Honza KAVALÍR podcast - dnes niečo na tému AMIX Patriot Fitness Weekend

Honza KAVALÍR podcast - dnes niečo na tému AMIX Patriot Fitness Weekend

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

2019 IFBB Majstrovstvá sveta vo fitness

19. a 20. októbra 2019 sa vo Vranove nad Topľou uskutočnil AMIX Patriot Fitness Weekend, úvodná súťaž jesennej súťažnej sezóny v SAFKST. Tak ako to bolo zvykom v roku 2019 a 2019, aj v roku 2019 trojica organizátorov Jaro HORVÁTH - Vladimír TABAKA - Igor KOPČEK súťaž pripravili opäť predovšetkým pre tzv. druhú vlnu súťažiacich. Podarilo sa im presadiť v SAFKST aj prelomovú kategóriu ZAČIATOČNÍK - bikinifitness kategórie ZAČIATOČNÍCI boli najpočetnejšie na celom weekende.

„Všetko, čo som za 40 rokov pochytil vo svete bodybuildingu a fitness dávam do organizácie našich súťaží“, povedal Igor Kopček, organizačný pracovník súťaže.Vždy tvrdím - bezchybná organizácia a férové rozhodovanie urobí aj z lokálnej súťaže súťaž, o ktorej budú súťažiaci rozprávať v superlatívoch. Členovia občianskeho združenia Fitness Akadémia Vranov, ktoré získalo právo zorganizovať AMIX Patriot Fitness Weekend, urobili pre bezproblémový priebeh súťaže maximum. Drobné zaváhanie na úvod soboty (kde došlo k omylu pri oceňovaní dvoch súťažiacich) je drobnosť, ktorou sa nemusím ani zaoberať, prehliadnem zaváhania rozhodcov - stáva sa to. Nedeľa však už bola 100% podľa mojich predstáv a zrejme aj o tom bude Kavalírov podcast.

Kto čítal propozície (a čítal ich s porozumením), určite pochopil, že AMIX Patriot Fitness Weekend nie je primárne o trofejách pre víťazov, alebo proteínoch pre TOP3 súťažiacich. Na naše súťaže súťažiaci by mali chodiť (a verím, že aj chodia) pretože vedia, že reálne získajú viac, ako na ostatných súťažiach. Aj teraz, po prvý krát pod hlavičkou SAFKST TOP6 súťažiacich sa zo súťaže domov vracia s unikátnou medailou (na celej súťaži sme ich rozdali v 24. kategóriách takmer 150 kusov, jedna stála cca 8€). Tak, ako je u nás zvykom, každý súťažiaci už pred súťažou získal darčekový balíček, ktorý obsahoval čokoládu/tyčinku, piškóty, niečo na pitie (spolu to bolo 170 balíčkov) a tí, ktorí sa prihlásili na súťaž ako prví, ako bonus získali aj tričko s logom súťaže. Navyše, na našich súťažiach je vždy exhibícia resp. atraktívny hosť – v minulosti sme tu mali Doriana YATESA, bol tu Lyonel BEYEKE, Dennis WOLF, teraz to bol Elite PRO šampión Michal KRIŽÁNEK. Hlavným bonusom našich súťaží je však komplexná informovanosť pre súťažiacich plus časový harmonogram – súťaž začína doslova na minútu presne na čas, spravidla (kvôli dôslednej práci dobrovoľníkov v zákulisí) končí s výrazným predstihom pred plánovaným ukončením. Bezplatný balíček HQ fotografií v hodnote 20€ pre každého súťažiaceho na 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend-e (a bolo ich cca 90 v prvom dni a cca 110 v dni druhom), s právom použitia KDEKOĽVEK, od EastLabs Photo Team-u, ani nejako zdôrazňovať nebudem.

Samozrejme, nikto nie je dokonalý a aj my po 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend-e budeme hľadať možnosti, ako naše súťaže ešte vylepšiť. Cestou je znížiť počty kategórií (aby súťaže boli menej únavné pre divákov) a zvýšiť počty organizovaných súťaží. Nielen na východe Slovenska, ale aj na Slovensku strednom a západnom. Cieľom je, aby ZAČIATOČNÍCI, na ktorých sa budeme ďalej zameriavať, mali z prvej súťaže pozitívnu skúsenosť – tá ich, ruka v ruke s férovým rozhodovaním, môže motivovať k ďalšiemu súťaženiu. Samozrejme, priestor chceme dávať classic physique súťažiacim a tým nomináciám, ktoré sú na súťažiach najpočetnejšie.“

Honza KAVALÍR podcast - dnes niečo na tému AMIX Patriot Fitness Weekend
Diskusia k článku:

AMIX diskusia