10 dní do súťaže 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend

10 dní do súťaže 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend

Ďakujeme partnerom za podporu projektu 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend, ktorý z poverenia SAFKST organizuje občianske združenie Fitness Akadémia Vranov.

Amix Patriot Fitness Weekend


19. a 20. októbra 2019 súťažou 2019 AMIX Patriot Cup odštartuje jesenná súťažná sezóna vo vetve kulturistika/fitness v organizácii SAFKST.

"Súťaž spojenú s menom AMIX Patriot  vo Vranove nad Topľou organizujeme s 1,5 ročnou prestávkou", povedal pre náš portál Igor KOPČEK, organizačný pracovník súťaže. "V pláne sme mali zorganizovať AMIX Patriot Cup aj v apríli 2019, ale vtedy sme v kalendári SAFKST nezískali termín, ktorý by nám vyhovoval - nemali sme k dispozícii priestory MsDK Vranov, kde súťaže pravidelne organizujeme. Kto bol na našich súťažiach, určite vie, že zákulisie je pomerne stiesnené, aj preto už teraz, v predstihu pred 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend prosím súťažiacich o vzájomnú ohľaduplnosť. 12. októbra sa uzavrie možnosť prihlásiť sa na súťaž pomocou informačného systému SAFKST, krátko na to spracujeme predbežný program súťaže tak, aby sme zabezpečili bezproblémový priebeh súťaže, bez zbytočných prieťahov.

Zopakujem, že súťaže v sobotu aj v nedeľu (v súlade s PROPOZÍCIAMI) začínajú o 9:15 stretnutím všetkých súťažiacich vo vstupnej hale Mestského domu kultúry Vranov (nachádza sa na M. R. Štefánika 875/20) s riaditeľom súťaže, hlavným rozhodcom a so mnou, kde získajú rozhodujúce pokyny pre každý súťažný deň. Súčasťou stretnutia bude odovzdávanie malých darčekov od nás, organizátorov. Pripomeniem, že EastLabs Photo Team bude pôsobiť aj na AMIX Patriot Fitness Weekend-e (s výnimkou Jakuba CSONTOSA tu budú všetci naši členovia) a tak, ako bolo už avízované, každý účastník získa ZADARMO fotografie z tejto súťaže vo vysokom rozlíšení. Aby sa tak stalo, súťažiaci sa musia registrovať na stránke www.eastlabsphoto.com - krátko po súťaži im na ich registračný mail prepošleme download link s fotografiami na stiahnutie. Od 10:00 do 12:00 prebieha prezentácia, po nej majú rozhodcovia hodinu na spracovanie údajov, samotná súťaž odštartuje o 13:00."


"Opäť zdôrazním, že registrácia na súťaž sa končí 12. októbra 2019 (tzn. o 3 dni) a súťaží sa v dvoch súťažných dňoch.", pkračoval Igor KOPČEK. "V sobotu pódium bude patriť súťažiacim z vekovej kategórie dorast/junior (vzhľadom na to, že súťaž sa koná v jesennom období, očakávame účasť cca 60 súťažiacich), v nedeľu seniorom (kde by mohlo súťažiť cca 100 športovcov). Zopakujem - súťažiaci môžu súťažiť iba v jednej nominácii, ale vo viacerých vekových/výkonnostných kategóriách. Príklad? 
Začínajúca bikinifitnesska vo veku 16 rokov môže súťažiť v súlade s propozíciami v sobotu ako dorastenka, ako juniorka - začiatočníčka, aj ako juniorka (a ak bude chcieť, na súťažné pódoium môže nastúpiť aj v nedeľu). Našim cieľom je, aby súťažiaci vo veku do 23 rokov na našej súťaži získali bez problémov nielen štatút AKTÍVNY ŠPORTOVEC (za ktorý do klubovej kasy "potečú" zo SAFKST zaujímavé financie), ale aby získavali skúsenosti, istotu a sebavedomie na súťažnom pódiu. Súťaženie napr. v bikinifitness a bodyfitness neakceptujeme.

