Fotogaléria MUŽI - 2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska v kulturistika a fitness

Fotogaléria MUŽI - 2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska v kulturistika a fitness

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

14. apríla 2019 v Nitre, pod organizačnou taktovkou skúsenej Ivety CHRŤANOVEJ, sa uskutočnil 2019 SAFKST Slovenský šampionát vo vekovej kategórii seniorov. Organizátori otvorili pre súťažiacich rekordný počet 23 výškových/hmotnostných kategórií - 10 pre seniorky a 13 pre seniorov. Organizácia šampionátu bola na tradične vysokej úrovni, jednoducho riešené pódium sa napokon ukázalo ako veľkou výhodou (čierne pozadie dávalo vyniknúť proporčnosti súťažiacich bez rušivých elementov), pochváliť musím aj voľbu osvetlenia, ktoré na pomery na Slovensku bolo nadštandartne zvládnuté.
Zachytil som informáciu o tom, že už aj na Slovensku rozhodcovia/tréneri nebudú nerozhodovať kategórie, v ktorých súťažia ich zverenci/zverenkyne (je to krok správnym smerom). Pochválim tiež rýchlu prácu rozhodcovského zboru pod taktovkou hlavnej rozhodkyne Gabriely MLSNOVEJ, k bezproblémovému priebehu prispeli aj pódioví rozhodcovia a organizační pracovníci v zákulisí. Pravdou ale je, že k rýchlemu priebehu prispel aj nízky počet súťažiacich v niektorých nomináciách/kategóriách, takže diváci mohli bez problémov sledovať v Nitre cca 6 hodín trvajúcu súťaž bez toho, aby z haly odchádzali otrávení dlhým čakaním.

Čo sa súťažiacich týka, v podstate som každú/každého už mal možnosť vidieť súťažiť (až na pár výnimiek) na niektorej zo súťaží konaných na Slovensku - niekto sa mi páčil viac, niekto menej. Pravdou je, že Nitra bola zároveň predposlednou príležitosťou k tomu, aby potencionálne reprezentantky/reprezentanti presvedčili členov nominačnej komisie o tom, že môžu reprezentovať Slovensko na májových 2019 IFBB Majstrovstvách Európy v Santa Susanna. Som presvedčený, že na rozdiel od minulosti, v tomto roku rozhodujúcim kritériom pre nomináciu bude úspešnosť (kto má šancu uspieť, odcestuje; platí to pre vekovú kategóriu juniorky/juniori, mužov/ženy aj masters). Skúsenosti súťažiaci zo SAFKST môžu bez problémov získavať na menej náročných súťažiach, akými sú Diamond Cup-y. Aktuálne ešte nemám oficiálne stanovisko niektorého z TOP funkcionárov SAFKST k súťaži, takže  zatiaľ si musíte vystačiť s mojim subjektívnym hodnotením resp. názorom, kto by mohol Slovensko reprezentovať v Santa Susanna.

Kulturistika ... 6 súťažiacich do 70kg, 2 v kategórii do 80kg, 5 do 90kg a 1 nad 90kg. Taká ja bilancia nominácie kulturistika na 2019 SAFKST Slovenskom šampionáte v Nitre. 14 súťažiacich nie je veľa, z nich nad nomináciou uvažovať môžu dvaja - víťaz kategórie do 70kg Jakub Prokop a víťaz kategórie do 90kg Jakub Vilímek. Uvidíme ...

Klasická kulturistika/classic physique ...len dvoch súťažiacich sme mali možnosť sledovať v nominácii classic physique, medzi klasickými kulturistami súťažilo 12 borcov. Kto upútal? Jednoznačne najlepší klasik na súťažnom pódiu Ján Beňo. Beňo by mohol získať reprezentačný dres, Andreja Markoviča som sa zabudol opýtať, či má takúto ambíciu.

Men´s Physique ... v Nitre v troch kategóriách napokon na súťažné pódium nastúpilo 19 súťažiacich, medzi ktorými vynikali traja - víťaz kategórie nad 179cm Filip Olšavský, druhý Jakub Bubniak a Matej Kristín (v rovnakej kategórii ako Olšavský/Bubniak získal 3. miesto), ktorého výrazne vyššie šance na úspech sú v nominácii Muscular Men´s Physique. Olšavský zrejme v Santa Susanna chýbať nebude, sám som zvedavý, kto z mužov/juniorov ešte získa repre dres. Kandidátov veľa nie je.

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska - kulturistika

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska - kulturistika voľné zostavy

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska - klasická kulturistika/classic physique

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska - Men´s Physique do 173cm

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska - Men´s Physique do 179cm

2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska - Men´s Physique nad 179cm

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
čo mám n ato povedať?
autor: admin | dátum: 16.04.2019 16:33:58
ani nebudem protestovať
Seniorská kulturistika
autor: Oplan | dátum: 16.04.2019 14:25:12
Ako vidno, Majstrovstvá Slovenska vo fitness sa vydarili. Pomerne krátky čas stačil, aby sa kulturistika presunula mimo asociáciu. Nejde o zánik, len o presun inam.