Priznávam - nezávidím Mlsnovi a ešte menej Mlsnovej

Priznávam - nezávidím Mlsnovi a ešte menej Mlsnovej

Boli ste na stránke (upresním – Facebook stránke) asociácie? Čítali ste posledné dva príspevky, ktoré sa tam objavili? A čo Antalove (bývalý najbližší Mlsnov a Mlsnovej spolupracovník v pozícii viceprezidenta) vyjadrenia? Ja áno – deje sa tu opäť niečo, čo sa týka (myslím si, že veľmi nepríjemne) asociácie. A teda aj nás, členov.

SAFKST
A paradoxne, za ďalším turbulentným dianím (po Korpášovi a spol.) stoja tí, ktorí mesiace (presnejšie 20 mesiacov) rozhodujúcim spôsobom ovplyvňovali dianie v asociácii. Tí, ktorí sú z vetvy kulturistika/fitness (ani by som sa nečudoval, ak by trojbojári opäť začali uvažovať o samostatnosti – majú to s našou vetvou trápenie!).
Peter ANTAL

Reč je o Antalovi (bývalý viceprezident za sekciu kulturistika a fitness), Dolanský (bývalý šéf disciplinárky, od ktorého sa čakala pravdovravnosť a bezúhonnosť; ten si zbalil saky-paky, keď situáciu vyhodnotil, že je beznádejná) a spol. Po tom, čo o rozhodujúci vplyv (dobrovoľne – nedobrovoľne) prišli, bez začervenania ukazujú na zvyšok asociačného funkcionárskeho politbyra - ONI sú tí najhorší, skorumpovaní, dosadení atď. Presnejšie povedané ukazujú na Mlsnu a Mlsnovú. Hm ... viac na Mlsnovú. Stratili "odídenci" pamäť? Pripomeniem?

Pohľad do minulosti - krátkej minulosti

Boli to aj "odídenci", čo pozerali mlčky ako dubáky do stola, keď Piry, Korpáš, Brosman a Machalová v rozpore so stanovami nastúpili na svoje pozície v januári 2017. Mlčali ako ryby, keď sa tiež v januári 2017 odsúhlasil nezmysel v podobe poplatku 3000€ za prestup do PRO organizácie - z asociácie, ktorá od štátu dostáva ročne 500.000€.

Mesiace tolerovali Korpášove výstrelky (v ktorej stoke boli zalezení, keď atakoval reprezentantky aj reprezentantov na Európskom šampionáte 2017?), poslušne prikyvkávali na nezmysly, ktoré prichádzali ako na bežiacom páse v rámci hry "kopaná" do Čížeka, "kopaná" do každého, kto sa odvážil spochybniť ich údajnú neomylnosť (musím spomínať Antalov/Korpášov verejný zákaz pre reprezentantov komunikovať s kýmkoľvek z EastLabs? musím spomínať listy, ktoré opakovane písali na vedenie IFBB v súvislosti s Čížekom, udania na EastLabs Team, že podporuje iné federácie? a čo Lenártová - zabudli sme, že kvôli "údajne možnému" neobjektívnemu rozhodovaniu sa dostala na čiernu rozhodcovskú listinu a pľulo sa aj jej smerom?).

Naozaj musím pripomínať potencionálne korupčné správanie okolo rozhodovania na domácich súťažiach (ako nazvať situáciu, keď tréneri rozhodujú „svojich“?), pochybné schvaľovanie nominácií na TOP súťaže (ako nazvať situáciu, keď priestor na súťaženie získavali aj tí, ktorí končili na posledných/predposledných miestach na Európe 2018 ... 29 bikinifitnessiek na Európe 2017 ani nebudem vyťahovať), pred zvyškom asociácie utajené školenia rozhodcov (a zvyšovanie kvalifikácií), nezmyselne volené dopingové kontroly (ako sa mohlo stať, že za posledných 20 mesiacov máme dvoch pozitívnych na TOP medzinárodných súťažiach, kde sa s dopingovými testami jednoducho musí počítať – čudujete sa, že za tieto pochybenia prídu ďalšie represie?). Preťahovanie potencionálnych reprezentantiek ...  z oddielu do „správneho“ oddielu, vyberanie si „čerešničiek na torte“ počas veľkých zrazov a následné budovanie si klientely atď.

Treba spomínať Antalove (Mlsna sa iba mlčky prizeral v úlohe štatistu; neviem o tom, žeby ich Čížek/Hlobik pozvali) ataky na Čížeka/Hlobika a debaty so súťažiacimi z Elite Pro Slovakia team-u na prvom zraze 2018, ktorý sa uskutočnil v Nitre – len preto, že si dovolili založiť túto organizáciu podporujúcu činnosť IFBB blízkej Elite PRO? Musím spomínať na cirkus, ktorý rozpútala okolo Faktorovej ich „rodinka“?

A odrazu sa na všetko zabudlo

Bývalé šedé eminencie asociácie sú v opozícii a ako volejbalové družstvo (jeden prihrá, ostatní smečujú; úprimne, už som sa stratil, kto je v tomto volejbalovom družstve – či ešte aj Brosman, Lehotská, Machalová ... ale to nie je podstatné, tričká sa prezliekajú, zvykol som si) zbesilo útočia na bývalých najbližších. Prezidenta Mlsnu a jeho achilovu pätu, podľa nich do všetkého sa miešajúcu a všetko riešiaciu manželku Mlsnovú (každý máme nejaké slabé miesto – ale o tom som písal už začiatkom roku; som sám, kto si myslí, že pôsobenie rodinných príslušníkov v „jednej firme“ nie je šťastná voľba?). Dokonca došlo už aj na Košeckú, ktorú si sami vybrali do teamu (tá prestala slepo počúvať – šup s ňou na zoznam nežiaducich, trošku opľuť a označiť nálepkou "nástenkárka").

