Aký bol 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend vo Vranove?

Aký bol 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend vo Vranove?

Trénerský kurz
S dvojicou Jaro HORVÁTH – Igor KOPČEK som začal spoluprácu ako dobrovoľník v roku 2012, keď obaja v Košiciach zorganizovali SAKFST Slovenský šampionát v kulturistike a klasickej kulturistike mužov. Spomínam si, že akcia začala už v piatok autogramiádou legendárneho Doriana YATESA v Auparku Košice, kde mu sekundovali (okrem vtedajších TOP hviezd bodybuildingu Slovenska – Solár, Čambal, Havlík a spol.) aj Jaro HORVÁTH a Lyonel BEYEKE. A v nasledujúcich rokoch som sa s nimi (ale aj s Vladom TABAKOM a Saskiou CAKOCI, ďalšími partnermi z ich organizačnej skupiny) stretával pravidelne. Na Amix Patriot pohárových súťažiach, na BikiniFitness Campoch, trénerských kurzoch (kde je organizačným partnerom p. Čížek). Tento weekend som však vo Vranove nad Topľou chýbal. Dôvod? Od minulého roku mám na starosti činnosť EastLabs Photo Teamu, ktorý v rovnakom čase, ako sa konal 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend, pôsobil v Madride.

Jakub CSONTOS: Aký teda bol 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend?
Igor KOPČEK: "Včera som bol s vedením MsDK Vranov a len tak mimochodom prehlásili, že podľa nich to bola najväčšia akcia, aká sa doposiaľ v tomto stánku kultúry konala. Hlavne nedeľa bola mimoriadne náročná, ale po sobotňajšom „zladzovaní sa“ s rozhodcovským zborom sme všetko zvládli bez problémov. Samozrejme, viem, že jeseň je pre súťažiacich menej atraktívna ako jar, aj preto ma teší, že vo výsledkových listinách v nedeľu sme mali 111 atlétov, v sobotu niečo cez 90. Aj touto cestou opäť ďakujem športovcom, že prišli podporiť nás, organizátorov z občianskeho združenia Fitness Akadémia Vranov aj na východ Slovenska. Dúfam, že neľutovali.

Moje slová vďaky patria partnerom a podporovateľom našich myšlienok, rozhodcom, TOP funkcionárom asociácie, nezabúdam ani na Michala KRŽÁNKA, ktorý sa vo Vranove postaral o exhibičné vystúpenie. Vladovi a Jarovi som ďakoval niekoľkokrát - bez nich akýkoľvek projekt by sa realizoval mimoriadne ťažko. Nezabúdam ani na "pečeňovcov" z Pro Tan Slovakia, ktorí sa starali o súťažiacich, početných dobrovoľníkov, aj zamestnancov MsDK. Osobitné poďakovanie adresujem Paľovi JENDRÁŠKOVI, ktorý nás podporil napriek tomu, že pôsobí v Trstenej a aj tým, ktorí sa rozhodli podporiť nás, lebo sú im blízke naše aktivity (Michaela Sallut, Jakub Fabišík, Gabriela Kolcunová a spol.)
AMIX Patriot Fitness Weekend

Úprimne, nemal som možnosť sledovať súťažiacich na pódiu, ale Kolcunová s Kopčekom ml. niekoľkokrát prehlásili, že napríklad úroveň bodybuilding a classic physique kategórií bola na AMIX Patriot Weekende vyššia, ako na Arnold Classic Europe.

Osobne mám radosť z toho, že sa osvedčili práve mladí členovia EastLabs Teamu – Kolcunová, Labudová, Kopček ml. a spol. môžu pôsobiť samostatne na TOP súťažiach doma, aj v zahraničí (samozrejme, pod dohľadom skúseného Stana HRICKA - ten bol aj na AMIX Patriot Fitness Weekend-e kľúčovou postavou nášho teamu). Teba snáď spomínať už ani nemusím ...
EastLabs Team
Spomenul som rozhodcov. S Lehotskou zrejme nebudeme blízki kamaráti, ale na pódiu pôsobila vysoko profesionálne (takže ak budeme niečo organizovať, vždy si ju vyžiadam za pódiovú rozhodkyňu), Multáňová potvrdila moje predpoklady, že z mladej generácie je ona aktuálne tou najšikovnejšou (našu súťaž bez nej na poste sekretárky/rozhodkyne si už nedokážem predstaviť a ako rozhodkyňa/funkcionárka by mala získať možnosť uplatnenia aj v medzinárodnom meradle). Pozrel som si výsledkové listiny - áno, som prekvapený, ako rozhodcovia dokázali v niektorých prípadoch zmeniť názor na formu súťažiacich za 10-15 minút."

