne riešeného pána Korpáša a preposielaním diskrétnych údajov nečlenom asociácie.

3/ Pána Pavlíka?

O dosadenom kontrolórovi pánom Čaplom nebudeme písať. Urobil množstvo protizákonnych a špinavých praktik proti Mlsnovi a asociácii - vytriedil z účtovn íctva množstvo faktúr a zaúčtova ných účteniek? Zobral celú agendu ako človek v Safkste nezamestnaný na 3 tý ž dne mimo zo sídla aso ciácie do súkromnej firmy a vrátil ju nekompletnú? Pomýlil si správu kontrolóra s konšpiračnou ohováračskou a zavádzajúcou správou pána Čaplu, Holiča, Meška, Gabrhela, Mozolán iho, Korpáša? Mlsna, ako nový prezident, áno nový pretože pán Čapla tam kraľov al asi 25 rokov a jeho nominant pán Čižek v tom pokračoval ďalší ch 5 rokov, postupne robil poriadok v asociácii - ukončil pracovný pomer páno vi čestnému prezidentovi pánovi Michalovi Čaplovi, taktiež synovi Jurajovi Čaplovi, ukončil činnosť pána Korpáša, pána Meška s tr ojmesačnou výpovednou leho tou... dal výpovede ľuďom, ktorí vôbec nepracovali pre asociáciu ... (áno, bolo ich na výplatných páskach dosť).

Čo majú na Mlsnu?

Že zaplatil sústredenia množstvu športovcov? A prečo nie? Veď majú výborné výsledky a regenerovať potrebujú, na takéto niečo nikdy nikomu nezostávajú financie. Veď každý má svoje fitko, svoje tréningy, svojich osobných trénerov a nepotrebuje "osobné platené konzultácie" od kontroverzného štátneho trénera?! Športovcov tam bolo viac ako 100, no, veľa? Absolútne nie!

Máme výborné výsledky v roku 2017, čo nás teší a čo bola naša priorita - dať všetko, čo bude v našich možnostiach, športovcom a pracovať viac s mládežou a talentami.

Ďalšia kritika bola na množstvo športovcov a počet a sumy za letenky na Majstrovstvá sveta a Európy - letenky boli podľa Zákona zakúpené výberovým konaním na základe splnenia striktných podmienok - flexibilné letenky bez určeného mena športovca, s miestom na sedenie, s príručnou batoži nou a s prednostným nastupovaním a vystupovaním do lietadiel, presný fixný dátum a odporúčané časy letov. Tieto podmienky boli veľmi úzko vyšpecifikované, aby boli športovci v poriadku a načas presunutí na šampionáty.

Niekomu vadí, že množstvo športovcov pravidelne dostávalo množstvo doplnkov, pitný režim? Že ich asociácia pre nich kupovala? A pre koho sme tu? Pre športovcov, pre to, aby sme im pripravili výborné podmienky na to, aby navštevovali súťaže, vzorne nás reprezentovali a bolo o nás počuť všade, kam prídeme.

Toto sme splnili - z každej súťaže ná m priniesli plno medailí, titulov, sme vyhodnotení ako najlepšia krajina v počtoch medailí ale niektorým členom ani to to nestačí...

V dňoch, kedy máme oslavovať športovcov, trénerov a celý realizačný tím, ktorí sa vrátili úspešne zo šampionátov, sa píšu články o tom, ako je všetko zlé, vykradnuté a nefunguje... Tak kde je pravda?!?!?
Prečo v agende chýba množstvo zmlúv z predchádzajúcich období, sponzorské zmluvy, podpísané listy športovcov o prebratých doplnkoch výživy, výbere leteckých spoločností, o platbách, peňažné denníky, o poplatkoch od športovcov a absolventoch školení... Tak na takéto veci sa nikdy nikto nepýtal a nehľadal pravdu.

Každý člen asociácie si musí bez emócii a bez ovplyvňovania manipulatívnych ľudí rozmyslieť, kto tu je pre športovcov, kluby a kto chce rozvrátiť všetko dobré, čo sme naštartovali!? Ja len dúfam, že konečne nastala doba a prídu športovci, porozprávajú a nebudú sa báť pána Korpáša. Ten si musí uvedomiť, že nebojuje na Ukrajine a v tomto štáte existuje spravodlivosť, kultúra písania a rozprávania a nezaujatosť a nestrannosť televízie a redaktorov.

Dúfam, že všetkých členov asociácie SAFKST zaujímajú odpovede na osočovanie a deštruktívne "eseje", že prídu na konferenciu v sobotu 9.12.2017 a vypočujú si všetko, ako sme pracovali celý rok.

Mgr. Gabriela Mlsnová PhD. - člen SAFKST a Komisie kulturistiky a fitnes

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
suhlas
autor: admin | dátum: 08.12.2017 11:13:49
tomu sa hovorí triezvy pohľad na vec
hnus velebnosti, jdu blejt
autor: jenny | dátum: 08.12.2017 08:46:32
no...pravdupovediac ... po precitani viacerych clankov na tuto temu mam pocit ze ziadna z "bojujucich" stran nie je ani cierna ani biela. Proste chaosy, bordel, obcas aj nechopnost, obchadzanie pravidiel (mozno z nevedomosti?), neodkomunikovanie veci a vzajomne nepochopenie sa, privieranie oci nad pochybeniami,odkladanie riesenia problemov, obcas ma pravdu jeden, obcas zas druhy. V skratke tusim na vsetkych plati: "vodu kaze, vino pije". Vzdy som si myslela ze taketo typy podrazov, tento typ komunikacie, osocovania, neschopnosti, nevedomosti, su vlastne iba zenam. Dost ma prekvapuje ked tu citam, ze takto dnes funguju v SAKSTe aj chlapi. Hnus velebnosti, jdu blejt.
Veselá asociácia
autor: Oplan | dátum: 07.12.2017 11:06:08
Víťazi sa nikdy nevzdávajú a tí čo sa vzdávajú, nikdy nevyhrávajú.