2018 Panatta World Cup - ako sa darí výberu Slovenska?

2018 Panatta World Cup - ako sa darí výberu Slovenska?


V Taliansku, v meste Rimini, sa tento weekend koná prestížna súťaž Panatta World Cup, ktorá patrí do IFBB Rankingových súťaží - tzn. bojuje sa na nej nielen o celkovo 14 Elite PRO kariet, ale zároveň o body, ktoré rozhodnú koncom roka o majiteľoch zaujímavých finančných odmien v rámci IFBB World Ranking-u.
Nie je tajomstvom, že projekt World Ranking-u odštartoval primárne rozkol medzi IFBB International a NPC/IFBB PRO, pretože podľa zaoceánskych pravidiel, finančné odmeny môžu získavať za súťaženie na iba profesionálni súťažiaci - motiváciou pre súťaženie amatérov na početných amatérskych súťažiach v USA primárne nie sú finančné odmeny (tie sa na týchto súťažiach nedajú získať), ale štatút IFBB PRO. Rozkol, ktorý nastal počas 2017 Olympia Weekend-u napokon vyvrcholil založením samostatnej profesionálnej organizácie Elite PRO, o karty ktorej sa bojuje aj na spomínanej súťaži 2018 Panatta World Cup.

Ako sme informoval, v predbežných štartových listinách súťaže 2018 Panatta World Cup figurovali aj mená dvoch súťažiacich zo Slovenska - v kategórii bikinifitness sa obajvilo meno aktuálnej absolútnej Majsterky Európy vo vekovej kategórii masters bikinifitness, účastníčky (v pozícii lektorky aj jednej z "vyučovaných") projektu Saskie CAKOCI BikiniFitness Camp, Radky SZOMBATHOVEJ. Druhým súťažiacim bol viceprezident SAFKST Peter ANTAL v kategórii masters bodybuilding. Pripomeňme si, čo sme o spomínaných športovcoch uviedli v samostatnom článku:

  • Radka SZOMBÁTHOVÁ, masters bikinifitness a bikinifitness ... v roku 2018 nastúpila celkovo na troch domácich a dvoch medzinárodných súťažiach, z ktorých najcennejšie je víťazstvo na 2018 IFBB Slovakia šampionáte v kategórii bikinifitness a absolútne prvenstvo z 2018 IFBB Európskeho šampionátu v kategórii masters bikinifitness; Szombáthová v roku 2017 súťažila okrem IFBB Slovakia šampionátu (získala tu 2. miesto) na ďalších dvoch domácich súťažiach a dvoch súťažiach medzinárodných
  • Peter ANTAL, masters bodybuilding 40-49y ... meno Antal v roku 2018 som nenašiel vo výsledkových listinách na žiadnej domácej súťaži, rovnako tomu je aj v roku 2017; v minulom roku však toto meno figuruje vo výsledkových listinách z 2017 IFBB Majstrovstiev Európy (kde v kategórii masters bodybuilding nad 90kg 40-44y získal 10. miesto z 13 súťažiacich) a 2017 Danis Grand Prix (kde v kategórii masters open získal 2. miesto zo 4 súťažiacich). Pohľad do histórie ukáže, že pretekár s týmto menom (zrejme to bude menovec - toto meno totiž v tomto prípade figuruje v kategórii do 80kg) na IFBB Slovenskom šampionáte súťažil naposledy v roku 2012 na súťaži, ktorú sme organizovali v Košiciach, spoločne s legendou kulturistiky a fitness na Slovensku, Jarom HORVÁTHOM - resp. v roku 2008, kde v kategórii nad 95kg získal 7. miesto z 10. súťažiacich. Dodám, že súťažiaci s týmto menom na Slovensku naposledy súťažil v roku 2016 - získal 2. miesto v kategórii masters bodybuilding zo štyroch bodybuilderov na Veľkej cene Dubnice.

Aké výsledky dosiahli reprezentanti Slovenska? (nedeľa)

Nedeľa na súťaži 2018 Panatta World Cup v Rimini patrila rozhodujúcim nomináciám žien a men´s physique. Medzi bikinifitnesskami sme mali zastúpenie vďaka už spomínanej Radke SZOMBÁTHOVEJ hneď v dvoch kategóriách - v Open kategórii masters bikinifitness a bikinifitness do 163cm.
V prvej kategórii v predbežných štartových listinách figurovali mená 8. bikinifitnessiek, v druhej kategórii súťažilo 7 bikinifitnessiek, s vysokou prevahou to boli domáce súťažiace.

Radka SZOMBATHOVA

  • Radka SZOMBÁTHOVÁ ... podľa aktuálnych informácií Radka (s ktorou sa môžete stretnúť aj na letných projektoch BikiniFitness Camp) opäť potvrdila svoju výkonnosť a v oboch kategóriách získala striebornú priečku. Stala sa tak jedinou bikinifitnesskou zo Slovenska, ktorá výsledky dosiahnuté na 2018 IFBB/EBFF Majstrovstvách Európy dokázala potvrdiť aj na súťažiach nasledujúcich po tomto šampionáte. Navyše, jej výsledok má o to vyššiu hodnotu, že v Taliansku Slovensko nemala zastúpenie v rozhodcovskom zbore. Podľa informácií, ktoré som získal od Radky, v jej plánoch figuruje aj súťaž 2018 Diamond Cup Ostrava. (článok doplníme o ďalšie aktuálne informácie v momente, keď sa nám podarí spojiť sa so Szombathovou)

Aké výsledky dosiahli reprezentanti Slovenska? (sobota)

Súťaž v Taliansku odštartovala piatkovou prezentáciou, rozdelená je do dvoch súťažných dní. Sobota patrí kulturistom a kulturistkám všetkých vekových kategórií, nedeľa je vyhradená pre súťaže v bodyfitness, fitness, bikinifitness a aj men´s physique.

  • Peter ANTAL ... v open kategórii bodybuilding masters vo vekovej kategórii 40-49 rokov súťažilo 6 súťažiacich - pôvodne avízovaný súpis športovcov (v ktorom okrem Antala figurovali aj Ralph Decelis - Malta, Mariusz Balazinski - Poľsko, Krzysztof Skryplonek - Poľsko, Antonio Bellaroba - Švajčiarsko), sa napokon menil - doplnil ho aj jeden domáci súťažiaci, Švajčiar nesúťažil, ale v tejto kategórii nastúpil ostrieľaný Vasil Remizov z Ukrajiny (informáciu som získal od členov Poľskej výpravy, výsledkové listiny aktuálne ešte nie sú dostupné). V danej konkurencii viceprezident Antal (ktorého v Taliansku doprevádza aktuálny repre tréner mužov v asociácii Brosman a v roku 2017 na Svetovom šampionáte v kategórii masters súťažiaci masters bodybuilder Primorac) napokon obsadil 6. miesto

Výsledky kategórie masters 40 - 49 rokov

  • 1. miesto ... Vasil REMIZOV
  • 2. miesto ... Krzysztof SKRYPLONEK
  • 3. miesto ... Ralph DECELIS
  • 4. miesto ... súťažiaci z Talianska
  • 5. miesto ... Mariusz BALAZINSKI
  • 6. miesto ... Peter ANTAL
Diskusia k článku:

AMIX diskusia