V stanovách (ktoré sami kreovali) máme, že akýkoľvek problém sa najprv má riešiť v rámci asociácie (sám som tento postup využil 2x ... prvý mi disciplinárka tzn. Dolanský zamietla po účelovom klamstve vtedajšej Korpášovej asistentky; v druhom prípade, asi len zhodou náhod, prišla v termíne riešenia rezignácia Dolanského ... objasním, podnet súvisel s Dolanským).

Úprimne, nezávidím Mlsnovi a určite nie Mlsnovej (ak je pravdou, že takéto udalosti prežíva veľmi citlivo, narážky na užívanie farmák a infúzií neznejú povzbudzujúco; na oplátku – povzbudivo pre druhú stranu nebudú znieť informácie o tom, že bývalí TOP funkcionári by asi ťažko absolvovali dopingovú kontrolu bez ujmy).
Aktuálne si Boris a bohužiaľ aj Gaba užívajú internetovú popularitu, akú im blízki ľudia uštedrili pred voľbami 2016 Čížekovi a spol. Užívajú si ju od vlastných. Najbližších. Tých, ktorým dali rozsiahle právomoci a mesiace im tolerovali správanie, iba ťažko zlučiteľné s funkciami, ktoré zastávali (bolo pre mňa úsmevné vysvetľovať štátnemu tajomníkovi z pre nás rozhodujúceho ministerstva, kto je Antal, Brosman, Machalová, Lehotská alebo Dolanský po tom, ako si v komentároch na EastLabs, či mojom profile, prečítal ich informáciu, aký som ja vlastne nimi jasne „diagnostikovaný týpek“; a na jeho otázku "a čo na to zvyšok vedenia asociácie?" som ani radšej neodpovedal). Doslova absolútnu moc (takmer bez možnosti veta) dali Mlsnovci ľuďom, ktorí ohýbanie pravidiel často riešili mávnutím ruky s komentárom „my môžeme, my sme funkcionári“. Príklad za všetky?

Viceprezident Antal mohol súťažiť na medzinárodnej scéne bez problémov - bez toho, aby čo i len „ovoňal“ súťažnú atmosféru na Slovensku. A Križánek? Ten musel jeho rozhodnutím nastúpiť na „Púchovskú tragédiu“, po ktorej sa spustil „mlynček na mäso“ (a skoro Michala zomlel), výsledkom ktorého sú aj tieto čísla – v roku 2016 na Slovenskom šampionáte mužov súťažilo 96 bodybuilderov, v roku 2018 29 a z nich XYZ bolo testovaných (medzi nimi ani jeden reprezentant – ak by sa tak stalo, nemuseli by sme hľadať toho, kto je za blamáž Európa 2018 zodpovedný). Hm ... a všetci, do jedného, ste sa prizerali. Mlčky.

Zopakujem – Mlsnovi a Mlsnovej nezávidím. Aj oni sa namočili. Do spomínaných chýb a káuz. Nech urobia čokoľvek, vždy to vypáli zle. Akcelerujú boj s „odídencami“, tí ich zasypú ďalším hnojom (za 20 mesiacov si ho do vačku nazbierali dosť a dosť). Rezignujú, bude to ich osobná prehra. Sám neviem, čo by v situácii, ktorá sa ďalej vyhrocuje, bolo pre nich lepšie. Koho z tejto dvojice „obetovať“, aby sa mohlo pokračovať ďalej. So zdvihnutou hlavou. Aby na to v konečnom dôsledku nedoplatila najviac asociácia. Ale tuším, že písanie slohových prác zverejňovaných na Facebook-u asociácie (kedy už do čerta začne normálne fungovať asociačná web stránka?) asi nebude tým najlepším riešením.

Peter ANTAL

Opakované vyhrážky Antala (mimochodom – dnes som na jeho adresu čítal, že zradil Čížeka, zradil Korpáša a ako správny zradca zradil aj Mlsnu/Mlsnovú), rovnako ako jeho „odkazovanie“ na Dubnicu totiž veľa naznačujú. Dôvod, „prečo tlačí na pílu“ pred zverejnením nominácie na Svetový šampionát juniorov je jasný. Zbytočne. Pokiaľ viem, Šubová má nomináciu na "juniorský svet“ (viac či menej) istú nejaký čas, takže načo ten cirkus? Aj rozruch okolo dopingových kontrol (ak nepramení zo strachu) – zažili ich všetci úspešní/menejúspešní reprezentanti (ani nebudem spomínať, koľkokrát testovaní boli Čambal s Havlíkom), dokonca hlboko v mimo súťažnom období. Teraz je obdobie súťažné.

Peter ANTAL

Aktuálne testy podstúpia nie iba dve JEHO (ďalšia zle interpretovaná informácia – resp. klamstvo?; stalo sa klamstvo pracovným nástrojom v asociácii?), ale niekoľko potencionálnych reprezentantiek. Stačil jeden telefonát a dozvedel som sa, že testované budú 4 a po nich ďalšie a ďalšie a ďalší. Výsledky ukážu, ako je to vlastne aktuálne na Slovensku s „čistotou“ fitness.

Sám som zvedavý, ako to dopadne. Boj Mlsna/Mlsnová vs Antal/Dolanský určite neskončil. Pripravte si pukance, do ruky diétnu kolu – myslím, že kino bude ešte pokračovať.
cenník dopingovej kontroly

Diskusia k článku:

AMIX diskusia