2018 IFBB Diamond Cup Katowice - aké sú výsledky výberu Slovenska?

2018 IFBB Diamond Cup Katowice - aké sú výsledky výberu Slovenska?

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia
Elite PRO Slovakia.

Poľsko zažíva v rozpätí troch týždňov druhú súťaž pod hlavičkou IFBB Diamond Cup. Miestom konania IFBB Diamond Cup Katowice malo byť centrum Sliezskej časti Poľska Katowice, no nie je. Hlavný partner organizátorov, ktorý súbežne so súťažou podporoval aj Expo výstavu, však z partnerstva na poslednú chvíľu "vycúval" (dokonca tvrdil, že zabezpečí ako hlavného hosťa samého Arnolda SCHWARZENEGGERA) - aj to je dôvod, prečo sa súťaž (na ktorej opäť súťažia aj reprezentanti Slovenska) aktuálne koná v Zabrze.
Výber Slovenska v Poľsku dosiahol striedavé úspechy - máme cenné kovy, sú tu aj súťažiaci na predposlednom/poslednom mieste. Sledujem, že ambície sú niekedy prehnane vysoké, chápem aj to, že skúsenosti sú na nezaplatenie. Pravdou ale je, že súťaženie na medzinárodných súťažiach nie je lacnou záležitosťou - zmysel mi dáva "ušetriť a ušetrené peniaze vraziť do prípravy". Cestovné, ubytovanie, poplatok za štart 200-250€ - s tým treba počítať. Súťaženie "za každú cenu" nemá zmysel. Poviem príklad za všetky? 
Člen organizácie Elite PRO Slovakia Michal KRIŽÁNEK na súťažné pódium nastúpil až po rokoch tréningu v čase, kedy súťaženie pre neho mohlo (nielen teoreticky) priniesť akceptovateľný výsledok. A myslím si, že ani pre asociáciu nie je dobré, ak jej členovia (dokonca funkcionári) na medzinárodných súťažiach končia na chvoste výsledkových listín.
Diskusia k článku:

AMIX diskusia