Vo štvrtok čakáme na finálne upresnenie štatútu ZAČIATOČNÍK zo strany VV SAFKST, náš návrh sme jeho členom preposlali v predstihu, je maximálne ústretový voči súťažiacim.

Súčasťou 2019 AMIX Patriot Fitness Weekendu je aj Pro Tan Slovakia Team, ktorý sa postará o úpravu pokožky súťažiacich. Opakovane som v kontakte s p. Pečeňom (šéfom Pro Tan Slovakia), ktorý mi potvrdil, že ich kapacity sú takmer 100% naplnené. Odporúčam, kontaktujte ich prostredníctvom Pro Tan objednávkového systému. Vzhľadom na Michal KRIZANEKmalý priestor v zákulisí, úpravu pokožky realizovať budú jeho ľudia klasickým náterom pomocou valčeka, pre tých, ktorí tieto služby nechcú využiť, k dispozícii bude možnosť zakúpiť si farbu priamo na mieste.

Upozorňujem - buďte prosím ohľaduplní nielen k sebe, ale predovšetkým k priestorom, kde sa súťaž koná. Každé znečistenie znamená pre nás dodatočné náklady, komplikuje nám to vzťahy s mimoriadne ústretovým vedením MsDK Vranov nad Topľou.

V sobotu exhibične vystúpi Michal KRIŽÁNEK (verím, že do Vranova prinesie jednu z trofejí, ktoré prevzal z rúk Arnolda Schwarzeneggera už 3x za víťazstvo na súťažiach Arnold Classic), v nedeľu hosťom bude legendárny Štefan OROSZ. To, že riaditeľom súťaže je ďalšia bodybuilding legenda Jaroslav HORVÁTH asi pripomínať nemusím. AMIX Patriot Fitness Weekend tak bude príležitosťou získať spoločnú fotografiu s ľuďmi, ktorých dobre poznáte aj prostredníctvom portálu EastLabs.SK.

V priestoroch súťaže, priamo v MsDK, k dispozícii bude drobné občerstvenie, pred budovou bude príprava jedla v samostatnom stánku. Vidíme sa 19. a 20. októbra 2019 vo Vranove nad Topľou."

Program 2019 AMIX Patriot Fitness Weekendu vo Vranove:

Kategórie - sobota, 19. október 2019

 • dorast ... classic physique Open
 • juniori ... ZAČIATOČNÍK classic physique
 • juniori ... classic physique Open
 • juniori ... men´s physique 2 kategórie (do 174, nad 174cm), Overall
 • dorastenky ... bodyfitness Open
 • juniorky ... bodyfitness Open
 • dorastenky ... bikinifitness Open
 • juniorky ... ZAČIATOČNÍK bikinifitness
 • juniorky ... bikinifitness 2 kategórie (166cm, nad 166cm), Overall
 • UPOZORNENIE: na súťaži bude udelené trénerke/trénerovi absolútnej víťazky/absolútneho víťaza ocenenie Tréner šampióna; unikátne cenné kovy získavajú súťažiace/súťažiaci na 1. až 6. mieste

Kategórie - nedeľa, 20. október 2019

 • muži ... bodybuilding 2 kategórie (do 85kg, nad 85kg), Overall
 • muži ... classic physique 2 kategórie (do 175cm, nad 175cm), Overall
 • masters ... bodybuilding, Open
 • muži ... ZAČIATOČNÍK men´s physique
 • muži ... men´s physique 2 kategórie (do 179cm, nad 179cm), Overall
 • ženy ... wellness fitness, Open
 • ženy ... bodyfitness, Open
 • ženy ... ZAČIATOČNÍK bikinifitness
 • ženy ... bikinifitness 2 kategórie (do 166cm, nad 166cm), Overall
 • UPOZORNENIE: na súťaži bude udelené trénerke/trénerovi absolútnej víťazky/absolútneho víťaza ocenenie Tréner šampióna; unikátne cenné kovy získavajú súťažiace/súťažiaci na 1. až 6. mieste

Diskusia k článku:

AMIX diskusia