2018 IFBB Diamond Cup Rome - čakáme na výsledky

2018 IFBB Diamond Cup Rome - čakáme na výsledky

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

2018 IFBB Diamond Cup Rome je ďalšou zo súťaží, na ktorých sa bojuje o body do IFBB World Ranking-u (súťažiace už pre rok 2019, súťažiaci s výnimkou nominácie men´s physique ešte pre rok 2018), cenné kovy a Elite PRO karty. Sprievodnou súťažou tohto weekendu sú aj 2018 Elite PRO Majstrovstvá sveta v kategórii Classsic Physique. Podľa slove prezidenta IFBB International Rafaela SANTONJU, v organizácii Elite PRO Classic Physique nahrádza pôvodnú kategóriu Classic Bodybuilding v nasledujúcich týždňoch sa budú riešiť váhové limity - tie sú aktuálne pre profesionálov rovnaké (rovnako prísne) ako v prípade amatérov.

"Počas súťaže 2018 IFBB World Fitness Championships som sa opakovane stretával s Rafaelom SANTONJOM aj šéfom rozhodcov v organizácii IFBB International Pawlom FILLEBORNOM", povedal pre náš portál Igor Kopček. "Obaja TOP funkcionári registrujú, že konkurenčné federácie k IFBB International majú v nominácii Classic Physique podstatne vyššie hmotnostné limity pre súťažiacich - tie dávajú priestor na dosiahnutie väčšieho progresu v rozvoji svalovej hmoty, menej trápenia pri úprave hmotnosi pod stanovenú hranicu. To môže spôsobiť odlev "classisfyzikov" z IFBB International. Obaja čelní predstavitelia mi potvrdili, že póza tzv. "vákum" (spoločne s hmotnostným limitom a proporčnosťou postavy) bude základnou pre úspešné súťaženie v tejto nominácii. Pre tých, ktorí tento postoj uspokojivo nezvládnu, sú určené hmotnostné kategórie v kulturistike mužov."

Elite PRO World Championship

"Myslím, že reorganizácia nominácií a kategórií by bola prínosom", doplnil Kopčeka Milan ČÍŽEK z Elite PRO Slovakia. "Nielen diváci a fanúšikovia, ale aj samotní funkcionári národných federácií a súťažiaci nemajú často jasno v tom, čo sa vyžaduje pri nominácii games classic bodybuilding, classic bodybuilding, alebo aktuálnej novinke classic physique. Našim športom by pomohlo, ak by sa počet nominácií, v ktorých sa dá súťažiť, znížil. Tí, ktorí so súťažením ešte iba začínajú, prípadne majú za sebou iba pár rokov silového tréningu a ich svalový rozvoj ešte nie je dostatočný, nech súťažia v nominácii men´s physique - muskulatúrnejší borci povedzme aj v nominácii muscular men´s physique. Tí, ktorých doménov je estetická postava, s klasickými líniami a sú schopní znížiť pred registráciou svoju hmotnosť na stanovený limit, nech súťažia v classic physique.
Zvyšok súťažiacich nech súťaží v tradičnej nominácii kulturistika. Tri nominácie stačia na to, aby si každý vybral cestu k úspešnému súťaženiu. Obdobne aj ženy majú možnosť súťažiť v troch základných nomináciách - bikinifitness, bodyfitness a women´ s physique. Fitness nominácia je špecifická pre ženy aj mužov."

V predbežných štartových listinách súťaže 2018 IFBB Diamond Cup Rome sa objavili mená 209 športovcov z celkovo 30 krajín. Boli medzi nimi aj súťažiaci zo Slovenska. V zozname medzinárodných rozhodcov, ktorí včera a dnes budú rozhodovať na tejto súťaži, som nenašiel žiadne meno rozhodcu zo Slovenska. Boli tam však mená týchto našich reprezentantov:

  • Jana OCHODNIČANOVÁ ... bikinifitness
  • Jana DUTKOVÁ ... bikinifitness
  • Elena MASARYKOVÁ ... bodyfitness
  • Nikol KLÍMOVÁ ... wellness fitness
  • Branislav KUNDRÁČ ... men´s physique

Diskusia k článku:

AMIX diskusia