FLEX - v máji definitívne končí legendárny časopis

FLEX - v máji definitívne končí legendárny časopis

Koniec 70. a začiatok 80. rokov prináša pre svet bodybuildngu jasnú správu - federácia IFBB sa stáva najprestížnejšou v rámci všetkých organizácií, ktoré ponúkajú priaznivcom bodybuildng-u možnosť súťažiť, v USA vzniká NPC (v roku 1981 - Jim Manion, vtedajší TOP funkcionár Athletic Amateur Union pre šport označovaný ako physique a nie bodybuilding, opúšťa rady AAU, zakladá National Physique Comittee a táto nová organizácia okamžite vstupuje do IFBB), profesionálny bodybuilding pod hlavičkou IFBB získava nový impulz v podobe súvislého kalendára PRO Grand Prix súťaží s "čerešničkou na torte" v podobe súťaže Mr. Olympia.
A impérium Weider prichádza s nápadom vydávať kultový časopis "napojený" práve na federáciu IFBB. Časopis dostal meno FLEX, jeho premiérové číslo držali čitatelia v rukách ešte v roku 1983 a na jeho titulnej strane nebol nikto iný, ako víťa Mr. Olympia z roku 1982 Chris Dickerson.
Myslím, že iba málokto mohol predpovedať, že rok 2017 priniesie roztržku medzi IFBB Interntational a NPC - IFBB PRO League, ktorá vyústila do aktuálnej nevraživosti, iba málokto mohol predpovedať, že koniec čaká aj pilier impéria AMI (práve táto spoločnosť vlastní práva na Olympia Weekend a spolupracuje s NPC - PRO League) spomínaný časopis FLEX. Aktuálna informácia je však nekompromisná - AMI končí s vydávaním FLEX-u a jeho posledné číslo získajú priaznivci bodybuildingu a fitness v apríli 2018. Táto informácia prichádza niekoľko mesiacov po tom, čo šéfredaktor FLEX-u Shawn PERINE podľaho vo veku 51 zákernej rakovine.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia