SAFKST - isté je, že Mlsna to nebude mať zajtra ľahké

SAFKST - isté je, že Mlsna to nebude mať zajtra ľahké

Jeden, jediný deň nás delí od SAFKST konferencie, ktorá môže priniesť drámu, komédiu aj thriller v jednom. Tuším však, že (napriek všeobecným očakávaniam) nič dramatického na aktuánom dianí nezmení. Dôvodom, prečo moje tušenie hraničí takmer s istotou je skutočnosť, že som si podrobne preštudoval stanovy SAFKST (tie, ktoré boli schválené v apríli, či máji - kto z vás ich aspoň letmo čítal?) a požiadal som o ich odborný výklad. Nie preto je však situácia, ktorá sa vyhrotila za posledné 2-3 mesiace mimoriadne napätá ...

Vďaka aktivitám jednotlivcov, z ktorých 98% bolo s aktuánym vedením (obrazne povedané) v jednom "stáde" (či pri koryte - vyberte si) minimálne 9 mesiacov, v posledných dňoch asociácia čelí horšiemu utrpeniu, ako novorodička pri prvom pôrode (a medzi nohy sa jej potupne díva celé Slovensko).

Osobne je mi jedno, kto na koho napísal trestné oznámenie (hlavne aby sa to neplatilo z peňazí asociácie - aj tak to mnohí budú vnímať ako prejav slabosti a nedostatku argumentov), dokonca je mi jedno aj kto má, nemá väčšiu pravdu v tomto spore, v ktorom hlavnú reč majú (vravel som to už) - peniaze, peníze, peneži. Respektíve potencionálny prístup k nim. Slová sú tu nepodstatné, rozhodujú skutky ...
Takmer s každým, kto sa aktuálne ozýva, mám svoju skúsenosť - bohužiaľ, negatívnu skúsenosť. Mnohí z nich si do nás v tomto roku kopli (lebo Kopček, lebo EastLabs, lebo Čížek, lebo východ Slovenska a ďalších 100 dôvodov, ktoré sú mi totálne ukradnuté) a aktuálne si mám vybrať z dvoch zlých riešení to lepšie? V situácii, kedy "ty kulturista", "ty fitnesska" sa vníma pomaly ako tá najpodradnejšia nadávka?

Samozrejme, zodpovednosť treba vyvodiť, ale kým nedôjde k TOTÁLNEJ očiste v SAFKST od parazitov, ktorí sa skrývajú (nielen posledné mesiace, ale celé roky) za polopravdy, pekné slová a vyciciavajú chuť angažovať sa, nič sa v našej asociácii nezmení. Čo som chcel povedať som povedal (klamem - napísal) počas júla 2017 v článkoch na stránkach EastLabs.SK, kde som načrtol svoju víziu, cestu pre SAFKST:

Nie, nebol to volebný program (aj keď som počul na svoju adresu, že som si začal robiť v predstihu predvolebnú kampaň), pretože JA som pre asociáciu potencionálne riziko. Rovnaké riziko, ako pre ňu predstavujú viacerí zo súčasného a aj bývalých vedení (osobne som to každému povedal a zdôvodnil - márne čakám, ako budú reagovať). Sebakriticky som si priznal - ak by som sa usiloval o TOP pozíciu v SAFKST a (nedajbože) podarilo by sa mi ju získať, výhľadovo by to mohlo poškodiť asociáciu. To bol primárny dôvod, prečo už koncom 90. rokov som neakceptoval pozvanie do výberového konania na repre trénera.

Kiež by rovnakú "sebareflexiu" v sebe našli nielen tí, ktorí aktuálne pľujú na asociáciu, ale aj tí, ktorí sa pľuvancom vyhýbajú. Ambície sú jedna vec, realita znásobená zodpovednosťou odhalí (skôr - neskôr) akúkoľvek neschopnosť skombinovanú s podlosťou. Pomohlo by, ak by pár ľudí v sobotu rezignovalo (alebo do konca roka), potešilo by, ak by pár aktuálnych krikľúňov opäť zaliezlo do dier/otvorov, kde trčali celé týždne, mesiace, roky. Vdíme sa zajtra v Trenčíne, tíško budem sledovať, ako sa "vyfarbíte" ... kto z vás už začne myslieť nielen na seba a svoje ambície, ale konečne aj na asociáciu?

Diskusia k článku:

AMIX diskusia