2018 IFBB Diamond Cup Poland - ako sa darilo Slovensku v 2. deň?

AMIX Vit & Mineral Pack

Séria súťaží IFBB Diamond Cup, na ktorých je možné vo federácii IFBB získať Elite PRO kartu, pokračuje súťažou v Poľsku. V hlavnom meste Varšava sa v túto sobotu a nedeľu bojuje celkovo až o 12 Elite PRO kariet: A do bojov sa sa po úspešnom včerajšku aj dnes zapájajú aj súťažiaci zo Slovenska.

Po mimoriadne úspešnej sobote, kedy Slovensko na súťaži 2018 IFBB Diamond Cup Poland vďaka men´s physique súťažiacim Dominikovi ANTOŠOVI a Tiborovi HELMECZI získalo zlato a bronz, sa rovnako úspešné súťaženie očakávalo aj od zvyšku reprezentačného výberu. Na sobotňajšie výsledky bez väčších problémov nadviazal Matúš TÓTH v kategórii bodybuilding do 90kg, keď v konkurencii piatich bodybuilderov zvíťazil a v súťaži o titul absolútneho víťaza reálne bojoval o jednu z dvoch Elite PRO kariet.

Veľa sa očakávalo aj od trojice bikinifitnessiek - striebornej z IFBB Majstrovstiev Európy medzi juniorkami Šubovej, zlatej z IFBB Majstrovstiev Európy masters Kuczman, aj od prekvapenia 2018 Európskeho šampionátu, finalistky Hostačnej.

"Naše bikinifitnessky v Poľsku nenastupovali vo svojich TOP formách, čo sa im vypomstilo", povedala pre portál EastLabs.SK medzinárodná rozhodkyňa a bývalá reprezentačná trénerka asociácie Natália LENÁRTOVÁ (tú na tomto poste po zmene vo vedení asociácie nahradila dvojica Korpáš - Machalová, po polročnom pôsobení Korpáša a jeho následnom pozbavení funkcie aj členstva v asociácii post repre trénerky obsadila Machalová, podľa dostupných informácií aktuálne je aj ona "mimo hry" a o reprezentáciu dievčat a žien v asociácii sa stará Lucia KOŠECKÁ, bývalá lektorka projektov BikiniFitness Camp organizovaných Saskiou CAKOCI pod hlavičkou spoločnosti FitnessŠkola s.r.o.). "Súperky ich formou prekonávali a tak výsledkovo zaostali za očakávaniami. Ukazuje sa, že ani súťaže IFBB Diamond Cup nie je možné podceniť - kto chce uspieť, aj v málopočetnej konkurencii musí na pódiu ukázať to najlepšie z najlepšieho, čo môže súťažiaci ponúknuť rozhodcovskému zboru. Navyše, ak je v kategórii menej ako 7 súťažiacich, okamžite sa súťaži vo finále tzn. nie je žiadna šanca na reparát - buď hneď pri vstupe na pódium upútam a presvedčím, alebo skončím na konci výsledkových listín."

Nikoleta ŠUBOVÁ po 3. mieste (zo štyroch súťažiacich) medzi juniorkami v OPEN kategórii, medzi ženami obsadila 9. miesto (z desiatich súťažiacich), s rovnakým bodovým ziskom ako posledná súťažiaca Jelena Gavrilova z Litvy.

Anita KUCZMAN po 4. mieste v kategórii masters OPEN nastúpila na súťažné pódium aj medzi ženami - tu obsadila v konkurencii štrnástich súťažiacich 10. miesto

Simona HOSTAČNÁ bola najúspešnejšia z trojice bikinifitnessiek zo Slovenska, keď vo svojej kategórii obsadila konečné 5. miesto, čím neprekonala svoje doterajšie výsledkové maximum - 3. miesto z 2018 IFBB Diamond Cup Malta.