2018 IFBB President Santonja´s Cup - príležitosť aj pre Slovákov

2018 IFBB President Santonja´s Cup - príležitosť aj pre Slovákov


V tomto roku Komisia kulturistiky a fitness SAFKST podstatne skôr ako v minulosti zverejnia kalendár súťaží (nielen tých, ktoré sa budú konať v jarnej, ale už aj v jesennej časti sezóny) a aktuálne čakáme už iba na propozície - z nich bude definitívne jasné, kde by sa mohli objaviť aj nominácie wellness fitness, prípadne muscular men´s physique. Okrem týchto otázok zo strany súťažiacich sa často počuť aj to, že zatiaľ nie sú všeobecne platné pravidlá, ktoré musia športovci dodržať, ak plánujú súťažiť na zahraničných súťažiach. Nielen na IFBB Majstrovstvách Európy (kde v tomto roku bol definitívne zrušený limit športovcov z danej krajiny pre jednotlivé nominácie tzn. národné federácie už môžu do jednej kategórie nominovať neobmedzený počet súťažiacich), ale predovšetkých tých súťaží, kde sa môže bojovať o niektorú z IFBB Elite PRO kariet. Pripomeniem, že pred rokom sme boli svedkom situácie, kedy na IFBB Majstrovstvách Európy súťažil zo Slovenska aj športovec bez toho, aby svoju výkonnosť ukázal na niektorej z domácich súťaží - podľa slov prezidenta SAFKST Borisa MLSNU je možné očakávať, že Komisia kulturistiky a fitness prijme v krátkej dobe jasné pravidlá tak, aby ich každý mohol bez problémov splniť a následne súťažiť na medzinárodnej scéne bez obedzenia.

Súťažná sezóna v Európe na medzinárodnej scéne začína koncom marca v Grécku (v meste Nafplio), kde sa v termíne od 22. do 24. marca 2018 uskutoční IFBB President Santonja´s Cup. Súťaž je určite atraktívna nielen kvôli tomu, že sa tu bude bojovať celkovo o 27 Elite PRO kariet, ale zároveň aj o body do 2018 IFBB World Rankig-u.


Sprievodnou súťažou bude aj Elite PRO súťaž, kde si TOP súťažiaci rozdelia medzi seba finančné odmeny vo výške 50.000USD. Mimochodom, finančné odmeny sú pripravené aj pre najlepších amatérov v absolútnom poradí, čerství majitelia Elite PRO kariet sa budú môcť okamžite po ukončení súťaže určenej pre amatérov zapojiť do Elite PRO súťaže (samozrejme, následne stratia štatút amatérskych súťažiacich).

2018 IFBB President Santonja´s Cup - základné informácie

  • súťaž sa uskutoční 22. až 24. marca 2018 v Grécku, v meste Nafplio, ktoré je vzdialené cca 100km od Atén
  • prihlášky na súťaž sa posielajú prostredníctvom národných federácií
  • registrácia súťažiacich sa koná 22. marca 2018 v priestoroch dejiska súťaže tzn. v Municipal Stadium of Nafplio, od 15:00 do 21:00
  • registračný poplatok pre súťažiacich - 240€ (200€ pre IFBB, 40€ poplatok za 4x fitness jedlo podávané počas súťaže - 200g kuracie alebo hovädzie mäso, ryža alebo zemiaky, brokolica, zeleninový šalát, minerálka)
  • registračný poplatok pre delegátov - 90€ (50€ pre IFBB, 40€ poplatok za 4x fitness jedlo podávané počas súťaže)
  • ubytovanie - akždý si rieši individuálne
  • transport z letiska - môže zabezpečiť organizátor za poplatok 25€/osobu
  • súťažné kategórie

  • program a priebeh súťaže


podrobnejšie informácie - nájdete na stránkach organizátora amatérskej časti, ale aj profesionálnej časti súťaže

Diskusia k článku:

AMIX diskusia