Boris MLSNA - prečo nesúťažili Šubová a Vilímek na Európskom šampionáte?

Boris MLSNA - prečo nesúťažili Šubová a Vilímek na Európskom šampionáte?

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

Včera neskoro v noci sa v Santa Susanna (Španielsko) štvrtým súťažným dňom uzavrel program 2019 IFBB /EBFF Majstrovstiev Európy v kulturistike a fitness, ktorých sa zúčastnila aj výprava SAFKST. Výsledky, ktoré dosiahli súťažiaci sme vám priebežne zverejňovali po každom súťažnom dni, pravdou ale je, že dvaja atléti Slovenska napokon na súťažné pódium nenastúpili - aj napriek tomu, že boli v dejisku šampionátu.

"Áno, je to pravda", potvrdil pre náš portál prezident SAFKST Boris MLSNA, "v Santa Susanna napokon nesúťažil Jakub VILÍMEK a Nikola ŠUBOVÁ. Vilímek, tak ako ste už uverejnili vo včerajšom článku, súťažiť nemohol kvôli ťažký žalúdočným problémom a hnačke. Šubová opakovane porušila Štatút reprezentanta SR vo viacerých bodoch, svojvoľne opustila výpravu reprezentácie na 2019 IFBB/EBFF Majstrovstvách Európy, nedodržiavala pokyny štátnych trénerov a vedenia SAFKST - na základe uvedeného bola okamžite vylúčená z reprezentácie SR."

"Ak si dobre pamätám, obaja naši atléti sú jedni z mála športovcov zo Slovenska, ktorí nesúťažili na IFBB Európskom šampionáte v kulturistike a fitness napriek tomu, že do dejiska súťaže prišli s ostatnými členmi výpravy. Naposledy sa to stalo Janovi KUSOVI v roku 1987, kedy po proteste Nemecka vedenie výpravy Československa na IFBB Európskom šampionáte v Essene muselo rozhodnúť, koho "stiahnu" zo štartovej listiny - dôvod bol počet našich reprezentantov, ktorý prevyšoval vtedy platné pravidlá. Čierny Peter ostal v rukách Kusa - toho nepustili na finálové súťažné pódium práve z tohto dôvodu.", povedal pre náš portál Igor KOPČEK (svet kulturistiky sleduje od roku 1978), ktorého 2. mája 2019 prezident IFBB Rafael SANTONJA ocenil na 2019 IFBB/EBFF Európskom kongrese už po tretí krát v posledných 6. rokoch (predtým získal striebornú a aj zlatú medailu IFBB).

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
spekulativna otazka
autor: admin | dátum: 13.05.2019 22:03:22
jedina donesie medailu ... pred sutazou nikto ani len netusil, kto uspeje resp. neuspeje - pravdou ale je, ze to, co som videl na zaberoch zo Sampionatu Moskvy a Ruska davalo tusit, ze bude to mat veeeelmi tazke kazda sutaziaca. Bez vynimky. A uz len postup cez eliminaciu je vysledok, za ktory je mozno dat palec hore. Osobny nazor - nech si sutazi kto chce kde chce, ale "kopat" za 2 federacie sa (v sucasnej situacii) jednoducho neda a kazda takato snaha je vnimana ako provokacia.
názor
autor: divák | dátum: 13.05.2019 13:41:44
s kompetenciami vedenia súhlasím, neviem čo bolo pred rokom ... ale ak sa niečo nabaľovalo, tak vedenie jej nemalo dovolit nastúpiť do lietadla alebo ju nemalo nominovať ... zrušenie štartu tesne pred nástupom? to v tej chvíli podľa mňa nebolo správne aspoň kôli dôvodom, ktoré uviedla Nikola v statuse ... a teraz špekulatívna konštrukcia: možno sa báli, že ak jediná donesie medailu z výpravy bikín žien a potom odíde do inej federácie môže motivovať ostatných. ... som nadšenec SAFKST, ale z tohto mi je veľmi smutno ...
úprimne?
autor: admin | dátum: 10.05.2019 22:15:53
možnosť súťažiť na Európe v plnej miere je v rukách vedenia. Rozhodli, nesúťažila. Či je to správne-nesprávne? Nech súdia iní. Ale Európa pre obe strany bola iba medzizastávka, to snáď je každému jasné. A čo sa férovosti týka - zabudli sme, že pred rokom žiadala, aby sme si ju nevšímali?
férovosť
autor: divák | dátum: 10.05.2019 10:48:31
Mal by sa tu skopírovať aj status zo sociálnej siete Nikolety Šubovej a prezident by sa mal k tomu vyjadriť.