Fotogaléria ŽENY - 2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska v kulturistika a fitness

Fotogaléria ŽENY - 2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska v kulturistika a fitness

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

14. apríla 2019 v Nitre, pod organizačnou taktovkou skúsenej Ivety CHRŤANOVEJ, sa uskutočnil 2019 SAFKST Slovenský šampionát vo vekovej kategórii seniorov. Organizátori otvorili pre súťažiacich rekordný počet 23 výškových/hmotnostných kategórií - 10 pre seniorky a 13 pre seniorov. Organizácia šampionátu bola na tradične vysokej úrovni, jednoducho riešené pódium sa napokon ukázalo ako veľkou výhodou (čierne pozadie dávalo vyniknúť proporčnosti súťažiacich bez rušivých elementov), pochváliť musím aj voľbu osvetlenia, ktoré na pomery na Slovensku bolo nadštandartne zvládnuté.
Zachytil som informáciu o tom, že už aj na Slovensku rozhodcovia/tréneri nebudú nerozhodovať kategórie, v ktorých súťažia ich zverenci/zverenkyne (je to krok správnym smerom). Pochválim tiež rýchlu prácu rozhodcovského zboru pod taktovkou hlavnej rozhodkyne Gabriely MLSNOVEJ, k bezproblémovému priebehu prispeli aj pódioví rozhodcovia a organizační pracovníci v zákulisí. Pravdou ale je, že k rýchlemu priebehu prispel aj nízky počet súťažiacich v niektorých nomináciách/kategóriách, takže diváci mohli bez problémov sledovať v Nitre cca 6 hodín trvajúcu súťaž bez toho, aby z haly odchádzali otrávení dlhým čakaním.

Čo sa súťažiacich týka, v podstate som každú/každého už mal možnosť vidieť súťažiť (až na pár výnimiek) na niektorej zo súťaží konaných na Slovensku - niekto sa mi páčil viac, niekto menej. Pravdou je, že Nitra bola zároveň predposlednou príležitosťou k tomu, aby potencionálne reprezentantky/reprezentanti presvedčili členov nominačnej komisie o tom, že môžu reprezentovať Slovensko na májových 2019 IFBB Majstrovstvách Európy v Santa Susanna. Som presvedčený, že na rozdiel od minulosti, v tomto roku rozhodujúcim kritériom pre nomináciu bude úspešnosť (kto má šancu uspieť, odcestuje; platí to pre vekovú kategóriu juniorky/juniori, mužov/ženy aj masters). Skúsenosti súťažiaci zo SAFKST môžu bez problémov získavať na menej náročných súťažiach, akými sú Diamond Cup-y. Aktuálne ešte nemám oficiálne stanovisko niektorého z TOP funkcionárov SAFKST k súťaži, takže  zatiaľ si musíte vystačiť s mojim subjektívnym hodnotením resp. názorom, kto by mohol Slovensko reprezentovať v Santa Susanna.

Bikinifitness ženy ... pri ceste domov som si v hlave sumarizoval, koho by som zaradil do skupiny "veľmi príjemne prekvapili" a vyšla mi táto trojica - Hrušková, Melišová, Melišková. Do kategórie "splnili, čo som očakával" by som zaradil - Kanuščákovú, Knaperkovú, Pančuškovú, Šubovú, Satmaryovú a spol. Myslím, že tieto dievčatá by mohli byť nominované na Európsky šampionát, k nim v Hnúšti pribudnú ešte niektoré juniorské bikinifitnessky (som zvedavý na Ďubekovú a predovšetkým 18 ročnú Margušovú, ktorá uspela medzi ženami v Levoči a ani v Nitre nesklamala; uvidíme, v akej forme sa o týždeň ukážu Šnajderová, Stachová, Subotič a spol.). V podstate, takmer všetky dievčatá a ženy, ktoré postúpili v Nitre do finále, zaznamenali (v porovnaní s predchádzajúcim obdobím) aký-taký progres. Ak nebudú nominované na Európu, odporúčam vyskúšať súťaženie na Diamond Cup-e v Maďarsku, alebo v Čechách.

Wellness ženy ... táto nominácia sa na Slovensku stále ešte iba hľadá aj napriek tomu, že medzi bodyfitnesskami a aj bikinifitnesskami nájdem také, ktoré majú šancu na úspešné súťaženie vo wellness fitness. Pravdou ale je, že ak chcú šancu využiť, musia takto predisponované dievčatá/ženy urobiť radikálnejšie zásahy do tréningového procesu. V situácii aká je pre mňa bola Handlovská víťazkou, pochválim však všetky finalistky.

Bodyfitness ženy ... ak by som prehlásil, že táto nominácia bola "Agáta HLAVAČKOVÁ a dlho dlho nič", asi by to nebola 100% pravda, ale každý, kto bodyfitness sleduje v Nitre jasne videl, že bodyfitness na Slovensku má výrazne nižší potenciál ako bikinifitness. Kto by mohol okrem Agáty získať reprezentačné tričko? Rozhodovať sa bude o jednej z trojice  Makšiová - Hačková - Dobiášová, v Hnúšti by mala svoje reprezentačné ambície potvrdiť Božíková.

Fitness ... Nitra potvrdila dominanciu Pavleovej a Juricovej (myslím, že ony získajú možnosť súťažiť na Európskom šampionáte v kategórii žien), podstatne zložitejšie bude vybrať fitnessky do juniorských kategórií. Hnúšťa všetko definitívne potvrdí (alebo vyvráti), ale v Nitre sa vo veľmi dobrej "fazóne" ukázala Ondrušková (ak vytrvá vo svojom úsilí, má "našliapnuté" k ceste na absolútny vrchol), očakávania splnila Suchomelová.

POZNÁMKA: po kliknutí na odkaz "Pozri všetky fotografie" (pod náhľadovými fotografiami) získate prístup do danej fotogalérie, kde sú stovky fotografií zo súťaže.

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska  - Bikinifitness do 160cm

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska  - Bikinifitness do 164cm

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska  - Bikinifitness do 169cm

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska  - Bikinifitness nad 169cm

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska  - Fitness

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska  - Bodyfitness do 163cm

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska  - Bodyfitness nad 163cm

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska  - Wellness Fitness

Diskusia k článku:

AMIX diskusia