Slováci na 2019 IFBB Nafplio Classic a Elite Nafplio PRO

Slováci na 2019 IFBB Nafplio Classic a Elite Nafplio PRO

Nafplio

V tomto roku už po druhý krát sa v Grécku uskutoční IFBB súťaž, promotérom ktorej je Tasos KOLIGIONIS. Organizátori spoločne so súťažou určenou pre amatérov (tá sa koná pod názvom 2019 IFBB Nafplio Classic) organizujú aj súťaže pre Elite PRO atlétov.

"Keď som si prezeral poča leta propozície k súťaži, bolo mi jasné, že Tasos má s touto súťažou veľké ambície", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Po dohode s IFBB sa na jeho súťaži v Nafpliu bude bojovať až o 22 Elite PRO kariet, medzi profesionálov sa rozdelí balík 26.000€, čo som považoval za veľkú motiváciu k súťaženiu."

Nafplio PRO

"V rukách však mám predbežné štartové listiny a ukazuje sa, že medzinárodné súťaže organizované pred TOP súťažami sezóny nie sú práve v centre záujmu športovcov - v Nafpliu na súťažné pódium (krátko pred Arnold Classic Europe) nastúpi necelá stovka súťažiacich, medzi nimi sú aj mená trojice reprezentantov Slovenska. Teší ma, že Boris PALOVIČ, Miro ŠKADRA a Tomáš SENTINEK sa primárne sústreďujú na súťaženie v nominácii classic physique, ktorú považujem za budúcnosť kulturistiky na Slovensku. Môj názor potvrdila aj minulotýždňová súťaž na Malte, kde Elite PRO kartu práve v classic physique získal Marián GROLMUS. aj v tomto roku na medzinárodnej scéne úspešný Boris PALOVIČ."
Boris PALOVIČ
"Sentinek cez uplynulý weekend prišiel do Bratislavy doladiť spôsob prezentácie, kde mu cenné rady poskytol Marian ČAMBAL.",
pokračoval Igor KOPČEK. "Bolo jasne vidieť, že Tomáš je mimoriadne motivovaný k súťaženiu, navyše mal lepšie podmienky na vyladenie formy ako Miro - obaja sú profesionálni vojaci a Škadra krátko pred súťažou musel absolvovať vojenské sústredenie. Aktuálne Škadra aj Sentinek sú už v Grécku a pripravujú sa na registráciu, váženie a meranie."

Tomáš SENTINEK
Tomáš SENTINEK

"Medzi Elite profesionálmi v Grécku čaká premiéra iba 22 ročného Elite PRO Classic Physique súťažiaceho Martina MAŇOVSKÉHO. Mal som ho možnosť vidieť pred piatimi dňami v Bratislave (kde som bol v Činkárni Čambal počas projektu BikiniFitness Camp) a už vtedy bola jeho forma prísľubom. Za menej ako rok dokázal Maňovský podľa rád trénera Miloša ŠNAJDRA na seba "nalepiť" cca 7kg kvalitnej svalovej hmoty, aktuálne fotografie ukazujú, že ju spracoval aj do očakávanej finálnej podoby.", uzavrel Igor KOPČEK.

Nafplio PRO

Elite PRO karty na súťaži 2019 IFBB Nafplio Classic

 • bikinifitness ... 2 v absolútnom poradí
 • wellness fitness ... 2 v absolútnom poradí
 • bodyfitness ... 2 v absolútnom poradí
 • master bikinifitness ... 2 v absolútnom poradí
 • master bodyfitness ... 2 v absolútnom poradí
 • women´s physique ... 1 v absolútnom poradí
 • bodybuilding ... 3 v absolútnom poradí
 • master bodybuilding ... 2 v absolútnom poradí
 • classic bodybuilding ... 2 v absolútnom poradí
 • men´s physique ... 2 v absolútnom poradí
 • classic physique ... 2 v absolútnom poradí

Diskusia k článku:

AMIX diskusia