Tabačiar vs Križánek, Križánek vs Tabačiar - v akej sú forme?

Tabačiar vs Križánek, Križánek vs Tabačiar - v akej sú forme?

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

6. júla 2019 si dvojica Michal PALÁK - Ľubomír BLAŽEJ splnila svoj dvojročný sen. Práve v tento deň v Trenčíne, na ulici Ľudovíta Starka 18, slávnostne otvorili fitness centrum Alpha GYM, ktorého ambíciou je stať sa centrom bodybuildingu a fitness v regióne. Rok trvalo, kým našli vhodnú lokalitu, druhý rok trvala prestavba priestoru zo skladu potravín na moderné a vkusné fitnesscentrum
Od deviatej ráno do priestorov moderného fitnesscentra prichádzali návšetvníci, ale aj hostia z celého Slovenska, dokonca aj zo zahraničia. A medzi tými s označením VIP mali exhivičné vystúpenie najlepší profesionálni bodybuilderi Slovenska, Elite PRO Svetový šampión Michal KRIŽÁNEK a Tomáš TABAČIAR, NPC PRO súťažiaci, ktorého (pevne verím) uvidíme v tomto roku už aj na prestížnom Olympia Weekend-e.

"Michal, napriek tomu, že aktuálne je v odpočinkovom režime, v Trenčíne ukázal stále udivujúcu masívnosť, Tomáš, napriek tomu, že do Olympia Weekendu má ešte takmer 10 týždňov, ma prekvapil nielen masívnosťou, ale hlavne formou", povedal pre náš portál Igor KOPČEK, ktorý bol medzi pozvanými hosťami. "Odčlenenenie NPC od IFBB International vnímam ako krok zlým smerom. Aktuálne sú vzťahy medzi TOP funkcionármi oboch organizácií hlboko pod bodom mrazu, nevidím tam ani náznak možnosti, žeby sa v najbližsom čase ich cesty opäť skrížili. O to viac ma teší, keď vidím, že súťažiaci z jednej aj druhej vetvy sa rešpektujú, vedia o sebe, sledujú svoje výsledky a vzájomne si držia palce."

"Samozrejme, fanúšikovia sa stále budú hádať, ktorá organizácia je prestížnejšia, lepšia atď.",
pokračoval Igor KOPČEK. Môj názor? Amatérska vetva IFBB International má jasne lepších súťažiacich vo všetkých nomináciách - aj vďaka histórii. NPC PRO League má dlhú históriu (a tá sa nedá zmazať rozkolom) čo sa týka profesionálnych súťaží, takže Elite PRO zaostáva aj preto, že s NPC PRO League spolupracuje spoločnosť AMI, 100% vlastník súťaže Olympia Weekend - a Olympia je obrovským lákadlom, veľkou príležitosťou. Elite PRO je predovšetkým profesionálnou organizáciou pre súťažiacicih z Európy a ako ukazujú Križánek, Ondrejovičová a spol. úspech aj tu je cenný.
Pre mňa, ako fanúšika bodybuildingu od roku 1979, v podstate už nič nie je prekvapením a v tomto svete som doma aj vo svete zaregistroval situácie, ktoré hraničili doslova až s absurdnosťou. Podrazy, utajovanie informácií, neférovosť v rozhodovaní, arogantnosť atď.
Čo ma však mrzí je doslova hlboká devalvácia PRO statusu - v oboch táboroch." 

"Stále však držím palce tým, ktorí tvrdo trénujú, denno denne sa snažia naplniť svoj genetický potenciál a vďaka tomu dosahujú (pre Slovensko) na medzinárodnej scéne výsledky, na ktoré môžu byť fanúšikovia hrdí. Križánek s Tabačiarom medzi takýchto športovcov nesporne patria - držím im palce, nech sa im obom plány v jesennej súťažnej sezóne vyplnia. V exhibícii počas slávnostého otvorenia Aplha GYM-u ukázali, že právom môžu byť veľmi, veľmi ambiciózne.",
dokončil Igor KOPČEK svoje hodnotenie Michala a Tomáša.

Michal KRIŽÁNEK - exhibícia na otvorení Alpha GYM Trenčín

Tomáš TABAČIAR - exhibícia na otvorení Alpha GYM Trenčín

Diskusia k článku:

AMIX diskusia