Boris MLSNA - Hnúšťa rozhodne o definitívnej nominácii na Európu

Boris MLSNA - Hnúšťa rozhodne o definitívnej nominácii na Európu

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

Weekendový 2019 SAFKST Slovenský šampionát v kulturistike a fitness, ktorý v Nitre zorganizovala skúsená organizátorka Iveta CHRŤANOVÁ, dal predbežnú odpoveď na otázku - kto získa zo Slovenska právo nastúpiť na pódium 2019 IFBB Majstrovstiev Európy.

"Nitriansky šampionát uzavrel v podstate na 90-95% nomináciu Slovenska na májový IFBB Európsky šampionát", potvrdil pre náš portál Boris MLSNA, prezident SAFKST. "Hnúšťa, kde sa tento weekend uskutočnia 2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska junioriek a juniorov, bude miestom, kde si definitívne potvrdíme mená aj juniorských reprezentantiek a reprezentantov. Pravdou je, že v Levoči a aj v Nitre sme na súťažnom pódiu videli súťažiť viaceré/viacerých juniorských kandidátov na reprezentačné tričko - o to ľahšia bude úloha nominačnej komisie v Hnúšti. V Hnúšti sa zároveň bude "bojovať" aj o štatút aktívneho športovca do 23 rokov - marcová výročná konferencia za rok 2018 odsúhlasila prerozdelenie financií oddielom podľa počtu aktívnych športovcov, mladí športovci SAFKST tak majú ďalšiu motiváciu k súťaženiu v asociácii."

"V Nitre nesúťažili niektoré z našich opôr, s ktorými počítame na jesenné IFBB Svetové šampionáty", pokračoval Mlsna. "Do Santa Susanna odcestuje cca 35 členný reprezentačný výber zo všetkých vekových kategórií, z ktorého zhruba tretina už podstúpila na 2019 SAFKST Slovenskom šampionáte dopingový test - komisári SADA dopingovej kontrole podrobili 3 reprezentantky a 6 reprezentantov."

"IFBB v porovnaní s minulým rokom ponechala v platnosti pravidlo, že každá národná federácia môže na súťaž poslať neobmedzený počet športovcov v ktorejkoľvek kategórii/nominácii," dodal prezident SAFKST Boris MLSNA. "Navyše v propozíciách na Európsky šampionát je opäť informácia o tom, že športovci môžu súťažiť v rôznych vekových kategóriách. Čo to znemaná?
2019 IFBB Európsky šampionát v porovnaní s rokom 2018 bude podstatne náročnejší - juniorky môžu súťažiť aj medzi seniorkami a je pravdepodobné, že Rusky či Ukrajinky v oboch vekových kategóriách v nominácii bikinifitness, alebo fitness budú mať to najlepšie, čo aktuálne majú k dispozícii. Samozrejme, aj my musíme zvažovať všetky možnosti - šancu reprezentovať by podľa môjho názoru mali mať tí, ktorí môžu v Santa Susanna uspieť, prípadne výhľadovo môžu bojovať úspešne o miestenku na IFBB Majstrovstvá sveta seniorov/juniorov. Slovensko sa totiž stane v tomto roku hostiteľskou krajinou 2019 IFBB Majstrovstiev sveta vo fitness žien, naše ambície v nominácii fitness, bikinifitness aj bodyfitness sú v tomto smere vysoké. Súčasťou šampionátu bude aj nominácia men´s physique, šancu súťažiť na Svetovom šampionatáte v Bratislave majú aj menfyzici zo Slovenska - verím, že ju využijú."

Aký bude 2019 Slovenský šampionát juniorov v Hnúšti?

V sobotu, 20. apríla 2019, sa v Hnúšti pod organizačnou taktovkou Dušana ĎUBEKA uskutočnia 2019 SAFKST Majstrovstvá Slovenska v kulturistike/fitness junioriek a juniorov. Organizátori očakávajú viac ako 120 súťažiacich, ktorí v súlade s propozíciami môžu súťažiť v týchto kategóriách:

Kategórie - juniori:

 • Kulturistika do 75 kg, nad 75 kg
 • Klasická kulturistika do 175 cm, nad 175 cm
 • Menś physique do 174 cm, do 178 cm, nad 178 cm
 • Fitnes juniori open

Kategórie - juniorky:

 • Body fitnes open
 • Bikiny fitnes do 160 cm, do 166 cm, nad 166 cm
 • Fitnes do 163 cm, nad 163 cm
 • Wellness fitness open
 • "Touto cestou by som chcel požiadať súťažiacich, aby prišli do dejiska šampionátu v dostatočnom predstihu pred termínom prezentácie", povedal pre náš portál Dušan ĎUBEK. "Pripomeniem, že tá začína od 10:30, samotná súťaž odštartuje o 12:30. Tak ako je u nás zvykom, pre súťažiacich a fanúšikov máme všetko pripravené - počnúc cennými kovmi, trofejami a pohostením končiac. Bol som na súťaži v Nitre, videl som juniorské súťažiace v nominácii fitness a aj bikinifitness, kde čakám najväčší boj o reprezentačné tričko. Prajem juniorkám a juniorom úspešný záver prírpavy - vidíme sa v Hnúšti".

  "V Hnúšti bude o čo bojovať", doplnil Ďubeka Igor KOPČEK, ktorý sledoval dianie na súťaži v Nitre hneď spoza chrbta rozhodcov. "To, že IFBB opäť umožnilo na Európskom šampionáte súťažiť juniorkám aj medzi ženami a masters súťažiacim medzi seniormi, prinieslo novú situáciu a vedenie SAFKST sa musí rozhodnúť, akou cestou vykročiť. Istotou je napríklad vo fitness umožniť Pavleovej a Juricovej súťažiť medzi juniorkami a aj seniorkami a k nim "priložiť" už iba po jednej súťažiacej. Alebo kráčať finančne náročnejšou cestou - siahnuť do vrecka a dať šancu ďalším fitnesskám, nech majú motiváciu k súťaženiu aj za cenu, že si vzájomne "budú brať body". Ak sa tak stane, niekto v Santa Susanna neuspeje.
  Obdobná situácia je v nominácii bikinifitness. V Nitre stále ešte juniorky Knaperková a Pančušková uspeli a viem, že presvedčili nominačnú komisu. V hre sú však ešte cca 3-4 miesta pre juniorské bikinifitnessky. Vo vekovej kategórii 16 až 20 rokov (ktorá je súčasťou programu IFBB Európskeho šampionátu) som zvedavý na súboj medzi Ďubekovou a Margušovou. A aj vo vekovej kategórii 21 až 23 rokov (kde by mohli v Santa Susanna na pódium nastúpiť spomínané Knaperková a Pančušková) by sme mohli mať ešte 1-2 reprezentantky. Počkajme si na Hnúšťu, na "ponuku" v bodyfitness, sám som zvedavý, s čím prídu juniori."

Diskusia k článku:

AMIX diskusia