Peter TATARKA - boj o Elite PRO kartu na 2018 Diamond Cup Ostrava

Peter TATARKA - boj o Elite PRO kartu na 2018 Diamond Cup Ostrava


Stále platí, že asociácia hradí cestovné/pobytové/štartové náklady tým reprezentantom, ktorí nastúpia v seniorských a juniorských kategóriách na IFBB Majstrovstvách Európy a IFBB Majstrovstvách sveta. Masters súťažiaci na týchto súťažiach môžu štartovať "za vlastné", rovnako ako tí súťažiaci, ktorí nastupujú na súťaže zo série IFBB Diamond Cup. Mimoriadne početná výprava zo Slovenska sa zúčastnila pred dvoma týždňami súťaže 2018 Diamond Cup Ostrava a výsledky, ktoré reprezentanti Slovenska dosiahli boli mimoriadne.

"Slovensko malo v Ostrave takmer 20 reprezentantov, z ktorých až siedmi reálne bojovali o Elite PRO kartu", povedala pre portál EastLabs.SK medzinárodná rozhodkyňa a bývalá reprezentačná trénerka asociácie Natália LENÁRTOVÁ (poznámka - práve tú na tomto poste po zmene vo vedení asociácie nahradilo Mlsnovo vedenie dvojicou Korpáš - Machalová; Korpáš bol v minulom roku z asociácie vylúčený, Machalovú odvolal z postu repre trénerky Výkonný výbor asociácie tesne pred 2018 Európskym šampionátom).
"V tomto roku som rozhodovala na tretej súťaži v rade v sérii Diamond Cup (poznámka - Natália si cestovné a pobytové náklady hradí z vlastného vrecka a ako jediná zo Slovenska rozhodovala na troch Diamond Cupoch; dodám, že dvojica Mlsna - Mlsnová sa zúčastnila súťaže Diamond Cup Malta) a viem, že boj o Elite PRO kartu je pre mnohých súťažiacich primárnym dôvodom na súťaženie. V Ostrave uspeli vo svojich kategóriách bikinfitnessky Graňáková, Szombáthová a Čambalová, medzi kulturistami sa darilo Tatarkovi a Tóthovi, v nominácii klasická kulturistika uspel Palovič a medzi mens fyzikmi opät uspel Antoš.
Elite PRO kartu napokon získala Graňáková a Tatarka, veľmi blízko však k jej zisku bola Čambalová s Antošom, ktorých odstup na 2. miesto v absolútnom poradí bol iba jeden, jediný bod."

Peter TATARKA

Peter TATARKA - boj o Elite PRO kartu na 2018 Diamond Cup OstravaDiskusia k článku:

AMIX diskusia