Jakub CSONTOS: Mnohí registrujú tvoj prínos pri presadzovaní kategórie nováčik/začiatočník aj v rámci SAFKST. Ocenil to aj prezident asociácie p. Mlsna.
Igor KOPČEK: Kto sleduje bodybuilding nominácie na Slovensku musí vidieť klesajúci záujem o súťaženie. Dôvody sú rôznorodé, ale ak na Slovensku nebudeme hľadať a hlavne ponúkať nové možnosti, o dva tri roky môže u nás fungovať uspokojivo už iba detské fitness – a tomu sa venuje menej oddielov, ako máme na rukách prstov.

Boris MSLNA

Samozrejme, registroval som pochybnosti, či kategória začiatočník bude mať svoje miesto v SAFKST, ale AMIX Patriot Fitness Weekend každého prekvapil. Tieto kategórie (hlavne v bikinifitness) patrili počas weekendu medzi najatraktívnejšie, zostáva ešte motivovať k súťaženiu mladých classis a men´s fyzikov. Ja si myslím, že v tomto prípade sme vykročili správnym smerom. Pohľad do výsledkových listín to jasne potvrdzuje a aj ostatní organizátori by mali ponúkať atlétom tie kategórie, o ktoré majú záujem.


Jakub CSONTOS: V článkoch na portáli EastLabs.SK si uviedol, že 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend-om organizačné úsilie občianskeho združenie Fitness Akadémia Vranov nekončí. Platí to aj po tomto weekende?
Igor KOPČEK: Určite áno. Súťaže, ktoré organizujeme, sú pre mňa príležitosťou na stretnutie s priateľmi, s ktorými sme v minulosti pôsobili v malom svete kulturistiky a fitness vo Vranove, na východe Slovenska, alebo na Slovensku. Mnohí z nich (dokonca aj naše deti) nám pomáhajú pri organizovaní bodybuilding/fitness projektov vo Vranove. Za všetkých spomeniem šesticu Stano ŠVARBALÍK, Jozef MIHALČIN, Viliam HURNÝ, Ľubo ŠIPOŠ, Martin FABIÁN, Rado HATALA a spol.

Všetko však závisí od podpory (a jej rozsahu) od partnerov. AMIX Nutrition a p. BUKVIC, páni Štefan a Ľubo SEMKOVCI (s ktorými som pred 40. rokmi začímal s bodybuildingom) patria medzi našich kľúčových partnerov a v tomto roku do tejto skupiny sa zaradila (vďaka aktivite prezidenta Mlsnu) aj Slovenská asociácia fitness, kulturistiky a silového trojboja. Prispelo aj mesto Vranov. Okrem nich ďakujem za podporu každému z našich partnerov (tých mravčou prácou "zbieral" p. Peter BENČO) – v týchto dňoch ich postupne navštevujem a odovzdávam im od nás drobné darčeky. Stále však intenzívne hľadáme ďalších, ktorí podporia naše organizačné snahy.
Michal KRIZANEK
Cieľom je zorganizovať v roku 2020 resp. 2021 na Slovensku obdobný bodybuilding/fitness weekend, aký sme zrealizovali vo Vranove nad Topľou. Ale medzinárodného významu. V predbežnom programe mám poznačené, že v sobotu by sa konala medzinárodná súťaž, kde by sa bojovalo o Elite PRO karty + Elite PRO súťaž, nedeľa by patrila národnému šampionátu resp. národnej pohárovej súťaži. Či sa to uskutoční v Prešove, Košiciach, alebo v niektorom z miest západného Slovenska (kde je súťaží pod hlavičkou SAFKST žalostne málo) ukážu už najbližšie týždne/mesiace. K dispozícii totiž máme osvedčený team, ktorý dokáže zrealizovať akokoľvek náročnú súťaž. A kdekoľvek. Jediným limitujúcim faktorom pre nás sú – financie.
Samozrejme, nezabudneme na začiatočníkov a s vedením SAFKST si chcem prejsť aj koncept tzv. Otvorených oblastných súťaží, ktoré by práve začiatočníkom „sedeli“ asi najviac. Tie chceme zrealizovať opäť vo Vranove nad Topľou a zrejme v Banskej Bystrici resp. vo Zvolene. 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend-om organizačné úsilie občianskeho združenia Fitness Akadémia Vranov určite nekončí."
Amix Patriot Fitness Weekend

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
Slovenská kulturistka
autor: Oplan | dátum: 26.10.2019 20:18:23
Bez komentára.