August začal v Irkutsku súťažou 2018 Grand Prix Bajkal

August začal v Irkutsku súťažou 2018 Grand Prix Bajkal

Unikátny projekt Saskie CAKOCI BikiniFitness Camp bude mať už 8. pokračovanie.
Vďaka partnerom sa uskutoční v Činkárni Čambal Petržalka,
od 7. do 9. septembra 2018

informácie o predchádzajúcich BikiniFitness Camp-och ... nájdete na tomto linku

Bikini Fitness Camp Bratislava 2018
Od 7. do 9. septembra 2018, v priestoroch Činkárne Čambal - Petržalka, sa uskutoční v poradí 8. pokračovanie projektu Saskie CAKOCI BikiniFitness Camp. POSLEDNÉ VOĽNÉ MIESTA!

Jurij Pavlovič SIZICH z Irkutska (mesto ležiace na brehi najväčšieho jazera Bajkal), je známou a zároveň významnou osobnosťou bodybuildingu a fitness v Rusku. Vďaka nemu som spoločne so Štefanom HAVLÍKOM a Jánom SOTÁKOM v roku 2011 získal po prvý krát pozvanie na medzinárodnú súťaž Grand Prix Bajkal, na ktorej sa rozdeľovali medzi pozvaných súťažiacich tisíce a tisíce dolárov vo finančných odmenách. A ako bonus darčeky (každý súťažiaci počas prezentácie získal športovú tašku, oblečenie, suveníry v podobe rôznych sošiek atď.) a preplatenie cestovných nákladov, ktoré z Moskvy do Irkutsku sa blížia tomu, čo my platíme za prelet z Európy do USA, napríkla do New Yourk-u.

"Palič" (ako familiárne Jurija oslovujú jeho priatelia) sa pochlapil aj v tomo roku, kedy weekendový Grand Prix Bajkal hostil najlepšie z najlepších dievčat a žien Ruska. Tie, ktoré uspeli v dvoch nomináciách, predovšetkým na svetovej scéne - v bikinifitness na súťažné pódium v Irkutsku nastúpilo 32 bikinifitnessiek (tie súťažili vo výškových kategóriách do 166cm a nad 166cm; bez ohľadu na to, že medzi nimi boli Majsterky Európy a Majsterky sveta z predchádzajúcich rokov v celkovo ôsmich výškových kategóriách), vo fit model súťažilo 15 súťažiacich (v open kategórii).

Grand Prix Bajkal

Súťaž pútala pozornosť bodybuilding/ftness komunity v Rusku nielen kvôli finančným odmenám a bezchybnému organizačnému teamu, ale aj preto, že to bola ďalšia z možností, ako dať do pozornosti projekt detského bodybuildingu, ktorý Sizich realizuje vo fitness centre Atlanti. Práve tu "na mieru detí" rôzneho veku dali vyrobiť špeciálne posilňovacie zariadenia, na ktorých pravidelne trénujú malí "bodybuilderi" od 5 do 14 rokov. Chlapci, ale aj dievčatá.

Grand Prix Bajkal

Grand Prix Bajkal Kategória bikinifitness do 166cm

22 dievčat bojovalo o postup do 10 členného finále, v ktorom sa rozhodovalo o tom, ktorá bikinifitnesska získa titul a právo bojovať o absolútne prvenstvo. A pohľad do výsledkových listín prináša prvé prekvapenie v podobe jednobodového víťazstva pre bývalú súperku našej Zuzany KARDOŠOVEJ v juniorskom bikinifitness, Annu BAJKINU - poraziť dokázala nielen Kseniuy ROMANOVU (2. miesto), ale aj ďalšiu Majsterku sveta Annu KULINIČ (3. miesto), Majsterku sveta Mariu BARCHUDAROVU (4. miesto) a ďalšie skvelé TOP bikinifitnessky.

Kategória bikinifitness nad 166cm

V najvyššej kategórii sa na pódiu stretlo 15 dievčat, medzi ktorými rozhodcovský zbor sa jednoznačne priklonil na strannu absolútnej Majsterky sveta a absolútnej Majsterky Európy z roku 2017 Natalia LUGOVSKICH, z aňou skončili Galina MASLOBSKAJA (2. miesto), Ekaterina ANDREJEVA (3. miesto), Alla KIREJEVA, Alisa ČASOVSKAJA a Elena PUNINA.

Absolútna víťazka? Tou sa stala s jasnou prevahou Natalia Lugovskich.

Kategória fit model

V Rusku a v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu je obľúbená v našich končinách absolútne neznáma nominácia fit model. Súťažiace okrem porovnávania v plavkách (na rozdiel od bikinifitness, tu sa súťaží v plavkách celých) absolvujú aj porovnávanie v šatách.Tak ako v prvej bikinifitness kategórii, aj tu o víťazke rozhodol jeden, jediný bod - tmavovláska Maria JEVGENIEVA porazila blondýnu Alisu MICHAJLENKO.Stovky fotografií zo súťaže nájdete na stránkach projektu GETBIG.TV

Foto GETBIG.TV - Aleksander CHEPURNIAK

Diskusia k článku:

AMIX diskusia