Príde Michal KRIŽÁNEK na 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend?

Príde Michal KRIŽÁNEK na 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend?

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

19. a 20. októbra 2019 súťažou 2019 AMIX Patriot Cup odštartuje jesenná súťažná sezóna vo vetve kulturistika/fitness v organizácii SAFKST. Trojica organizátorov Jaroslav HORVÁTH, Vladimír TABAKA a Igor KOPČEK po roku 2016 a 2017 opäť zorganizujú súťaž, ktorá prináša na Slovensko hneď niekoľko nových momentov, na ktoré vás chceme upozorniť.

"Prvým momentom je skutočnosť, že vo Vranove organizujeme tzv. fitness weekend - počas dvoch dní priestor na súťaženie získajú vo vybraných nomináciách prakticky všetky vekové kategórie", povedal pre náš portál Igor KOPČEK, organizačný pracovník súťaže. "V posledných dvoch rokoch sa na sociálnych sieťach opakovane objavujú fotografie, na ktorých súťažiaci prezentujú radosť z toho, že získali cenné kovy aj za 4. až 6. miesto. Komentáre typu "je to tam, získal/získala som medailu!" a následné obrovské gratulácie fanúšikov k 5. alebo 6. miestu z niektorých súťaží nám utvrdili v tom, že aj na Slovensku by bolo (asi) vhodné zaviesť tento prístup - druhým momentom je teda skutočnosť, že na AMIX Patriot Fitness Weekende odovzdáme okrem tradičného zlata, striebra a bronzu aj tzv. účastnícke, unikátne cenné kovy pre zvyšok finalistov. Je pravdou, že celý "špás" nás príde na takmer 1300€, ale napriek tomu sme tento návrh jednohlasne schválili."

"Tretím momentom je skutočnosť, že vďaka 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend-u na Slovensko prichádza kategória NOVICE - ZAČIATOČNÍK", doplnil Kopčeka riaditeľ súťaže Jaroslav HORVÁTH. "Záujem o súťaženie na Slovensku upadá, zhodli sme sa na tom, že ak dáme príležitosť na súťaženie začiatočníkom v samostatných kategóriách, môže to byť pre nich motiváciou (poznámka - súťaženie v NOVICE kategóriách pod hlavičkou NPC si vyskúšali aj tí, ktorí odišli spod krídiel SAFKST na prelome rokov 2018/2019). Navyše, NOVICE - ZAČIATOČNÍCI získajú na AMIX Patriot Fitness Weekend-e nielen skúsenosti, ale podstatne ľahšie naplnia kritéria platné pre udelenie štatútu AKTÍVNY ŠPORTOVEC, vďaka ktorému oddiely získavajú finančnú podporu priamo z rozpočtu asociácie. V našom občianskom združení Fitness Akadémia Vranov máme ešte niekoľko ďalších nápadov, ako rozhýbať statické vody bodybuildingu/fitness na Slovensku - budeme vás o nich postupne informovať."

"Kto čítal propozície na súťaž 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend určite zaregistroval, že na Slovensku po prvý krát v histórii úctu a rešpekt dáme nielen športovcom, ale aj trénerom", pokračoval Igor KOPČEK. "O čom hovorím? Vo Vranove oceníme aj trénerky/trénerov absolútnych víťaziek/absolútnych víťazov - sám som zvedavý, kto získa titul TRÉNER ŠAMPIÓNA.
Tradíciou na súťažiach, ktoré organizujeme spoločne s Jarom HORVÁTHOM a Vladimírom TABAKOM, sú exhibície. Pripomeniem?

