Pred týždňom sa v Bratislave uskutočnil zraz športovcov SAFKST

Pred týždňom sa v Bratislave uskutočnil zraz športovcov SAFKST

19. januára 2019 sa v Bratislave uskutočnil zimný predsúťažný zraz športovcov asociácie SAFKST. Tradičným miestom stretnutia bolo fitness centrum Pengym a tak, ako je to od leta 2018 zvykom, o 10:00 sa funkcionári SAFKST venovali dievčatám a ženám s ambíciou bojovať o repre tričko, od 14:00 na rad prišli chlapci a muži. Aktuálne sa v reprezentácii SAFKST nič nemení – Lucia KOŠECKÁ má na starosti ženskú časť, Peter KOKOŠKA a stále aj Roland BROSMAN sa budú venovať juniorom a mužom.

EastLabs Team sa zrazu nezúčastnil, nakoľko ešte pred zverejnením termínu zrazu sme prisľúbili Asociácii Elite PRO účasť na slávnosti, počas ktorej sa oceňovali TOP Elite PRO súťažiaci zo Slovenska (presnejšie Michal KRIŽÁNEK, Adela ONDREJOVIČOVÁ, Patrik ŠTIGLIC) a aj z Čiech (Michaela KOHUTOVÁ). Nezabudlo sa ani na priateľov a sponzorov.

Z dostupných informácií viem nasledovné

  • počet účastníkov ... tak, ako je posledné 2-3 roky zvykom, záujem dievčat a žien o reprezentáciu Slovenska výrazne prevyšuje záujem chlapcov a mužov – do Bratislavy prišlo viac ako 50 dievčat/žien a cca 30 chlapcov/mužov
  • bikinifitness/wellness fitness ... pripomínam, že na prelome novembra/decembra 2019 sa na Slovensku uskutočnia IFBB Majstrovstvá sveta žien, čo bude veľkou výzvou práve pre súťažiace z nominácie bikinifitness. Dôvody sú jasné – nebudú náklady na cestovanie, podľa aktuálnych pravidiel IFBB International akákoľvek národná federácia môže do každej kategórie (v bikinifitness ich je 8) „postaviť“ neobmedzený počet reprezentantiek. Príležitosť na súťaženie tak zo Slovenska môže získať veľký počet bikinifitnessiek prakticky iba za štartovný poplatok. Kto by mohol v roku 2019 prekvapiť reesp, od koho očakávam nadpriemerné výsledky? Určite od najlepšej bikinifitnessky v bodovacej súťaži 2018 AMIX EastLabs Best GRAŇÁKOVEJ, na súťažné pódiá vracajúcej sa KANUŠČÁKOVEJ, PANČUŠKOVEJ, uvidím, či súťažná sezóna 2019 osloví ČAMBALOVÚ, KARDOŠOVÚ, ŠUBOVÚ a ako sa s konkurenciou popasujú talentované dorastenky/juniorky (Margušová, Ďubeková, Šnajderová, Vosátková a spol.) aj seniorky (Trajteľová, Babicová, Šubová, Hrušková, Klimová a spol.). Nezabúdam ani na masters súťažiacu Radku SZOMBÁTHOVÚ a spol.
  • fitness ... Juricová, Pavleová, Suchomelová a Holbová v minulom roku dokázali, že v prípade optimálnej formy dokáže ktorákoľvek z nich bojovať o niektorý z cenných kovov. K nimi v tomto roku pribudnú ambiciózne dievčatá z detského fitness a ako ukázali 2018 IFBB Majstrovstvá sveta juniorov, kde Kristína Juricová skončila neočakávane na 4. mieste, aj najväčšie šampiónky nesmú konkurenciu podceniť. Nezabúdam ani na absolútnu juniorskú Majsterku Európy 2018 HEPNEROVÚ.
  • bodyfitness ... aj keď aktuálne tu nemáme ostrieľaná hviezdy ako sú Adela ONDEJOVIČOVÁ, alebo Alžbeta PEŤKOVÁ (obe sú už členkami Asociácie Elite PRO), sú tu bodyfitnessky, ktoré majú záujem reprezentovať. O kom hovorím? Za všetky spomeniem DOBIÁŠOVÚ, ale som zvedavý, ako „karty miešať“ budú juniorky (Božíková a spol.), prípadne aj súťažiace z masters kategórií (Renčková, Palovičová a spol.)
  • men´s physique ... v minulom roku na seniorskej medzinárodnej scéne sme mali úspechy predovšetkým vďaka Dominikovi ANTOŠOVI (ten nastúpil na 10 súťaží - v 9. prípadoch získal cenný kov), ktorý sa zaslúžene stal ako prvý "muž – men´s physique“ aj absolútnym víťazom bodovacej súťaže 2018 AMIX EastLabs Best. Ale sú tu juniori – Olšavský a spol., stále nezabúdam na talent, ktorým pre mňa aj po nevydarenom roku 2018 je  Tomáš MESZLÉNYI. Uvidím, ako sa presadia medzi seniormi, pretože aj nominácia men´s physique bude súčasťou bratislavských 2019 IFBB Majstrovstiev sveta vo fitness.
  • kulturistika/klasická kulturistika/classic physique ... repre tréner Peter KOKOŠKA odvádza s juniormi skvelú prácu, jeho zverenec Peter TATARKA v roku 2018 získal pre Slovensko historicky prvý absolútny titul v nominácii classic physique (mimochodom, mladučký Martin MAŇOVSKÝ v tejto nominácii získal Elite PRO kartu) – budem sa opakovať, ale to je cesta, ktorou by mala reprezentácia SAFKST kráčať, ak nechce prichádzať o talenty. A tie tu určite máme.

Z rozhovorov s prezidentom SAFKST Borisom MLSNOM jednoznačne vyplynulo, že o miestach v reprezentácii Slovenska rozhodovať bude v tomto roku len a len aktuálna forma, potenciál uspieť a (po skúsenostiach s Nitrou 2018 a Santa Susanna 2018) hlavne dopingová bezúhonnosť.
Držím každému súťažiacemu palce, nech jarnú sezónu absolvuje podľa plánov, bez zbytočných (nepríjemných) prekvapení a na Slovensku na čo najväčšom počte súťaží. AMIX Patriot Cup plánujeme zorganizovať až na jeseň (v termíne 27. apríl 2019, o ktorý sme mali záujem, by sa údajne konať mal Slovenský šampionát mužov/žien) - ak sa zadarí, na jar (okrem Slovenských šampionátov) príležitosť na súťaženie by ste mohli mať 13. - 14. apríla 2019 v Michalovciach.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
áno áno
autor: admin | dátum: 30.01.2019 18:47:52
registrujem to, je pekné, že robia reklamu šampionátu v prredstihu - ale Vaša otázka súvisela so SAFKST.
Majstrovstvá Slovenaka
autor: Oplan | dátum: 30.01.2019 12:56:28
Slovenský šampionát bude v Ružomberku 11.5.2019. Bude však pod hlavičkou NABBA & WFF.
nechápem zmysel otázky
autor: admin | dátum: 28.01.2019 10:21:20
samozrejme, že Slovenský šampionát bude - z toho čo viem, zatiaľ nie je jasné miesto konania
Mužská kulturistika
autor: Oplan | dátum: 28.01.2019 09:41:31
Budú tento rok Majstrovstvá Slovenska v kulturistike mužov ? Toto je trápenie. Asociácia by mala zrušiť Majstrovské súťaže a reprezentáciu a v tichosti tolerovať kulturistov ktorí sa chcú nominovať do Elite Pro na pohárových súťažiach.