2018 Panata World Cup aj s účasťou reprezentantov Slovenska

2018 Panata World Cup aj s účasťou reprezentantov SlovenskaOd 1. do 3. júna sa v Rimini, v Taliansku, uskutoční ďalšia z IFBB World Ranking súťaží, na ktorých je možné získať aktuálne až 14 Elite PRO kariet. Ako nám povedal v Madride, počas súťaží 2018 Elite PRO Madrid a 2018 IFBB Diamond Cup Madrid, prezident federácie IFBB Rafael SANTONJA, počet účastníkov rozhodne, či v danej kategórii sa udelí avízovaný počet Elite PRO kariet.

Pohľad do predbežných štartových listín hovorí, že aktuálne sa na súťaž do Talianska prihlásilo viac ako 60 súťažiacich zo zahraničia (súpiska reprezentantov Talianska, ktorí na domácej pôde zasiahnu do bojov o Elite PRO karty, zatiaľ nebola zverejnená), medzi nimi figurujú aj mená dvoch reprezentantov Slovenska:

  • Radka SZOMBÁTHOVÁ, masters bikinifitness a bikinifitness ... v roku 2018 nastúpila celkovo na troch domácich a dvoch medzinárodných súťažiach, z ktorých najcennejšie je víťazstvo na 2018 IFBB Slovakia šampionáte v kategórii bikinifitness a absolútne prvenstvo z 2018 IFBB Európskeho šampionátu v kategórii masters bikinifitness; Szombáthová v roku 2017 súťažila okrem IFBB Slovakia šampionátu (získala tu 2. miesto) na ďalších dvoch domácich súťažiach a dvoch súťažiach medzinárodných
  • Peter ANTAL, masters bodybuilding 40-49y ... meno Antal v roku 2018 som nenašiel vo výsledkových listinách na žiadnej domácej súťaži, rovnako tomu je aj v roku 2017; v minulom roku však toto meno figuruje vo výsledkových listinách z 2017 IFBB Majstrovstiev Európy (kde v kategórii masters bodybuilding nad 90kg 40-44y získal 10. miesto z 13 súťažiacich) a 2017 Danis Grand Prix (kde v kategórii masters open získal 2. miesto zo 4 súťažiacich). Pohľad do histórie ukáže, že pretekár s týmto menom (zrejme to bude menovec - toto meno totiž v tomto prípade figuruje v kategórii do 80kg) na IFBB Slovenskom šampionáte súťažil naposledy v roku 2012 na súťaži, ktorú sme organizovali v Košiciach, spoločne s legendou kulturistiky a fitness na Slovensku, Jarom HORVÁTHOM - resp. v roku 2008, kde v kategórii nad 95kg získal 7. miesto z 10. súťažiacich. Dodám, že súťažiaci s týmto menom na Slovensku naposledy súťažil v roku 2016 - získal 2. miesto v kategórii masters bodybuilding zo 4. bodybuilderov na Veľkej cene Dubnice.
  • Do pozornosti dávam aj informáciu, ktorú sme zverejnili v druhej časti reportu, ktorý je venovaný 2018 IFBB Majstrovstvám Európy a ktorý má jasný súvis s prípadom Veronika FAKTOROVÁ - podľa tejto informácie, národné federácie by mali umožňovať súťažiť na tzv. Elite PRO kvalifikačných súťažiach iba najlepším z najlepších športovcov, aby prípadný zisk Elite PRO karty a vstup do organizácie Elite PRO nebo spochybňovaný ich nízkou výkonnosťou.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia