2018 IFBB Diamond Cup Serbia úspešný aj pre Slovensko

2018 IFBB Diamond Cup Serbia úspešný aj pre Slovensko

AMIX Vit & Mineral Pack

Séria súťaží, na ktorých je možné vo federácii IFBB získať Elite PRO kartu, pokračovala víkendovou súťažou v Srbsku, v meste Čačak - konal sa tu 2018 IFBB Diamond Cup Serbia. Na súťaži, kde sa malo bojovať o 8 Elite PRO kariet, nastúpili aj reprezentanti Slovenska.
Potešujúce je, že po dve Elite PRO karty sa udeľovali v nomináciách bikinifitness a bodybuilding. Prečo potešujúce? Erik MALATÍN, túto jar jasne neohrozený kráľ na kulturistickej scéne v asociácii, dokázal zvíťaziť vo svojej kategórii (tzn. nad 90kg) a následne v absolútnomm poradí skončil na druhom mieste za Španielom Abel MARTINOM (toho na 2018 IFBB/EBFF Európskom šampionáte havný rozhodca Pawel FILLEBORN "stiahol" kvôli vypuklému bruchu z prvého porovnávania a tak skončil v konkurencii 11. súťažiacich na potuponom 8. mieste, aj keď jeho ambíciou bolo víťazstvo). A aj striebro z absolútky má pre Erika cenu zlata - vďaka druhej priečke v absolútnom poradí získal právo požiadať o Elite PRO kartu! Gratulujeme!
To, či jeho reálne právo podporí aj asociácia ukážu už nasledujúce dni (spomenúť treba prípad Faktorová) - ak áno, naplnia sa slová Igora KOPČEKA, že Malatín môže bez problémov bojovať na ktoromkoľvej Diamond Cup-e o štatút profesionála a zaradiť sa bok po boku k Michalovi KRIŽÁNEKOVI a Romanovi VAVREČANOVI (obaja v Elite PRO organizácii súťažia v kategórii bodybuilding OPEN).Okrem Erika MALATÍNA v Srbsku súťažili aj ďalší reprezentanti Slovenska, z nich men´s physique súťažiaci Dominik ANTOŠ sa taktiež zapojil do bojov o Elite PRO kartu - jeho úsilie však zatiaľ nebolo úspešné. darilo sa aj absolventke a aktuálne lektorke projektov BikiniFitness Camp Radke SZOMBATHOVEJ, úspešní boli aj ďalší reprezentanti Slovenska.

Aké výsledky dosiahli reprezentanti Slovenska na 2018 Diamond Cup Serbia?

  • Erik MALATÍN ... 1. miesto v kategórii bodybuilding nad 90kg, 2. miesto v absolútnom poradí + právo požiadať o Elite PRO kartu
  • Radka SZOMBÁTHOVÁ ... 1. miesto v kategórii masters bikinifitness OPEN, 9. miesto v bikinifitness žien do 164cm
  • Stano SLIMÁK ... 1. miesto v kategórii masters bodybuilding, 6. miesto v kategórii bodybuilding mužov nad 90kg
  • Dominik ANTOŠ ... veľmi tesné 2. miesto v kategórii men´s physique nad 179cm, 4. miesto v absolútnom poradí
  • Matúš TÓTH ... 3. miesto v kategórii bodybuilding do 90kg
  • Ján BIRKA ... 5. miesto v kategórii classic bodybuilding nad 180cm

Erik MALATINDiskusia k článku:

AMIX diskusia