Miro ŠKADRA uspel na 2018 IFBB Diamond Cup Romania

Miro ŠKADRA uspel na 2018 IFBB Diamond Cup Romania

Krátko pred začiatkom medzinárodnej jesennej súťažnej sezóny sa Igor KOPČEK v rozhovore pre EastLabs Radio spojil s Mirom ŠAKDROM (ten, vďaka striebru v kategórii senior klasická kulturistika sa z 2018 EBFF/IFBB Majstrovstiev Európy v Španielsku vrátil ako najúspešnešjí bodybuilding súťažiaci výberu Slovenska), ktorý nám potvrdil, že cez weekend bude bojovať o cenné body v rámci 2018 World Ranking-u. Zámer sa vydaril! Miro odcestoval vďaka podpore partnerov (predovšetkým Antona TABERNAUSA) do Budapešti, odkiaľ sa lietadadlom prepravil do Bukurešti, kde sa konal 2018 IFBB Diamond Romania - Tiger Cup.

"Organizátori pripravili pre súťažiacich súťaž, ktorá prebiehala bez najmenšieho zaváhania či nedostatkov", prehlásil pre náš portál Miro krátko po vyhlásení výsledkov. "Pekná hala, takmer na chlp dodržaný súťažný program, k tomu zodpovedajúci servis - v rámci neho som po prvý krát využi aj nástrekom uprevný povrch pokožky, za ktorý som zaplatil akceptovateľných 60€. Po príchode do Bukurešti som mal miernu nadváhu, ale vytrápil som sa, stiahol som potrebný kilogram pobytom v saune a otázkou bolo iba to, koľko súťažiacich napokon nastúpi na súťažné pódium. Prihlásených nás bolo 6, ale viete ako to chodí - niekto má zdravotný problém, alebo problém s prepravou a hneď sa to skomplikuje. Pravidlá IFBB International totiž sú také, že ak v kategórii nastúpi menej ako 5 súťažiacich, tí body do World Rankingu nezískajú."

Miro SKADRA

Miro ŠKADRA napokon v kategórii klasická kulturistika mužov mal štyroch súperov, za druhé miesto si na svoje konto pripísal 5 bodov. Celkovo ich má 19, čo znamená, že sa prebojoval do TOP 10 poradia v rámci rankingu. Ako vyplynulo z rozhovoru pre EastLabs Radio, o tom, kde ešte nastúpi Škadra na medzinárodných súťažiach rozhodnú - financie. V pláne je 2018 IFBB Diamond Cup Austria a 2018 Arnold Classic Europe.

"Áno, je to pravda, v prípade Mira o cestovaní/necestovaní na medzinárodné súťaže rozhodnú peniaze", povedal pre náš portál Anton TABERNAUS, ktorý Škadru roky podporuje. "Situácia je taká, že som mu vyfinancoval cestu, poplatky a pobyt na 2018 Európsky šampionát v Santa Susanna, kde napokon súťažil medzi seniormi a získal striebro. Pravidlá v asociácii boli také, že ak "samoplátca" uspel v seniorskej kategórii, asociácia mu peniaze vrátila - v tomto prípade sa suma pohybuje na hranici 1000€. V prípade aktuálneho vrátenia tejto sumy, obratom by som ju použil na financovanie cesty Mira na prestížny 2018 Arnold Classic Europe v Barcelone. To, či Miro nájde financie na cestu do Barcelony, je v súčasnosti otázne - okrem mňa ho totiž nikto reálne nepodporuje."

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
Pre Senmuta
autor: Oplan | dátum: 11.09.2018 09:15:51
Pýtaš sa ako keby si nevedel ako sa veci majú. Minulý a hlavne tento rok sa však udiali zmeny vo veciach ktoré som dlhodobo vnímal ako veľmi negatívne. Koniec koncov buďme radi že nie sme ako vo Francúzsku, kde v podstate kulturistika zanikla.
pýtate sa - odpovedám
autor: admin | dátum: 10.09.2018 17:30:32
otázka je položená na nesprávnom mieste, je mi ľúto, neviem reagovať
samofinancovanie
autor: senmut | dátum: 10.09.2018 17:14:12
Nuz je dost tazko pochopitelne, ze pretekari dlhodobo uspesni aj medzinarodne si musia zhanat sponzorov este aj na preplatenie pobytu na sutazi,...a aj ked dokonca uspeju je problem s preplatenim nakladov na sutaz a pobyt v mieste sautazi, cestovneho. ... Treba platit aj top managerov asociacie,..stacilo by povedzme 2, 3,.. osoby co to riadia a na tych treba takych 30000EUR rocne,...plus nejakych 30000EUR na tych co rozhoduju, trenerov,... ale kde ide potom zvysok do cca 500000EUR co asociacia dostane,....?