Palovičovci nastúpia na IFBB Classic Physique of America Cup v Kolumbii

Palovičovci nastúpia na IFBB Classic Physique of America Cup v Kolumbii

Tento weekend v treťom najväčšom meste exotickej Kolumbie, v Santiago de Cali, odštartuje úvodnou súťažou jarná sezóna v organizácii IFBB Interantional. Rankingová súťaž 2019 IFBB Classic Physique of America Cup začína v sobotu prezentáciou, vážením/meraním súťažiacich a pokračuje súťažením v nedeľu. Na súťažné pódium nastúpia atléti vo všetkých relevantných nomináciách, novinkou je nominácia junior wellness fitness.

10. februára 2019 tzn. v nedeľu večer, na súťaž do Kolumbie odcestovali aj manželia Palovičovci, ktorí si cestovné a pobytové náklady hradia z vlastného vrecka.

"Áno, je to tak", potvrdil túto informáciu Boris PALOVIČ. "Do Kolumbie, na úvodnú súťaž jarnej súťažnej sezóny, sme sa začali pripravovať cca pred 15. týždňami s tým, že všetko si uhradíme z vlastného rozpočtu. V mojom prípade už samotná príprava bola mimoriadne komplikovaná - na prelome novembra a decembra ma postihla pankreatitída. Bol som jeden týždeň v nemocnici, uprostred prípravy som 5 dní nič nejedol a nepil, stratil som 8 kilo za týždeň, ale po návrate som pokračoval. Forma bola napokon taká, že som mohol o tejto súťaži uvažovať. Posledné štyri týždne pred odletom som pritvrdil, trénoval som dva silové tréningy denne a jedol len ryby. To som ale netušil, že nie je všetkým problémom koniec."

Už prvý let do Frankfurtu mal meškanie a Palovičovi tak zmeškali navezujúci let do Strednej Ameriky. Namiesto do Panama City tak odleteli do hlavného mesta Kolumbie Bogota, kde čakali deň na prípoj do Cali. Keď už konečne dorazili do dejiska súťaže, zistili, že ich batožina nepricestovala. Luftahansa tvrdí, že stratenú batožinu musia riešiť s kolumbijským prepravcom Avianca, domáci sa vyhovárajú na Lufthansu. Výsledok? Naši reprezentanti sú v Kolumbii piaty deň - bez batožiny, v ktorej mali všetky veci. Nielen odevy, hygienu, ale aj presne navážené a namerané potraviny, k tomu potrebnú suplementáciu.

"Dôvod, prečo sme sa rozhodli vyskúšať súťaženie za oceánom?", pokračuje Boris PALOVIČ. "Chceme skúsiť zase niečo nové, niečo iné ako sú Diamond Cup-y, chceme súťažiť s neeurópskymi súpermi. Je to nová skúsenosť, možno nová príležitosť, v v sobotu nebudeme súťažiť proti Poliakom a ani Španielom ... a obaja sme verili, že máme šancu na úspech. Aktuálne sme menej optimistickí ako na začiatku. Problémy počas cesty a po príjazde nás mierne povedané znechucujú, ale budeme bojovať. Manželka má v tom jasno - súťažiť bude v nominácii masters bodyfitness. Mňa navyše čaká ešte úprava hmotnosti. Aktuálne mám 93kg - ak sa rozhodnem že súťažiť budem v nominácii classic physique, v sobotu musím mať o 2,5kg menej. Ak moja voľba padne na klasickú kulturistiku, zhadzovať budem ešte viac. Tak či tak, rozhodnem sa na základe toho v akej forme budem dnes večer a aké číslo mi ukáže váha."

Súťaž 2019 IFBB Classic Physique of America Cup je iba jednou z mnohých, na ktorých by chceli Palovičovci v tomto roku nastúpiť. Aké sú predbežné plány? Po Kolumbii by to malo byť Grécko (a IFBB President Santonja Cup), potom Španielsko (Majstrovstvá Európy) a Česko (Diamond Cup Ostrava). Ak jarná súťažná sezóna bude úspešná, pokračovať budú jesenným Arnold Classic Europe, World Cup-om a aj masters Majstrovstvami sveta. Podstatné je, aby sa im napriek problémom podarilo v sobotu na pódiu ukázať zodpovedajúcu formu.

"Batožina mohla zostať kdekoľvek, vo Frankfurte, v Bogote. Po nástupe do lietadla vo Schwechate sme už k nej nemali prístup. Na letisku v Cali ma ubezpečovali, že ju doručia do pondelka večera - je štvrtok a my ju stále nemáme. Telefonuje sa tu veľmi zle, počuješ každé druhé slovo a domáci nehovoria skoro vôbec po anglicky. V lekárni som chcel čípok na vyprázdnenie a nikto mi nerozumel, musel som si pomaly stiahnuť gate a ukázať zadok. Keď hľadám toaletu, tak musím robiť pantomímu "ako idem močiť" aby pochopili, že sa pýtam, kde je toaleta. Ale aj zlá skúsenosť zaujímavá skúsenosť a hlavne nová skúsenosť. Ak získame nejakým zázrakom aj za daných okolností medailu, mohol by to byť zaujímavý príbeh.", ukončí Boris PAVLOVIČ náš dnešný rozhovor.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia