2018 IFBB Nordic Cup Lahti - aké sú výsledky výberu Slovenska?

2018 IFBB Nordic Cup Lahti - aké sú výsledky výberu Slovenska?

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia
Elite PRO Slovakia.

Kari Peka Ourama, organizátor Nordic Expo súťaží a zároveň prezident IFBB organizácie vo Fínsku opäť do Lahti pozval členov EastLabsPhoto.com Team-u s jediným cieľom - mali sme mu zabezpečiť kompletný fotomateriál, ktorý využije krátko po súťaži ako "dokumentárny materiál" o tomto ročníku súťaže a materiál na propagáciu ročníka nasledujúceho. Spoločne s nami do Lahti cestoval aj zverenec Igora KOPČEKA Dominik ANTOŠ, výsledky ktorého v jarne a aj jesennej súťažnej sezóne sú doslova fantastické.
V jesennej súťažnej sezóne mal Dominik v pláne nastúpiť v nepretržitom rade na piatich súťažiach - aktuálne absolovaná súťaž 2018 IFBB Nordic Cup bola pre Antoša štvrtou plánovanou súťažou. Ako sme už zverejnili v samostatnom článku, Dominik dokázal v Lahti "priamo na pódiu" v silnej domácej konkurencii získať Elite PRO kartu, navyše pohľad do výsledkových listín ukáže prekvapujúcu skutočnosť. Od historicky prvého absolútneho prvenstva pre Slovensko na medzinárodnej scéne nášho men´s fyzika delil iba jeden, jediný bod!
Dominik Antoš
Dominik ANTOS
"Jeden, alebo desať bodov, na výsledkoch to nič nezmení", komentoval výsledky s klasickým pokojom Igor KOPČEK. "Cieľom bolo aj v Lahti ukázať, že Antoš je aktuálne jasne najlepším men´s fyzikom na Slovensku, čo sa aj podarilo. Bonusom je priamy zisk Elite PRO karty ako potvrdenie toho, že Milan ČÍŽEK, z organizácie Elite PRO Slovakia, sa rozhodol správne, keď mu ponúkol členstvo v tomto (aktuálne už prestížnom!) združení.
Men´s Physique na trénerských kurzoch s hlavným lektorom Milanom ČÍŽEKOM označujem ako "soft bodybuilding", takže som rád, že už nie som iba teoretik. Zvolená príprava priniesla očakávaný výsledok. Preženiem to, ale tak ako z Mariána ČAMBALA sa postupom rokov stal TOP bodybuilder medzinárodnej scény, aj Antoš sa vypracoval (samozrejme - kulturistiku možno s men´s physique nomináciou porovnávať iba s veľkým nadhľadom)  na TOP men´s fyzika scény Európskej.  Nie je dokonalý, vidím tam nedostatky, ale kto ich nemá? Má však odhodlanie ďalej na sebe pracovať a to je podstatné.
Uspel predovšetkým vďaka tomu, že dokázal akceptovať kritiku a postupy, ktoré boli pre neho "ušité presne na mieru". Ďakujem všetkým ešte raz za pomoc, ktorú Antošovi poskytli, opäť upriamim pozornosť na pózing/prezentáciu, kde TOP prácu po Arnold Classic Europe odviedla Zsuzsana MESSE. Na Antošovi som si overil, že dokážeme pripraviť nielen kulturistov a bikinifitnessky, ale aj men´s fyzikov. Aktuálne je tu ďalšia výzva - tou je nová kategória Classic Physique.
Kto vidí do "bodybuilding nominácií" vie, že men´s physique je iba úvodom na súťaženie pod hlavičkou IFBB International. Antoš uspel, treba rozmýšľať aj nad budúcnosťou. Možno je tu čas začať realizovať na Slovensku pod hlavičkou spoločnosti FitnessŠkola s.r.o. aj campy pre men´s fyzikov a classic fyzikov."
V Lahti súťažili v amatérskej časti súťaže (Elite PRO súťaž sme komentovali v samostatnom článku) aj ďalší reprezentanti Slovenska. Aké výsledky dosiahli?
Diskusia k článku:

AMIX diskusia