Reprezentanti Slovenska na 2019 IFBB Nafplio Classic

Reprezentanti Slovenska na 2019 IFBB Nafplio Classic

Nafplio PRO

Týždeň pred Olympia Weekendom (kde na súťažné pódium nastúpi v kategórii do 212lbs Tomáš TABAČIAR) sa súťažilo aj v organizácii IFBB International a Elite PRO. Včera sme na súťažnom pódiu 2019 IFBB Nafplio Classic mali možnosť sledovať vystúpenie trojice amatérskych reprezentantov Slovenska - Boris PALOVIČ, Miro ŠKADRA, Tomáš SENTINEK. Dnes budeme palce držať Elite PRO Classic Physique Martinovi MAŇOVSKÉMU (ten je členom Asociácie Elite PRO), ktorého v Grécku prevádza jeho tréner Miloš ŠNAJDR.

"Súťaž v Grécku som považoval iba za akýsi test výkonnosti športovcov pred súťažou 2019 Arnold Classic Europe, ktorá nás čaká za 2 týždne v Barcelone", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Ukázalo sa však, že organizátorom sa podarilo osloviť s ponukou na štart menší počet súťažiacich, ako sa pôvodne očakávalo. V predbežných listinách som registroval mená cca stovky amatérskych súťažiacich, dnes sa dozvieme, aký počet Elite PRO súťažiacich využije šancu a zabojuje o finančné odmeny aj postup na novembrové Elite PRO Majstrovstvá sveta - tie sa budú konať neďaleko Barcelony, v letovisku Tarragona."

Tomáš SENTINEK

"Trojica Palovič - Škadra - Sentinek majú už svoje súťažné vystúpenie za sebou a som rád, že obstáli.", pokračoval Kopček. "Najväčšie prekvapenie pre mňa? Sentinek, ktorého som mal možnosť vidieť pred týždňom v Bratislave, v prestávke 2019 AMIX BikiniFitness Campu. Spoločne s Marianom ČAMBALOM sme si našli pár desiatok minút na to, aby sme si pozreli spôsob jeho prezentácie a pózingu, ukázali sme mu pár možností, ako ľahko získať výhodu oproti súperom na súťažnom pódiu a Tomáš bol vnímavý "žiak".
Ako vojak to určite v príprave na prvú súťaž na medzinárodnej scéne nemal ľahké, ale zúročil svoje skúsenosti z predchádzajúcich rokov, z predchádzajúcich súťaží, v tréningu a diétnom režime neurobil zásadnú chybu a aj bez trénera je dosiahnutý výsledok nad očakávanie - získal 2x zlato (Classic Physique a Classic Bodybuilding) a právo požiadať o Elite PRO kartu. A to jeho hlavným súperom bol cennými kovmi z jarnej súťažnej sezóny doslova obsypaný Palovič."

Boris PALOVIČ

Boris PALOVIČ nastúpil napokon v troch súťažných kategóriách - v kategórii Classic Physique a Classic Bodybuilding získal striebro za Sentinekom, v masters kategórii Classic Bodybuilding získal bronz.

V nominácii Classic Physque súťažil aj veterán Miro ŠKADRA, ktorý však 2 týždne pred súťažou bo prevelený do výcvikového tábora (rovnako ako Sentinek, aj on je profesionálnym vojakom) a tak v závere prípravy improvizoval - stačilo to na 6. miesto v Open kategórii Classic Physique, kde bol najmenším súťažiacim na pódiu.

"Classic Physique je vo svete mimoriadne žiadanou nomináciou bez ohľadu na to, v akej federácii sa súťaže konajú.", doplnil Kopčeka Marian ČAMBAL. "Súhlasím s opakovane prezentovaným názorom Igora - classic physique je cestou, po ktorej by mohli kráčať mnohí z aktuálne amatérskych súťažiacich na Slovensku. Tí, ktorí sa venujú bodybuildingu.
Prezradím, že minulý týždeň sme spoločne s Igorom sedeli nad konceptom Bodybuilding/Classic Physique Campu určeného pre dorast/juniorov/seniorov/masters súťažiacich, predpokladám že prvý takýto projekt by sa mohol uskutočniť už vo februári 2020 práve v Činkárni Čambal Petržalka. Úspech Tomáša SENTINEKA a spol. je dôkazom, že tento camp môže mať (popri projektom BikiniFitness Camp) svoje miesto aj na Slovensku. Uvidíme, či to zastaví postupný úpadok bodybuildingu na Slovensku. Podrobnosti o Bodybuilding/Classic Physqiue Camp-e zverejníme na stránkach portálu EastLabs.SK a aj FB a IG stránke Činkáreň Čambal."

Diskusia k článku:

AMIX diskusia