2017 Športová osobnosť Košíc - bude ňou Timea TRAJTEĽOVÁ?

2017 Športová osobnosť Košíc - bude ňou Timea TRAJTEĽOVÁ?

Projekt Športová osobnosť Košíc vznikol v roku 2009, aby postupne vytváral primeraný spoločenský rámec spojený s oceňovaním tých, ktorí v aktuálnej sezóne, alebo hoc i v dávnejšej minulosti, dosiahli výnimočné športové úspechy, alebo sa svojim konaním v oblasti športu stali prirodzenými autoritami. Vyhľadávanie a morálne oceňovanie takýchto osobností je jedným z hlavných cieľov projektu, ktorý sa stal už dobre známym aj pod skratkou ŠOK.

Šporotvá osobnosť Košíc

Nominácie ocenených sú každoročne v kompetencii Košickej športovej akadémie, zostavenej z erudovaných športových novinárov a organizátorov ankety, no priestor dostávajú i návrhy odbornej verejnosti reprezentujúcej športové dianie v Košiciach. Plejáda doterajších laureátov ŠOK je skutočne široká a pestrá - potešujúce je, že medzi nominovanými sa pravidelne objavujú aj mená dobre známe zo sveta bodybuldingu a fitness. O kom hovorím? Jaroslav HORVÁTH, Rastislav SOLÁR, Adela ONDREJOVIČOVÁ, Ľubica BEREŠOVÁ, Natália LENÁRTOVÁ, Saskia CAKOCI, ba dokonca v roku 2012 sa absolútnym víťazom stal člen oddielu Veterinary Bodybuilding Košice, Majster sveta Igor KOČIŠ.

Okrem toho, že je zostavená desiatka najúspešnejších športovcov v seniorskej kategórii, priestor dostávajú i mladé talenty v kategórii "Nádej", výrazné osobnosti rokov minulých, ktorým právom patrí označenie "Legenda", ale tiež hendikepovaní športovci a kolektívy. Dlhovekú lásku k športu oceňujú organizátori pod príslovečnou vizitkou Masters.

Udeľované ocenenie má, ako už bolo zmienené, výsostne morálny charakter. Všetci laureáti získavajú umeleckú kovovú plastiku, na ktorej sa autorsky podieľali akademický sochár Ján Leško a dizajnér František Záborský. Absolútny víťaz preberá i jej putovnú podobu, ktorej sa v doterajšej histórii ankety dotkli ruky ôsmich športovcov korunovaných za pomyselných kráľov či kráľovné daného roka. V tomto roku šancu na úspech má aj aktuálne najlepšia amatérska bikinifitnesska Slovenska, členk aprestížneho AMIX Teamu a oddielu Veterinary Bdybuilding Košice Timea TRAJTEĽOVÁ. Ocenenie športovcvo sa uskutoční už tento piatok v rámci galavečera v Spoločenskom pavilóne v Košiciach.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia