Report + fotogaléria - 2018 Liptov Cup, nominácia Bodybuilding

Report + fotogaléria - 2018 Liptov Cup, nominácia Bodybuilding

trenersky kurz kulturistika a fitness

Deň po vydarených 2018 Majstrovstvách Slovenska dorastu a masters sa v Liptov Arene konal premiérový ročník súťaže Liptov Cup. Organizátorská dvojica Filip GODZSÁK - František FEJA urobili pre zdarný priebeh súťaže maximum a ako spoluorganizátor súťaží AMIX Patriot Cup (tzn. ako človek veci znalý) ich výkon hodnotím na 1+ (chlapci, naozaj skvelá práca - ďakujem!).
Hala bola výnimočná, poskytovala súťažiacim komfort (aj vo veľkoryso riešenom zákulisí) o akom sme mohli v roku 2017 (s výnimkou Michaloviec) iba snívať, finančné odmeny pre súťažiacich, vecné ceny a práve úsilie organizátorov dalo zabudnúť na nepríjemnosť (nebola to však ich vina!) - vďaka ktorej sa okrem iného oneskoril začiatok súťaže o viac ako 30 minút. Čo (zrejme) rozhodcovia spackali?

Opäť registráciu. Po minuloročnom Dolnom Kubíne aj tentokrát niekoľko súťažiacich "nedokončilo registráciu" (tzn. mali síce štartové čísla, ale neobjavili sa v štartových listinách). A situácia sa nevyriešila (ako by ste predpokladali) vďaka razantnému prístupu prítomných TOP funkcionárov (hovorím o prítomnom viceprezidentovi a šéfovi Komisie pre kulturistiku a fitness - prezident Mlsna s manželkou odcestovali narýchlo na Maltu, kde podľa funkcionárov boli rozhodovať súťaž a zároveň riešiť neodkladné záležitosti súvisiace s víkendovou súťažou Elite PRO Slovakia Show Nitra), ale vďaka úsiliu členky Disciplinárnej komisie Lehotskej, pódiovej rozhodkyne Lenerovej a ústretovému prístupu sekretára hl. rozhodcu Zandta.

Ak sa niečo také stane po prvý krát, človek si povie - ok, stáva sa. Druhý, opakovaný prípad je však signálom, že zvolený postup pri registrácii treba "optimalizovať" tak, aby sa to už nestávalo. Nikdy.

Je naozaj nepríjemné vidieť stáť na pódiu pripravených súťažiacich, ktorí zrazu nevedia, či im bude/nebude umožnené súťažiť. V Dolnom Kubíne napokon na zásah hlavného rozhodcu nesúťažili (mimochodom - opäť tam bol prítomný viceprezident, dokonca aj ďalší člen Výkonného výboru, nikto z nich proti rozhodnutiu hlavného rozhodcu neprotestoval), Liptov Cup však bola súťaž, kde to do rúk "zobrala" Lehotská a ... vyriešila to. Chlapci mohli súťažiť.

Myslím, že niektorí športovci (zrejme) neboli spokojní aj s pravidlom "rýchla smrť v eliminácii" (hovoril som s nimi), podľa ktorého kategórie, kde bolo viac ako 15 súťažiacich sa neporovnávali po päticiach v predpísaných "eliminačných" postojoch, ale vo výrazne početnejších skupinách. Bikinifitnessky v čelnom a zadnom postoji (tzn. pre viaceré súťažiace viactýždňová diéta, nákup plaviek, topánok, cesta na Liptov, líčenie/natieranie farbou a následné súťaženie vyvrcholilo príchodom a chôdzou po pódiu, státím a ... ultra rýchlym hodnotením). Viacerí klasickí kulturisti mali "hotovo" po jednoduchých štvrťobratoch.
Pravdou ale je, že niekedy je naozaj ťažké nájsť taký model, ktorý by (v prípade veľkého počtu súťažiacich - a tých na Liptov prišlo viac ako 140) nespôsoboval neúmerné predlžovanie súťaže. A ako vieme - čím dlhšia súťaž, tým menej divákov v hľadisku v jej závere. A koho baví súťažiť pred prázdnym hľadiskom?

Bodybuilding

Už krátko po príchode Eastlabs Team-u na súťaž som si uvedomil, akú chybu som urobil v januári. Vtedy som si v rámci série článkov "Mladé pušky" v redakčnom systéme vytvoril článok venovaný Erikovi MALATINOVI, ale článok som pre nedostatok času nedokončil. Chyba, Kopček, obrovská chyba!
malatin
Erik na Liptov síce neprišiel "urobený na plech", ale viditeľne väčší, ako som ho mal možnosť vidieť na Tatranskom pohári a masívnosťou jasne prekonal všetkých súperov. Aj tých, s ktorými bojoval o titul absolútny víťaz. O kom hovorím?
O víťazovi kategórie do 95kg Petrovi MURÁŇOVI (lepšieho som ho ešte nevidel!) a víťazovi kategórie klasická kulturistika aj kulturistika do 85kg, extrémne pripravenom Matejovi NOCIAROVI.
Erik MALATIN

2018 Liptov Cup, nominácia Bodybuilding - OVERALL

Kto sa mi ešte páčil? Koho pochválim? Všetkých masters súťažiacich (Stano Slimák stiahol cez noc 5 litrov vody, na súťažné pódium nastúpil "tvrdší" ako v Sabinove a získal striebro; rovnako sa darilo prekvapeniu sezóny Borisovi Palovičovi, Škadru som videl vyššie), upútal ma strieborný Ľubomír Blažej z kategórie do 95kg, mojej pozornosti neunikol ani "ťažkotonážnik" Čajka.

2018 Liptov Cup, nominácia Classic Bodybuilding - 180 fotografií

2018 Liptov Cup, nominácia Bodybuilding 85kg - 108 fotografií

2018 Liptov Cup, nominácia Bodybuilding 95kg - 72 fotografií

2018 Liptov Cup, nominácia Bodybuilding nad 95kg - 60 fotografií

Diskusia k článku:

AMIX diskusia