122 dní do 2019 IFBB Majstrovstiev sveta vo fitness

122 dní do 2019 IFBB Majstrovstiev sveta vo fitness

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

29. novembra 2019, prezentáciou a meraním súťažiacich odštartuje v Bratislave 2019 IFBB Svetový šampionát vo fitness. Slovensko vrcholnú IFBB súťaž vo fitness seniorov naposledy zažilo v roku 2009, kedy sa tiež v Bratislave konali IFBB Majstrovstvá Európy, o čom sme písali v samostatnom článku. V dnešnom článku vašu pozornosť chcem sústrediť na nomináciu, v ktorej Slovensko (v nie tak dávnej minulosti) patrilo v Európe a aj vo svete medzi extratriedu. Reč bude o bodyfitness.

"Nominácia bodyfitness žien sa v portfóliu nominácií IFBB International objavila v roku 2002 a v nasledujúcich rokoch bodyfitnessky Slovenska reálne patrili medzi najúspešnejšie na IFBB Majstrovstvách Európy aj IFBB Majstrovstvách sveta", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Mená ako Verbovská, Kopčoková, Lenártová, Ondrejovičová, alebo Peťková vzbudzovali na ametérskej bodyfitness scéne zaslúžený rešpekt. Natália LENÁRTOVÁ a Adela ONDREJOVIČOVÁ úspešne súťažili aj v profesionálnej IFBB PRO League a Adela je TOP bodyfitnesskou aj v organizácii Elite PRO. V Bratislave, na 2019 IFBB Majstrovstvách sveta vo fitness bodyfitnessky budú súťažiť v štyroch výškových kategóriách:

  • do 158cm
  • do 163cm
  • do 168cm
  • nad 168cm

Vzhľadom na stále platné pravidlo, podľa ktorého každá národná federácia môže na vrcholné medzinárodné šampionáty poslať neobmedzený počet súťažiacich, 2019 IFBB Svetový šampionát vo fitness je pre bodyfitnessky Slovenska obrovskou príležitosťou ukázať svoju TOP výkonnosť v domácich podmienkach medzinárodným rozhodcom. A bojovať nielen o body do stále aktuálneho IFBB World Rankingu, ale aj o niektoré z cenných kovov. Pohľad do výsledkových listín v tomto a v minulom roku dáva jasnú odpoveď na otázku: "Kto zo Slovenska by sa mal uchádzať o repre tričko v nominácii bodyfitness?".

Zrejme TOP trojicou sú seniorky Juliana MAKŠIOVÁ (strieborná z Majstrovstiev Európy 2019) a Agáta HLAVÁČKOVÁ (5. miesto z Majstrovstiev Európy 2019), aj juniorka Natália POPROCKÁ (juniorská Majsterka Európy 2019). Verím, že o repre tričko budú bojovať aj juniorky Viera BOŽÍKOVÁ (strieborná z Majstrovstiev Európy 2019 juniorov), Timea SEČANSKÁ (bronzová z Majstrovstiev Európy 2019 juniorov), o svoju príležitosť by bojovať mala aj talentovaná Alexandra TALAČOVÁ.

2019 IFBB Svetový šampionát v Bratislave by mohol byť príležitosťou "reštartovať" svoju súťažnú kariéru pre vicemajsterku sveta z roku 2017 Elu MASARYKOVÚ (ktorej sa sezóna 2018 príliš nevydarila), aj pre juniorskú vicemajsterku Európy 2018 Adrianu SOJKOVÚ (tá neuspela na 2019 SAFKST Majstrovstvách Slovenska). V bodyfitness súťaženie v tomto roku skúšala Zdenka DOBIÁŠOVÁ, ktorá vďaka proporčnosti a svalovej hmote by mohla úspešne súťažiť v nominácii women´s physique (ak bude mať zodpovedajúcu formu). Som zvedavý, v akej forme sa na jesenných domácich súťažiach ukážu nové, ale aj skúsenejšie súťažiace. Ako vravím už niekoľko rokov - v SAFKST súťažiť sa určite oplatí a oplatí sa bojovať aj o účasť na 2019 IFBB Majstrovstvách sveta vo fitness.

Suma sumárum - máme tu aktuálne 6-8 bodyfitnessiek, ktoré by mohli reprezentovať Slovensko v Bratislave. K úspešnému súťaženiu však potrebujú skúsenosti. A tie môžu získavať hneď na niekoľkých pohárových súťažiach jesennej súťažnej sezóny. O čom hovorím? Minimálne 2019 Arnold Classic Europe v Barcelone a 2019 IFBB Nordic Cup v Lahti budú súťažami, ktoré v rámci IFBB International patria medzi najprestížnejšie - bolo by chybou, ak by tam bodyfitnessky zo Slovenska nesúťažili."

Diskusia k článku:

AMIX diskusia