Poznáme jarný súťažný kalendár IFBB Slovakia - kde môžete súťažiť?

Poznáme jarný súťažný kalendár IFBB Slovakia - kde môžete súťažiť?


O necelých 9 týždňov na Slovensku odštartuje jarná súťažná sezóna organizácie IFBB Slovakia, počas ktorej sa uskutočnia Slovenské šampionáty všetkých vekových kategórií, konať sa budú aj pohárové súťaže.

"Áno, je to tak. Po rozhovoroch s TOP funkcionármi SAFKST a organizátormi som sa včera dozvedel termíny, kedy sa budú konať súťaže v kulturistike a fitness v jarnej súťažnej sezóne", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Aj po piaty krát v rade (jar 2017, jeseň 2017, jar 2018, jeseň 2018, jar 2019) sa súťažný kalendár rodil veľmi zložito a komplikovane - ak sa situácia má zmeniť, zrejme by bolo na čase po piatich "neúspešných pokusoch" prijať dôrazné kroky. Verím, že na marcovej SAFKST konferencii bude reč aj o týchto zlyhaniach. Športovci si jednoducho zaslúžia vedieť v predstihu minimálne 14-15 týždňov (tzn. to je čas, kedy začínajú s prípravou - úprimne, vedieť by to mali ešte skôr) kedy a kde môžu súťažiť. 
V našom pracovnom kalendári, kde každý mesiac organizujeme jednu-dve edukačné akcie (8. až 10. marca 2019 v Bratislave nás čaká 2019 BiotechUSA Činkáreň Čambal BikiniFitness Camp; pripomeniem, že 23. februára 2019 sa v Činkárni Čambal uskutoční seminár s členmi Asociácie Elite PRO), pripravujeme výjazdy EastLabs Photo Team-u na medzinárodné súťaže, sme priestor hľadali aj pre našu súťaž AMIX Patriot Cup. Ťažko sa mi to hovorí, ale IFBB Slovakia v tomto roku (čo sa týka promptnosti a informovanosti o súťažiach) prekonávajú konkurenčné organizácie. Tie majú dávnejšie jasno kde a kedy, dokonca rozbehli už aj reklamnú kampaň na svoje májové súťaže."

"Pripomeniem, že podľa Zákona o športe poznáme už aj štatút tzv. aktívneho športovca. To je ten športovec, ktorý počas roka absolvuje minimálne 3 súťaže zorganizované pod hlavičkou IFBB Slovakia. Barličky v podobe kdejakých klubových, alebo medziklubových súťaží predsa nemôžu byť rovnocenné s pohárovými súťažami, resp. národnými šampionátmi. Súťažiacich ubúda primárne nie kvôli honbe na dopingových hriešnikov v IFBB Slovakia, ale predovšetkým kvôli nedostatku príležitostí na súťaženie na domácej scéne a často spomínanému problémovému rozhodovaniu. A ruka v ruke s tým ide aj klesajúci záujem fanúšikov. Ale ... to sa už opakujem.
Skoré výzvy pre organizátorov súťaží, väčšia finančná pomoc (máme z čoho oganizátorov podporovať, veď v tomto roku štát nám opäť pridal na finančnej dotácii) a hlavne jasné pravidlá, v rámci ktorých budú určené "voľné termíny" - to je cesta, ktoru by sme mali kráčať. Verím v zmenu prístupu. Verím, že aj IFBB Slovenským šampionátom bude venovaná taká mediálno-reklamná podpora, akú sledujem aktuálne v súvislosti (pre slovenskú scénu zbytočným) 2019 IFBB World Fitness Championships, ktorý sa bude konať o 10 mesiacov v Bratislave.",
ukončil svoj pohľad na vec Igor KOPČEK.

Kde budú súťaže v jarnej súťažnej sezóne 2019?

  • 6. apríl 2019 ... Pohárová súťaž juniorov a seniorov, Stará Ľubovňa (nominácie a kategórie budú upresnené v propozíciách)
  • 14. apríl 2019 ... Slovenský IFBB šampionát žien a mužov, Nitra (nominácie a kategórie budú upresnené v propozíciách)
  • 20. apríl 2019 ... Slovenský IFBB šampionát junioriek a juniorov, Hnúšťa (nominácie a kategórie budú upresnené v propozíciách)
  • 12. máj 2019 ... Slovenský IFBB šampionát dorastu, Levoča (nominácie a kategórie budú upresnené v propozíciách)
  • Extrifitslovakia Cup ... súťaž sa v tomto roku neuskutoční
  • AMIX Patriot Cup ... súťaž sme chceli zorganizovať 27. apríla 2019 tzn. v jedinom termíne, kedy sme mali k dispozícii priestor a mali sme aj dostatok času na prípravu; tento termín bol Komisiou kulturistiky a fitness pôvodne určený pre Slovenský šampionát seniorov, v inom termíne sme súťaž zorganizovať neboli schopní - súťaž sa túto jar neuskutoční

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
Asociácia
autor: Oplan | dátum: 05.02.2019 20:23:40
V rámci asociácie sa nám vytvorili a vytvárajú dve skupiny kulturistov. Prvá je oficiálna ktorá prináša zväzu štátne peniaze podľa umiestnení v hmotnostne limitovaných kategóriách. Druhá sa v tichosti toleruje kvôli Elite Pro.