Erin STERN prestupuje do novokreovanej IFBB Elite PRO

Erin STERN prestupuje do novokreovanej IFBB Elite PRO

Rok 2017 priniesol rozkol medzi americkým a európskym pohľadom na smerovanie organizácie IFBB, následkom čoho došlo k definitívnemu ukončeniu spolupráce medzi IFBB International (prezidentom ktorej je v Európe pôsobiaci Rafael Santonja) a NPC - IFBB PRO Legue (prezidentom ktorej je v USA pôsobiaci Jim Manion). Rozkol spôsobil, že obe vetvy aktuálne pôsobia samostatne, obe vetvy sa sústreďujú na posilnenie svojich pozícií na amatérskej, ale aj profesionálnej scéne a bojujú o odkaz bratov Weiderovcov.

IFBB International krátko po oznámení rozchodu s NPC - IFBB PRO League oznámila kreovanie novej federácie pre IFBB profesionálnych športovcov, ktorá má názov IFBB Elite PRO. Samozrejme, vzhľadom na to, že IFBB International má sídlo v Európe (v hlavnom meste Španielska - Madride), predpokladalo sa, že súťaženie v novej profesionálnej organizácii osloví predovšetkým súťažiacich z Európy. Dôvody boli jasné:

  • súťaženie v IFBB Elite PRO sa odohráva pred rozhodcovským zborom, ktorý je "vyskladaný" z rozhodcov, ktorí pôsobia predovšetkým v rámci IFBB Majstrovstiev Európy, na IFBB Majstrovstvách sveta a na v Európe organizovaných súťaží tzn. súťažiacich veľm dobre poznajú z amatérskej scény (v NPC - IFBB PRO League rozhodujú aktuálne výhradne rozhodcovia z USA)
  • väčšina avízovaných IFBB Elite PRO súťaží sa koná v Európe tzn. súťažiacim sa výrazne znižujú náklady na cestovanie a zároveň pobyt v mieste, kde sa súťaž koná
  • finančné odmeny na pohárových súťažiach v IFBB Elite PRO aj v NPC - IFBB PRO League sú takmer zhodné, navyše, pretože Elite PRO iba začína, konkurencia je tu výrazne nižšia a s tým stúpa aj šanca "zarobiť si" pre profesionálov z IFBB Elite PRO
  • IFBB Elite PRO síce nemá Olympia Weekend (túto značku definitívne začiatkom septembra 2017 kúpila spoločnosť AMI, NPC - IFBB PRO League bola majiteľkou 50% podielu - takže organizačnú aj obchodnú časť prestížnej súťaže má v rukách súkromná spoločnosť kooperujúce s NPC - IFBB PRO League), ale TOP funkcionári IFBB International prehlásili, že pre najlepších IFBB Americaz najlepších súťažiacich IFBB Elite PRO organizácie pripravujú tzv. IFBB Elite PRO Majstrovstvá sveta (pravdou ale je, že tie potrebujú k ďalšiemu vývoju a rastu prestíže čas, medializáciu a reklamnú podporu)

Aktuálna informácia, ktorá bola zverejnená na stránke IFBB International hovorí, že záujem o súťaženie pod hlavičkou IFBB Elite PRO je nielen v Európe, ale aj v USA. Určite k tomu prispela aj skutočnosť, že IFBB International spojila svoje sily s Wayne DeMiliom, ktorý do roku 2004 "vládol" IFBB profesionálnej divízii a aktuálne stojí na čele v USA pôsobiacej IFBB IFBB Physique America Federation - organizácie zastrešujúcej súťaženie amatérov na území Spojených štátov. IFBB Elite PRO aj vďaka aktivitám v USA získala do svojho portfólia výraznú posilu, ktorou je Erin STERN, dvojnásobná víťazka Figure Olympia.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia