2018 Diamond Cup Austria a 2018 Elite Austria PRO

2018 Diamond Cup Austria a 2018 Elite Austria PRO


V sobotu, 16. septembra 2018 skoro ráno, vyráža EastLabs Team spoločne s členmi združenia Elite PRO Slovakia do Rakúska, kde nás čaká premiérová súťaž jesennej súťažnej sezóny. Po úspechu Miroslava ŠKADRU v Rumunsku, kde získal striebro v Open kategórii klasická kulturistika, sa na súťaži 2018 Diamond Cup Austria do bojov o cenné kovy a aj body v rámci 2018 IFBB World Ranking-u zapojí (podľa predbežných štartových listín) cca 11 členov výberu Slovenska. Do aktuálnach listín pribudli mená ďalších súťažiacich - aktuálne ich organizátori registrujú 157, z 23. krajín.

Kto nastúpi v St. Poltene zo Slovenska - amatéri:

 • Dominik ANTOŠ ... men´s physique nad 176cm (v kategórii má 22 súperov)
 • Tomáš LIŠKA ... men´s physique nad 176cm
 • Roland BROSMAN ... kulturistika nad 100kg
 • Miroslav ŠKADRA ... klasická kulturistika open (v kategórii bude mať 1 súperov)
 • Filip ĎURICA ... klasická kulturistika open
 • Nikol KLIMOVÁ ... wellness fitness open (v kategórii má 9 súperiek)
 • Elena MASARYKOVÁ ... bodyfitness open (v kategórii má 8 súperiek)
 • Olívia ČAMBALOVÁ ... bikinifitness do 169cm (v kategórii má 14 súperiek; pravdepodobne nebude súťažiť)
 • Dáša ČERVENKOVÁ ... bikinifitness do 169cm
 • Ľubica ONDRIŠKOVÁ ... bikinifitness do 169cm
 • Radka SZOMBATHOVÁ ... bikinifitness do 164cm (v kategórii má 17 súperiek; pravdepodobne nebude súťažiť)
 • Diamond Cup Austria

  Fanúšikovia bodybuildingu/fitness na Slovensku však určite najviac budú sledovať vystúpenie člena združenia Elite PRO Slovakia Michala KRIŽÁNKA, pre ktorého to bude premiérová súťaž jesennej súťažnej sezóny.

  "Už pred letom som spoločne s trénerom Alexandrom HLOBIKOM a členmi nášho združenia Elite PRO Slovakia vypracoval kalendár súťaží, na ktorých by mali nastúpiť naši súťažiaci.", povedal pre náš portál Milan ČÍŽEK. "Pre Adelu a Michala by vrcholom mala byť súťaž 2018 Elite PRO World Championships - ženy mali pôvodne súťažiť v Mexiku (aktuálne sa dejiskom ich šampionátu stane Čína), muži v Ríme, iba včera som sa dozvedel, že Elite PRO Svetový šampionát v Križánkovej kategórii sa uskutoční v Benidorme, ako sprievodný program Svetového šampionátu amatérov.
  Zmeny na poslednú chvíľu sú pre nás náročné - vzhľadom na to, že naše združenie financujeme z privátnych finančných zdrojov, prichádzame o peniaze za storno leteniek, samozrejme, nové letenky sú drahšie ako tie, ktoré by sme si mohli kúpiť pred mesiacom či dvoma. Napriek týmto organizačným komplikáciám, naša činnosť pokračuje podľa vopred spracovaného plánu - súťažiaci sa zodpovedne pripravujú na všetky súťaže a som presvedčený, že na pódiách ukážu očakávaný progres. Som optimista, verím v úspech Križánka v Rakúsku aj v Španielsku, rovnako aj v úspech Ondrejovičovej vo Fínsku."

  Spoločne s členmi združenia Elite PRO Slovakia a EastLabs Team-om do Rakúska odchádza aj men´s physique Dominik ANTOŠ - tomu v 2018 IFBB World Ranking-u aktuálne patrí 4. miesto zo 432 mensfyzikov celého sveta.

  Dominik ANTOS

  "Áno, je to tak, Dominik ide s nami do St. Polten", potvrdil túto informáciu Čížek. "Myslím, že oproti jari zaznamenal ďalší výkonnostný progres a o tom, ako dopadne na 2018 IFBB Diamond Cup Austria rozhodne jeho nedeľňajšia forma. Jeho výsledky sú inšpirujúce, sledujeme ho aj preto, že v Elite PRO Slovakia združení potrebujeme aj talentovaného men´s physique súťažiaceho. Antoš sa správne rozhodol - napriek tomu, že za opakovane dobré výsledky dosiahnuté v jarnej súťažnej sezóne môže už teraz požiadať o Elite PRO kartu, pred súťažením medzi profesionálmi uprednostnil boj o body vo World Ranking rebríčku. Prial by som mu úspech na každej súťaži, na ktorej bude súťažiť, bolo by skvelé, ak by si 4. miesto udržal, resp. ho ešte vylepšil."

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
opäť rovnaké odpoveď
autor: admin | dátum: 13.09.2018 23:40:07
otázka na nesprávnom mieste - netuším
Slovaci
autor: kolotocko | dátum: 13.09.2018 17:26:29
Z toho poctu 140 je zo Slovenska, kolko je celkovo pretekarov v silovom trojboji v SAFKST?
neuveriteľné!
autor: admin | dátum: 13.09.2018 15:40:22
585 je číslo, ktoré mi vyrazilo dych ...
WUAP World Championship
autor: Oplan | dátum: 13.09.2018 14:41:13
Na WUAP Svetový šampionát v Trnave je prihlásených 585 liftérov z 21 krajín. Vidíme sa 15. až 21. októbra 2018 v Trnave.