 • v roku 2012 na SAFKST Slovenský šampionát mužov (poznámka - organizovala ho dvojica Horváth/Kopček) do Košíc prišiel víťaz prestížnych súťaží Mr. Olympia Dorian YATES a v tej dobe TOP bodybuilder profesionálnej scény Lyonel BEYEKE
 • v roku 2016 na AMIX Patriot Cup-e exhibíciu mal TOP profesionálny bodybuilder Dennis WOLF
 • v roku 2017 na AMIX Patriot Cup-e divákom sa v exhibičnom vystúpení ukázal skvelý a mimoriadne populárny profesionálny bodybuilder z Čiech Milan ŠÁDEK

V tomto roku by sme chceli vo Vranove MICHALA KRIŽÁNKA, ktorého sme tu mali ešte ako súťažiaceho v roku 2017. Michal za 2 roky dokázal na bodybuilding scéne doslova nemožné - z neznámeho kulturistu sa stal svetovou extratriedou, dvojnásobným víťazom súťaží Arnold Classic a Elite PRO World šampiónom. A verím, že na prelome septembra/októbra uspeje aj na 2019 Arnold Classic Europe. Netajím ... mal by som obrovskú radosť, ak by 19. októbra 2019 na AMIX Patriot Fitness Weekend-e exhibíciu mal práve Michal!"

"Pripomeniem, že 19. októbra v našom programe figurujú nominácie/kategórie určené pre dorast a juniorov. Ak by sa náš zámer vydaril a Michal by napokon neodcestoval na Elite PRO súťaž do Madridu, ale prišiel by k nám, bol by obrovskou inšpiráciou pre mladých priaznivcov bodybuildingu a fitness. Navyše, v tento deň bude vstupné na 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend iba 3€ (poznámka - už tento týždeň na stránke Domu kultúry Vranov bude spustený predpredaj vstupeniek)!
Pripomeniem, že občianske združenie Fitness Akadémia Vranov získalo súhlas na zorganizovanie fitness weekendu ako subjekt SAFKST. Jaro, Vlado a aj ja chceme ukázať, že pod hlavičkou SAFKST sa súťažiť reálne oplatí. Okrem organizovania súťaží, spolupodieľania sa na edukačných projektoch (
pozmámka - odporúčame začiatočníčkam z bikinifitness/wellnessfitness účasť na 11. pokračovaní projektu BikiniFitness Camp Saskie CAKOCI, alebo TRÉNERSKÝCH KURZOCH Milana ČÍŽEKA) máme aj ďalšie plány - aj preto uvítame akúkoľvek pomoc od tých, ktorí majú na Slovensku radi bodybuilding a fitness. Stačí, ak ma kontaktujete telefonicky na 0905-358415, alebo mailom na igor.kopcek@yahoo.com", ukončil Igor KOPČEK.

2019 AMIX Patriot Fitness Weekend ... link na predbežné propozície

2019  AMIX Patriot Fitness Weekend ... nominácie/kategórie 19. október 2019, začiatok o 13:00

 • dorast ... classic physique Open
 • juniori ... novice (začiatočník) classic physique
 • juniori ... classic physique Open
 • juniori ... men´s physique 2 kategórie (do 174, nad 174cm), Overall
 • dorastenky ... bodyfitness Open
 • juniorky ... bodyfitness Open
 • dorastenky ... bikinifitness Open
 • juniorky ... novice (začiatočník) bikinifitness
 • juniorky ... bikinifitness 2 kategórie (166cm, nad 166cm), Overall
 • UPOZORNENIE: na súťaži bude udelené trénerke/trénerovi absolútnej víťazky/absolútneho víťaza ocenenie Tréner šampióna; unikátne cenné kovy získavajú súťažiace/súťažiaci na 1. až 6. mieste

2019  AMIX Patriot Fitness Weekend ... 20. október 2019, začiatok o 13:00

 • muži ... bodybuilding 2 kategórie (do 85kg, nad 85kg), Overall
 • muži ... classic physique 2 kategórie (do 175cm, nad 175cm), Overall
 • masters ... bodybuilding, Open
 • muži ... novice (začiatočník) men´s physique
 • muži ... men´s physique 2 kategórie (do 179cm, nad 179cm), Overall
 • ženy ... wellness fitness, Open
 • ženy ... bodyfitness, Open
 • ženy ... novice (začiatočník) bikinifitness
 • ženy ... bikinifitness 2 kategórie (do 166cm, nad 166cm), Overall
 • UPOZORNENIE: na súťaži bude udelené trénerke/trénerovi absolútnej víťazky/absolútneho víťaza ocenenie Tréner šampióna; unikátne cenné kovy získavajú súťažiace/súťažiaci na 1. až 6. mieste

Diskusia k článku:

AMIX diskusia